Што забележуваат жените кај мажите и обратно?

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Леле како можев! Те молам прости ми драга Бисерке! Многу сте пишувале на сите теми бе, па од брзање ете на најважното не сум клала дикат! Срам да ми е!
Иначе, ти го поштувам муабетот! :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Хммм, најпрво висината ја приметувам кај машко, ако нема 190 ич не го загледувам :pos: , а потоа се разбира очите, а па уште ако се погоди некој 190 висок, црн и згора на се плави очи да има ... мх мх мх
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Devilish Angel напиша:
Хммм, најпрво висината ја приметувам кај машко, ако нема 190 ич не го загледувам :pos: , а потоа се разбира очите, а па уште ако се погоди некој 190 висок, црн и згора на се плави очи да има ... мх мх мх
И јас го сакам истиот!!!:pos: :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Обично мажите гледаат одозгора (фаца и гради) па надоле. Кај мене е обратно. Ако забележам секси сандала/салонка/чизма (шпицот е обавезен), тогаш продолжувам нагоре кон батакот и карабатакот. Градите не ги ни заприметувам, продолжувам директно кон фацката. И тогаш - бааам! Таа е! : )
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
Прво што приметувам кај дечко маж, е шо фонт користи. Ако пишува искучиво во њу тајмс роман, знам дека само мисионерска поза можам да очекувам. и сл.
После фаца. Тело мање/више важно ми е. Пошто џабе супр фино привлечно тело ако фацата е непривлечна нешармантна .. Меџуножје не глеам ама ич, пошто не друго, испакнатината е „смачкани“ тестиси а не баш пенис еректиран или мирователен. :)
Но,, кога се работи за гол тогаш барам пропорција, ако пенисот е под просек во однос со телото/ должината на рацете,нозете , вратот, тогаш бљак и му го правам мојот coming out; демек ја сум мартина навратилова. :D
сфатете ме, голем естета сум и сеа не можам да поднесам секакви неправилности од физички карактер.

аааааааааааа Ацева ТЗАРИЦА !!!;))))))) “Пуштам носурда. Мора да мириса добро“ ахахахаах
леле, описот на типов шо го направи, ок е, не е лош избор , ама троа ми текна чисто асоцијативно на Burt Lancaster , ти го местам ??! ;)
или Шон Конери аАА?АА?А?:costumed4
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ochi , pogled osmeh posle gaze po moznost vo farkerki a na plaza stomak ko stica za perenje mmm mhm mhm . Stil vo kombinacija so detski smek i malce opasnost e za a babe factor ;)
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Prvo zabelezuvam faca, pa telo, pruzam raka da se zapoznaam i dodeka kazuvam ime veke imam podatoci so sto raspolaga tipov.:) E od podatocite zavisi dali kazam milo mi e ili pak ne:). A potoa detektiram kakov parfem koristi.
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Најсилен впечаток ми остава погледот. Не е важна големина, форма, боја на очи туку едноставно сјајот, нежноста, длабочината и мистериозноста на погледот. Да ме заинтригира само со поглед. Потоа стилот на изразување - лексички и морфолошки. Сакам паметни луѓе со добар смисол за хумор и вештина за остроумни, досетливи забелешки. Ако ме привлече интелектуално, духовно........ одма ми делува привлечно, без оглед на физичките карактеристики (сеа, треба да е повисок од 180 цм, да има широки рамена и слатка насмевка - основни карактеристики за физичка допадливост за мене ).
И, ми се допаѓа малку неуреден, неформален изглед - брада од 2-3 дена, малку разбушавена коса, фармерки....... Не ми се допаѓаат уштиркани типови со вратоврски, светнати чевли, замазнета коса (свилени, самобендисани типови).
Но, како што кажав ........ предуден е погледот!
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Прво ја меркам цела - од горе надоле, или од доле нагоре -сеедно:)
Сакам да НЕМА ГОЛЕМИ ГРАДИ, но да нема ни мали. Сакам мазни и убаво отцртани усни (дефинитивно не како на Анџелина Џоли) и убава насмевка. Следното е да биде паметна, интелегентна и остра на јазик :icon_cool
 

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
Кај машко воопшто не ме пали изгледот но мора да кажам и дека не треба да одскокнува од они нормални норми, да не биде некој ептен фрик во фаца. Јас повеке пагам на машко со добар хумор, интелигентен и не некој горделивко што се мршти затоа што козата на комшијата давала повеке млеко:) . Друго што ми е битно е да биде едно седум-осум години постар од мене:wink: ,оти ете си мислам јас дека со некој помлад не би можела да правам таков муабет како што јас сакам а овде се мисли на муабети кој не вклучуваат колку испил,каде повраќал и како имале луда вожња со другарите низ град под дејство на нешто што звучи како на пр.... дрога.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Ех, па ти сега, сакаш преку ноќ да пораснеш :).

Јас првото нешто што го забележувам кај спротивниот пол се очите, као огледало на личноста. Таму ги гледам сите информации што ми требаат.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
pcelichka напиша:
Друго што ми е битно е да биде едно седум-осум години постар од мене:wink: ,оти ете си мислам јас дека со некој помлад не би можела да правам таков муабет како што јас сакам а овде се мисли на муабети кој не вклучуваат колку испил,каде повраќал и како имале луда вожња со другарите низ град под дејство на нешто што звучи како на пр.... дрога.
А не мислиш дека он би го имал истото мислење и истиот впечаток за тебе, како што ти го имаш за твоите врсници? Немој да ми кажеш дека сте на иста фрекфенција ти и он. Уствари може ... се зависи од него :icon_cool
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
да му се сите заби на број да е педантен,после тоа идат-фаца тело итн ама не дека имам некој посебни барања....онака стандард.
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
ЈА сум по млади нераскантани телца.. ме пали возраст 18-25 ммм хехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom