Што имате тренирано, тренирате или би сакале да тренирате?

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Тренирам јајдо (Iaido) речиси една година и станав на некој начин зависна од оваа вештина. Не сум сигурна колку сте запознаени со јајдо-то и ако некој се интересира можам да дообјаснам, накратко - се работи за јапонската самурајска вештина за користење на катаната.

Сe надевам наскоро во мојот клуб ќе почнат и Кјудо (Kyūdō) тренинзи и имам план да одам и на нив.

Иначе, со тоа што тренирам Iaido учам и по малку Кендо.И така... Не знам што друго да кажам:)
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Фудбал во ФК Балкан 4 години ама тоа е тоа тимот се распадна немаше придонеси и се распадна тоа докажуба колку ни е фудбалот јака страна. А сега се префрлам на waterpollo :) Па сакам да ме упати некој за спортов кој клуб кај нас е најдобар едноставно информирајте ме фала однапред KrToT
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Фудбал тренирав 6 години потоа се запознав со едно другарче Водка-Вигор и почнав многу да се дружам :)
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Treniram odbojka, skoro edna godina, trenirav karate, i nemam nekoja posebna zelba da treniram neshto drugo.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Анастазија напиша:
Не сум сигурна колку сте запознаени со јајдо-то и ако некој се интересира можам да дообјаснам, накратко...
Jas bi sakal da znam poveke za toa, tuku ajde da ne ja rasipuvame temata, dosta mi se opomeni od moderatorite :P, moze preku PP.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Имам тренирано 1 година кошарка,3 месеци ракомет,2 месеци тренирав карате,1 година фудбал....
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Се занимавав со боди билдинг кога имав 15 години.. тренирав некое време, па престанав и почнав со цигарите.. и да не должам многу оти тоа е лонг стори.. планирам од понеделник да почнам пак да тренирам!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Imam trenirano fudbal 2 godini kosraka 2-3 meseca odbojka za skolska ekipa karate trenirav pred 9 godini sea idam na bilding i to.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
сум тренирал кошарка,кик бокс,карате,

али сеа немам време више за тоа осим некад во теретана
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
trenirav 8 meseci ju-jitsu kaj Zlatko Keckoski, posle bataliv nemav vreme (fakultet, jazici i drugi trakatanci)
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
јас имам тренирано само пливање и тоа 4 год
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Тренирав одбојка и се откажав ради тренерите...на тренинг никаква организираност,ништо.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ја ракомет тренирав одамна, во основно, ама онака чисто рекреативно.:) Десен бек играв.:)
После завршив осмо, баталив ракометот, се фрлив на пороци и легачење, и толку од спортот за овој живот... :pos:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Фудбал , кога бев 12 играв во тимот на градот , значи ме биваше. После играв фолклор , шукур ми се вратија женските кораци . Имам играно јазз дансе , салса , чача и сега не тренирам ништо , ама затоа вежбам мин 4 пати неделата по нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom