Што забележуваат жените кај мажите и обратно?

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
StenmarC напиша:
А не мислиш дека он би го имал истото мислење и истиот впечаток за тебе, како што ти го имаш за твоите врсници? Немој да ми кажеш дека сте на иста фрекфенција ти и он. Уствари може ... се зависи од него :icon_cool
Не мора да зависи се од него. Женските побрзо созреваат од машките. Но пак ке кажам дека сите женски или машки не се исти. Ако си на иста возраст со некого немора да значи и дека си на иста фрекфенција или пак обратно. Имаш повеке варијанти:)
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Devilish Angel напиша:
Хммм, најпрво висината ја приметувам кај машко, ако нема 190 ич не го загледувам :pos: , а потоа се разбира очите, а па уште ако се погоди некој 190 висок, црн и згора на се плави очи да има ... мх мх мх
kolku vafli jadete:)da bil 190 pa crn pa so plavi oci:)))))))))aj vazi
ne kakjte site praite kompromisi i toa golemi kompromisi,najubavite curi niz gradot go ebat debili so nemozat cevlite da si gi vrzat od stomakot sto im e debel,a vie tuka mi prodavate magla ova ona
eve vi eden test za vas.dali site deckovci ili zenski sto ste gi imale do sea gi ispolnuvale ovie uslovi sto sekoj od vas gi naveden za sebe deka mi se bitni?

devilish znaes koa ke najdes crn so plavi oci?mozda nikoas,plavi oci 90% idat so svetla kosa
vrv bese....mora da e 7/8 godini postar od mene:))))))))))nemozela da prai maubet so vrsnici deka i bile nedozerani a mislis deka toj sto e postar od tebe 7/8 godini muabet ke saka da prai?!?!?:))))))))))))))
get real
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Е па вака сега, пред се овде станува збор за што забележуваат жените кај мажите и обратно, јас колку што можам да видам си дадов одговор што забележувам и плус надополнав која комбинација ми одговара. Тоа со висината ми е главен предуслов тргнувајки од тоа што сум 180 висока и мана ми се штиклите, ако неможам да ги носам болна легнувам, така да 190 и повеке мора да ги има :icon_lol:
Тоа со годините не беше во мојата реплика ставено,така да не го ставај во таков контекст ке помислат другиве дека јас сум го пишала :icon_lol: не ми е битно колку е постар или помлад од мене оК? А тоа колку е остварливо да се најде таков човек, итс ми ту ноу анд ју ту фајнд аут :pos:
Btw постојат и црни луге со плави очи, а ако ти не си сретнал/а тоа е твој проблем не мој. Јас најдов еден таков, и колку за инфо немат стомак кој кој му сметат да си ги врзит патиките :pos:
А ако ти имаш проблем со наоѓање на човек/жена каква што сакаш не се разочарувај ке дојдат и твоите 5 мин.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
да има дунда.. и да и е добро негувана.. :)
 

ItWasntMe

Dark Side
Член од
16 октомври 2005
Мислења
89
Поени од реакции
0
Iskreno receno ne baram nisto vednas, a toa sto go zabelezuvam samoto ke mi padne vo oci. Sto bi se reklo nema nekoe pravilo... Koga ke ja vidis ke znaes dali e za tebe ili ne.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Офчар напиша:
да има дунда.. и да и е добро негувана.. :)
Баш ме интересира како забележуваш дали дундата е негувана, онака од прво видување... Дај некои tips & tricks. :cuc:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Sarm, nesto sto i sekoja ubavina ja zasenuva.
Aura celosna, karakterniot duh, da e miren,duseven mir sto mi se reklo - dali znae so pogled da zboruva.
Posle normalno burgija i u lejka.
A od nadvoresno i ona sho se uci a ne go dava prirodata - cevli - da se vidi vo shto toa go seta svetot- if ju nou vat aj min.
 
Член од
6 март 2005
Мислења
772
Поени од реакции
5
Јас во се се сложувам со OBDN само не во чевлите. Од кај ги ископа чевлите само не ми е јасно покрај горните префинети реченици?! Ч)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Најпрво погледот ми се фокусира на неговите очи и насмевка
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
јузер напиша:
Јас во се се сложувам со OBDN само не во чевлите. Од кај ги ископа чевлите само не ми е јасно покрај горните префинети реченици?! Ч)
Am da ne bidam tolku off od standardot de pa i ti. A cipela mnogu shto moze da kaze -- ne shto marka e, ne kakvae -- kolku prsta kal ima na nejze :pos: Ova ozbilno.
 
Член од
14 октомври 2005
Мислења
37
Поени од реакции
0
Море волчко цепки си. Џигеров ми го прсна море еееј....
Бре бре ко ќе фатам да и стругам патикине утре, па кондурине, па опинцине прв во село да сум. Фала шо ми кажа.
А ја кај девојчишчана гледам косана али им је зејтини цела али не. Ако има, гледам али е маслинов али сончогледов. По здрав е првион демек. Друго, рељефон го гледам шо велит на телоно и ноктине од рацене море али се цели. Ако можит и стапалана сакам да и видам. Да не се ѓоа скии.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Acid напиша:
Баш ме интересира како забележуваш дали дундата е негувана, онака од прво видување... Дај некои tips & tricks. :cuc:
Не се глеа тоа на прво видување.. али тоа е пресудно.. ако има ретроградна шумеча или претерано сувомесната дунда.. :ne_zboram
 
S

Svetovid

Гостин
Sekoj mazh, shto pod broj eden nema da navede G'Z, a pod broj dva CICKI, ili obratno e lazhlivo kopile, ili latenten peder! :icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Бојата на мајското цвеќе во нејзиниот газ и росата на цицките. Сега колкав маж сум? А Светко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom