Што е тоа грев - дефиниција

Член од
25 јуни 2008
Мислења
451
Поени од реакции
5
Nema vo biblijata nema takva rabota.
Ако некој го види својот брат да врши грев, што не води кон смрт, нека моли, и ќе му даде живот, имено на оние, кои не вршат грев што води кон смрт. Има грев што води во смрт, за тој грев не велам да моли.
Eve ti go stihot Go najdov konecno
1 Jovanovo 5/16
Za kakov grev stanuva zbor ???
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
i da mislis deka ke se spasat samo tie od nasata vera i toa e GOOOOOOOOOOLem grev!!
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Никој не е безгрешен, како што велат ,,човечки е да се греши,,. Ние правиме гревови секој дневно некој свесно а некои пак не свесно, на пример најчесто правен грев е мислиме што ќе облечеме или милсиме за наредниот ден што ќе биде, а пак Исус рекол не грижетесе што ќе облечете и цвеќиња се поубаво облечени од краловите,не милсете за наредниот ден тој нека си ја мисли.

Немоем лично да го дефинирам гревот !!!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
gooooooolem grev e da se pravdas so toa site sme gresni pa so vie ko da ne ste, toa e goooooooooooooooooooooooooooolem grev.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
Toa sto sme gresni,ne e opravdanie,tuku e fakt.No grevot vo mene nema ni pod razno da me natera da ne se nadevam na Boga....Toj Edinstven moze da me iscisti od grevot....A ako jas,spijam,ne prevzemam nisto,togas e tesko mene....Bog ne gi povikal pravednicite,tuku gresnicite na pokajanie.......
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
zatoa nie pravednicite ne se kaeme posto neame grevoi ha ha ha ha hahaaaahahahhaaa
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
Da,da,jas ne znam sto baras da dikutiras so vakvi gresnici.....pa daj,ako si pravednik,pouci ne nesto od Bozjiot zakon,sto tolku dobro go imas spoznaeno i vo se si se potpiral na nego.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
nema za vas pouka.ako verata vie dovolna terajte si so gresenjeto, se ke vi se prosti.
 
Член од
25 јуни 2008
Мислења
451
Поени од реакции
5
nema za vas pouka.ako verata vie dovolna terajte si so gresenjeto, se ke vi se prosti.
хахахахахаааа сега да не се прогласи за СВЕТЕЦ??
Па ако си безгрешен тогаш го нарекуваш Бог Лажливец.
Пази што збориш муслиманче оти кога го прифаќаш Господ ќе одговараш и ти и јас за секој изговорен збор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom