Што готвите во моментов?

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.048
Затоа што ни во сон не си дозволувам да пробам. :)
Еј бш ме интересира зшто не ги едеш тија преубави кифличке.И пред некое време ти пиша нешто дека само гледаш а не едеш.
Зшто се ограничуете што да едете а што не.

Океј осфен работе кои су ни гадни и неможемо да ги поднесемо,како например ја што не еду кромид,млад па ич,праз,лук само у паста рецепти еду дека не се приметуе бш,сарму,зелка праена сс месо,џигер,сланина,чфарке,питие...

А ти,како немоеш кифличке да едеш.Дебела не си како што знаемо.Па и да си се здебелила,немора ич да не едеш,него дамо две три.А не како жена у пмс у стање е сто да изеде.
Ако е некоја алергија океј.Дај пиши житисфе копка ме одонутра :icon_mrgr:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.864
Поени од реакции
25.069
Еј бш ме интересира зшто не ги едеш тија преубави кифличке.И пред некое време ти пиша нешто дека само гледаш а не едеш.
Зшто се ограничуете што да едете а што не.

Океј осфен работе кои су ни гадни и неможемо да ги поднесемо,како например ја што не еду кромид,млад па ич,праз,лук само у паста рецепти еду дека не се приметуе бш,сарму,зелка праена сс месо,џигер,сланина,чфарке,питие...

А ти,како немоеш кифличке да едеш.Дебела не си како што знаемо.Па и да си се здебелила,немора ич да не едеш,него дамо две три.А не како жена у пмс у стање е сто да изеде.
Ако е некоја алергија океј.Дај пиши житисфе копка ме одонутра :icon_mrgr:
Еј и плус у пмс сум, ама не јадам. :D
Решив да го симнам цел вишок што се наталожи со и после бременоста.
Ни од бурекот не јадев!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.931
Поени од реакции
18.642
Кило домати, скоро кило пипер благ, дека немав лут, две поголеми главици кромид, можеш и лук, ме мрзеше тоа да рендам и ставив лук во прав, три јајца, сол и бибер и малку лут буковец, дека јадам луто, и минимална количина брашно за да добие на густина. Прво пропржуваш кромидот, па додаваш пиперките и лукот, па доматите, и на крај јајцата и посолуваш и мешаш неколку пати со сол и бибер, можеш и други зачини опционално, а знам и магдонос се става задолжително по вистински рецепт. И оставаш да се динста на тивок оган околу пола саат/час. Храна која се јаде со летна манџа е пржено сирење, пржени јајца, кобасици или помфрит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom