Што метал најмногу слушате?

Кој метал правец најмногу го слушате?


  • Вкупно гласачи
    247

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Ај истово кажете го и за Metallica i Iron Maiden.....
Јебига Bullet ce Shit за овие бендови али имаат некоја добра песна...
Bullet не треба ни да се спомнат во тема за метал музика :)
 

SkyWalker

HorrificMind
Член од
12 октомври 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Abe ne deka se neso posebno ali mi se svigaat 1-2 pesni...ina4e system of a down za sea najveke gi obozavam
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Ај истово кажете го и за Metallica i Iron Maiden.....
Јебига Bullet ce Shit за овие бендови али имаат некоја добра песна...

Имаат имаат , текстови ко Your tears dont fall ili Heaven where is my angel I need her now се треба да ти кажат , Bullet ти се gay shit emo бенд а се сметаа за предвоници на новата Метал генерација , ај барај логика .

У овој контекст би ги додал Shadows Fall и Lamb of God као бендови кои колку толку се издигнаа од новава генерација иако се осеќа лошото new breed , следење на тренд влијание .
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Точно дека Булет не се метал.. Тие Се Емо !!! Иако го негираат тоа , самите не се слушаат што текстови пеат..

Место Булет .. Зашто не бидеме по продуктивни и да си ги слушаме добрите метал бендови !!
Како на пример Iron Maiden , Metalica, Godsmack, Alice in Chains па дури и Cradle of Filth , Children of Boddom , Opeth , Dimmu Borgir ... Итн ..

И според мое мислење , нема нова метал генерација .. Тоа се сФе емоФци Глупи .. Ако некој мисли дека имам предрасуди спрема емото ... Па... У право е !! !
 

SkyWalker

HorrificMind
Член од
12 октомври 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Место Булет .. Зашто не бидеме по продуктивни и да си ги слушаме добрите метал бендови !!
Како на пример Iron Maiden , Metalica, Godsmack, Alice in Chains па дури и Cradle of Filth , Children of Boddom , Opeth , Dimmu Borgir ... Итн ..

И според мое мислење , нема нова метал генерација .. Тоа се сФе емоФци Глупи .. Ако некој мисли дека имам предрасуди спрема емото ... Па... У право е !! !
За емофци да не праиме муабет , пошто ги мразам тие работи...
А за Iron Maiden , Metallica...некако не ми иде heavy metal, понавикнат сум на alternative metal само Muster of puppets-Metallica i Nothing else metters-Metallica ми се свигаат... а иначе ги почитувам како добар метал бенд :wink:
 

rebel kid

chokolino adicted!
Член од
5 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Abe ne deka se neso posebno ali mi se svigaat 1-2 pesni...ina4e system of a down za sea najveke gi obozavam
прво вика дека се пуздер,после в ика ништо посебно,а на крај да рече дека 1 -2 песни му се свиѓаат.многу интересно.цврст став имаш дечко,мора да ти признаам тоа.иначе,буллет се некој глупав поп пунк излигавен до максимун.не ни имаат везе со емо.
 

SkyWalker

HorrificMind
Член од
12 октомври 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Што се фурате толку де, кажав само дека ми се свигале 1-2 песни и сеа одма нафрлете ми се и дека кажав дека се полоши од Metallica i Iron Maiden....а тоа со емо не го кажав јас и ако е до толку не ги ставајте више булет во муабетов и крај
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Нема дум, или тоа го поистоветувате со дет?
Нејсе, зашто треш и спид се одвоени?:) По мене второто може да се рече дека е нинтендо-подправец на трешот:)))) (ајде црвенки, знам...:))
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Нема дум, или тоа го поистоветувате со дет?
Нејсе, зашто треш и спид се одвоени?:) По мене второто може да се рече дека е нинтендо-подправец на трешот:)))) (ајде црвенки, знам...:))
Па ако тебе ти е омилен правец дум, тогаш можеш така да се изјасниш.:nesum:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Па, за дет и се изјаснив, во недостаток на другата могуќност:))
Тоа ми е вториот правец на листата...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom