Што мислите за Битолчани?

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Zgodni zeni yes da ima ali ima i dosta pederi bar ja taka znam haha :D
 
Z

ziko bt

Гостин
сите битолчани го " мразат " Скопје , ние скопјани сељачки сме збореле не сме се разбирале (алоо кадеее?!) , сите машки у Скопје биле педери , немало едно убаво женско , мн бил прљав градот , во Бт поефтино било таксито , у Вардар гомна пливале ... а чудна работа , сите битолчани копнеат за Скопје и пола Битола е населена тука :)
инаку неам нишо против Битола , битолчани , битолчанки напротив , иам мн другари и другарки од таму :).
abe kako da ne kopneat po skopje se tamu naprajvte a bitola ja zapostavija site vlozvanja se vo skopje pa normalno zko e za podobar zivot da nemojs bitola rabota da najdis ke pojdis skopje
 

Zipo X

WinZip
Член од
27 октомври 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Битола требало да биде главен град на Македонија. ККК ама не е инаку добар град е јако е мн не за друго имам мн другари и другарке од таму.:salut:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
За битолчани не мислам многу, ама за битолчанки :drk:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Јас само мислам за Битолчанките дека не се лоши :))))
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не се лоши... Битолчанките се најтоп чупиња во Македонија :)
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
За Битолчанките не коментирам, ама Битолчани... охохохохо бајадерчина :vozbud:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Во Битола има два ралични вида на чупиња:
- Многу згодни, секси абе убавина
- Личат на машки (голем нос, избилдани, ждригаат, прдат, пијат пиво пред кооперација)
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Најубајте луѓе во Македонија, чупиња ем паметни ем убај:pipi:
дечки згодни вкрај кај наоѓаш на друго место вака:wink:
 

maac

evil scientist
Член од
10 март 2010
Мислења
134
Поени од реакции
61
Нема со да се каже самите си се критикуваат :pos2::pos2::pos2:
Битолски чупиња и како да не ги фермаш:
А, ова е болна тема и ќе има уште ногу текстој за ова ама ете да речиме се деси нешто па да резимираме:
Шетам така по корзо и гледам чупињата накитени, накитени мислиш сите се викат Елка. И сеа гледам ситуација табор жени и табор мажи, а мешање - јок. Иста ситуација ако му напрајш на некоја муабет на корзо ко на пример „здраво“ или „да се запознајме“ или шта ти ја знам како, добиваш иста реакција: те поминва без да ти речи ништо. И сеа кој е магаре не знајш дали таја или ти. Ај си реков корзо можи многу јавно место, да не ја зборат зато така прат...значи да видиме ф кафич шо ќе биди: И... па бе исто срање: табор жени, табор мажи... контакт меѓу нив ни под разно. Ај па да пробаме со запознавањето... шооо! Пак не те ферма! Аман бе пичка му матер шо е муабето? Зошто се толку многу облечени убо, стегнати, да ти застани окото? Ако некат мажи шо се облекват така уопште алоо? Абе не е за да е грд некој или убав тој шо ќе му се пушти, абе на сите то му го прат, не корпа туку одма те клава на ignore, да се чудиш. И сеа стварно не ми беше јасно и решив да се потрудам да ја решам вековната дилема со битолските чупиња... и гледав и гледам и... ми се скурчи од гледање и излегов од тој глуп кафич и пак на корзо... Седнав на клупите ВПШ (Ваша Последна Шанса) карши драгсторо (шо сеа го нема) и се мислам се мислам и ми текна, конечно ми текна шо е муабето!:
Знајте за кој се облекват толку убо? За другите жени! За да му покажат на другарките кој купил поуба работа вчера и да викат тие: „Але шо си уба денес, како манакенка си“. А дечките? Абе кој ги шмиргла дечките и онака тие се 15-16 години и не му е умо уште во такви работи и џабе се силат дечките, а на тие шо се поголеми и умо шо му е веќе во то или чекат да дојдат скопјанците или странците или се веќе ојдени со нив во странство или во...Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom