Што имате тренирано, тренирате или би сакале да тренирате?

Член од
27 октомври 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
1-4 oddelenie: plivanje, kosarka, rakomet, odbojka, ping pong i na kraj se pronajdov vo gledanje na sportovi.
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Моментално не тренирам ништо. Инаку тренирав карате...положив бел појас и си ојдов, досадно ми беше :pos2:. После тоа 4 години тренирав кошарка, се откажав поради средното ко демек ќе учам :pos:. Сеа колку и да сакам да тренирам џабе е...никој не прима старци :kesa:
 
Член од
4 март 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Тренирам тенис веќе 9 години и мислам дека нема подобар спорт. Многу дружење, ја прошетав цела Европа, нема многу повреди(како во повеќето спортови) и за крај најубави спортистки.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Тренирав ракомет до пред некое извесно време. Мислам дека е еден од најдобрите спортови во кој комплетно се развиваш.Тренирав негде околу 6 години. И како што е обичај во нашава Македонија нема да можеш да идеш понатаму освен ако нема некој да те гурне или да ти помогне да почнеш професионално да се бавиш со спортот нели од причина што клубовиве кај нас ја немаат таа практика да прават играчи и истите после да ги земат у прва екипа да играат.Секако е и случајот на тренери од различни места што си носат свои играчи.Отидов малце повеќе офтопик ама јбг морав. Само моја препорака за тие што сакаат да спортуваат тука-нема лек бегајте у странство да ве види Господ и Европа.
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Тренирав мечување, многу интересно ама кај нас нема баш услови. Сеа сакам да идам на mountain biking, планински велосипедизам, па некој ако знае да ми даде некои информации како да се зачленам ако има некоја таква организација кај нас. Thanks in advance:smir:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.520
Поени од реакции
225
Имав тренирано тенис 3 години ама не ми се одеше веќе и толку беше.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Првин тренирав фудбал 3-4 месеци, па карате само еден ден, шах една година и неколку месеци, а и највеќе тренирав кошарка окулу 5-6 години ама сеа не тренирам нишо.
 
К

Кики.

Гостин
Тренирав ракомет 4 години па се откажав поради повреда и сега сакам да тренирам кошарка или јавање коњи ама немам време :toe:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
карате до плав појас 3-4 год трењирав фудбал 1 год и секој ден шо играв во маало сеа трењирам губење време на кајгана форум:pipi:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
jas treniram od 4godini gimnastika... i poslednive 3god Parkour.... Parkour ti e mn zakon vestina.. t.e. art of movment:D:D koj saka da vidi so e toa moze da pogledne na Youtube
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ништо немам и многу ми е мака што не тренирав ништо а многу го сакам спортот
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Тренирам пливање од 3-4 години, професионално од 7. Почнав со базенско пливање, најдобро ми одеа спринтовите, а сега сум малку повеќе ориентирана кон маратонското пливање. Најчесто пливам 10-15 километарски трки, а најголемата испливана дистанца ми е 30 километри.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
Тренирав пливање......најубав спорт.....пак би тренирала, но немам време....
 

*Lost_Soul*

I_I 3 I_I
Член од
31 јануари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
0
Тренирав ракомет едно добри 4 години и се откажав видот. Мислам голема штета, имаше големо дружење, многу зафрканции, запознавање и мноооооооооооооооогу трчање. Го сакам ракомедот и би се вратила (имам сега ласерска операција) ама паднав многу на кондиција и немам време
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Не сум тренирал ништо и колку жалам сега што не тренирав кошарка..сите ми велеа да тренирам а јас не тренирав. Пу ја зк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom