Што интернет користите?

Што Интернет користите???


  • Вкупно гласачи
    154
Член од
22 февруари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Pred 3-4 meseca staviv WADSL i nema den goga mi nema padnato barem 2 pati:toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
јас користам интернет, од VIP-NET, така се вика фирмата. Земаат ADSL од МТ-НЕТ, и после го разделуваат по градов, па фактички ми се фаќа ISDN, па прилично добар е, ама се случува некогаш бидејќи го делам со други, да се намали брзината. :)
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
ZIKS напиша:
јас користам интернет, од VIP-NET, така се вика фирмата.
Исто... Ама мислам дека не е интернет, туку дека е нешто подолу од него...
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Brat wi-fi ti se vika mrzata poso e bezicna a nema vrska toa a ova Wadsl taka moze inace sum na MAX ADSL Od mt-net !!!Inace ova so e VIP-NET ima vo struga i zakon e imaat staveno server vo koj ima filmovi i nemora da gi spustas poso se na mreza i zakon e taka a, ovie od mt net Klosa*i nesakat ni NEOGRANICEN da ni pustat
 

Whathell

Unspoken!
Член од
4 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Нетком (netcom strumica) WI-FI 128/64 kbps
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Kradam konekcija so wireless, koja ide so brzina od 11 Mbps do 54 Mbps za download-upload i ich ne mi chue.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
naum_spaseski напиша:
Исто... Ама мислам дека не е интернет, туку дека е нешто подолу од него...
епа тука е, интернет мојт да се наречит з'ш ни овозможвуват да посетвиме страни, да играме на интернет... Но, дали тоа е во права смисла на ИНТЕРНЕТ, не знам. :toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Tanes напиша:
Brat wi-fi ti se vika mrzata poso e bezicna a nema vrska toa a ova Wadsl taka moze inace sum na MAX ADSL Od mt-net !!!Inace ova so e VIP-NET ima vo struga i zakon e imaat staveno server vo koj ima filmovi i nemora da gi spustas poso se na mreza i zakon e taka a, ovie od mt net Klosa*i nesakat ni NEOGRANICEN da ni pustat
сакаш да се замениме со интернетот ? Јас да ти го дадам овој од VIP-NET, а ти твојот ?:pos2:
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Tanes напиша:
Brat wi-fi ti se vika mrzata poso e bezicna a nema vrska toa a ova Wadsl taka moze inace sum na MAX ADSL Od mt-net !!!Inace ova so e VIP-NET ima vo struga i zakon e imaat staveno server vo koj ima filmovi i nemora da gi spustas poso se na mreza i zakon e taka a, ovie od mt net Klosa*i nesakat ni NEOGRANICEN da ni pustat
Супер, приклучи се, пробај го овој интернет, ама мислам дека одма би се вратил на АДСЛ-от твој, зашто имам брзина од 128Kbps, а спуштам со 1-10KBps, како второ, имаш заедничка IP адреса за цела мрежа на VIP-NET, трето: не можеш да подигнеш каков било сервер (можеби можеш, ама тој ке можат да го гледаат и користат само корисниците на VIP-NET), и четврто, мислам дека е последно, може некој ке ме дополни, за LAN мрежата што ја користат за дистрибуција на интернетот, велат дека е НЕЛЕГАЛНА! Е ај сега да те видам дали би се префрлил овде, ама јас го користам затоа што е најефтин...
Еве го нивниот форум/тракер, за да видите во подфорумот VIP-NET како само поплаки од корисниците се добиваат, а не пофалби, како секој друг интернет, па макар и ограничен.
 

cak4e

T-REXXXXXXXX
Член од
2 февруари 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
ja koristam internet kakov so ima vo ozracilnica kaj nas u maalo u B&B pozzzzzzzzzzzzzzz
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
296
Поени од реакции
0
Кабловски од Телекабел, а еве зошто

 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
227
Поени од реакции
0
deXterche напиша:
Да да секако 100Mb
Жално е што за постов добив и негативна репутација ама ок е...
И ДА 100Mb пошто гледам филмови online а ги симнувам за 2 минути
Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom