Што кога неговиот/нејзината најдобар/а другар/ка ви се додворува?

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ама ако е некој тест да те пробаат дали си верен ,отиде курбан.
Детска работа. Ај со другарката ќе си правиме ти-пуштај-му-се за да видиме дали е верен.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Детска работа. Ај со другарката ќе си правиме ти-пуштај-му-се за да видиме дали е верен.
Во љубовта и во војната е дозволено се.До душа во последно време има некои закони за војување.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Во врска сте, се оди како што треба, ама по некое одредено време приметувате дека најдобриот/та другар/ка на вашиот партнер, ве гледа со поинакви очи. Дали ке му кажете тоа на вашиот партер, ќе си го чувате тоа во себе со надеж дека ке помине, или нешто сосема трето?
Еднаш се случи другар негов да ме пољуби ,,другарски" во уста, онака кога се поздравувавме... А дечко ми ништо не виде(слепец ли е што е?:nesum:). Издрамив максимално и после не му текна да се пушта. Дебил. Непочитување да се немало ни кон дечкото, ни кон мене... Сељачизам. Доказ дека животинскиот нагон е некогаш посилен од хипоталамусот.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Ако другар му стане непристоен, ќе му понудам да правиме тројка.:vozbud:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Во врска сте, се оди како што треба, ама по некое одредено време приметувате дека најдобриот/та другар/ка на вашиот партнер, ве гледа со поинакви очи. Дали ке му кажете тоа на вашиот партер, ќе си го чувате тоа во себе со надеж дека ке помине, или нешто сосема трето?
Ми се случи вакво нешто за жал, но успеав да одолеам, и и дадов до знаење дека не сум таков, и дека сум си лојална личност до крај, иако не се исплати, зошто не е баш така од другата страна.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
до сега не ми се има случено, ама мора да признаам многу незгодна ситуација, а најверојатно би ја избрукал и тоа јако добро, и па макар и тоа да е крај на мојата врска
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Noramlno deka se ke mu kazam na partnerot ama predhodno koga toa bi mi se slucilo toa bi mu go pokazala mestoto kaj mu e na toj sto ke mi se dodvoruva:helou:
 
Член од
28 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
2
Уффф, ова ми се нема случено, ама мора да е непријатно... Џабе ќе коментирам се немам најдено во ваква ситуација, но доколку би се нашла стварно незнам шо би направила ...
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Би го прифатил флертот, после би гледал како реагираат, после би избрал една од нив, или ниедна : )
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ke se praam deka ne go zabelezuvam tipot, ako stane epten napaden duri togas ke mu kazam da de4koto kakov drugar ima.
 
M

MIL

Гостин
Ne sakam toa da mi se sluci ke zbesnam i ke oteram se u pm ke si ja fanam srckata pod raka i ke i kazam i ke se ljubime
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Трио, пиво и туркање на рака. Кој тепа, мој е.:pos2::pos2:


Се зезам. Веднаш ќе го насочам проблемот, па меѓу нив нека се реши тоа.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
нема да и кажам мислејки дека тоа ке помине
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
Во врска сте, се оди како што треба, ама по некое одредено време приметувате дека најдобриот/та другар/ка на вашиот партнер, ве гледа со поинакви очи. Дали ке му кажете тоа на вашиот партер, ќе си го чувате тоа во себе со надеж дека ке помине, или нешто сосема трето?
ако ми направи отворен муабет од типот симпатична ваква таква ќе го снимам со телефон и ќе му кажам на партнерот одма дека такви другари не сакам во мое присуство а и секако би го снимила за да слушне со свои уши а не да верува на секакви прикаски
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Нема многу мудрувања. Ако нејзината најдобра другарка се соблече и рече еби ме, ќе ја ебам а другиот ден ќе и раскинам на девојка ми. А ако некои ишарети пушта, ме вика на кафе и такви ствари, се праам наудрен, односно последна работа што ќе ми падне напамет е да и се пуштам. Девојките ја имаат таа моќ да те внесат во нивните перфидни игри, коа може да изгледа дека е стопосто твоја само треба да повлечеш потег, за да на крај испаднеш очајна промискуитетна будала.
Девојките се такви што сакаат со провокација преку машките да испитаат реакција на другата страна. Тука ние машките сме еден вид жртви. Последен ваков пример рандом другарка додека се паркирам виде дека има девојка на совозачко седиште, од претходните здраво здраво од растојание од 10 метри сеа ја пикна главата и ме изгушка небаре сум и поклонил машина за перење садови тачно на денот коа се излакирала. Откоа ме вклешти во така еден присен бодичек(преку прозор ова све се случува) и подаде рака на дотичнава и со таков некој надмоќен глас и се претстави. Покварени сте вие жените. Во светот постојат зли луѓе кои се делат на лоши другари и жени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom