Што готвите во моментов?

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.448
Поени од реакции
5.413
Емка,
модриот домат го исеков, посолив и го ставив на плех. На ситно се исецкани пиперка, праз и кисели краставички. Ги ставив на модриот домат и ги попрскав со масло од сусам.
Сирењето на средина е хермелин, беа поголеми парчињата па затоа ги раздели и ставив малку копар, меѓутоа мислам кога се пече цело парче останува покремасто. Печев на 20 степени околу 15 мин.
Кочаните само ги доварив на пареа. Се продаваат полуварени. За 5 мин. е се припремено.
Руколата е само малку посолена и измешана со малку лимон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom