Што ви е најсекси / најпривлечно кај жена/маж?

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Секси:
- Убави очи (значи убав поглед)
- Гради колку што може да ми фати дланката (тоа е мерката, шо да праам)
- Убаво обликуван задник (гс да не речам) да не е припиен туку малку испакнат
- Начинот на кој се движи (оди)
- Начин на облакање (широчки панталони, горе тесна маичка по можност војничка со голо стомаче, збеснувам на самата помисла на ова.....)

ИЧ Секси:
- ПРЕМНОГУ ШМИНКА (се што е над таман е ПРЕМНОГУ)
- Кратка коса (се мисли на машки кратка коса, ко од затвор избркана)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
The`bItCh
Не ми се секси машки со голем нос и уши. Машки на кои образите им се зацрвенуваат на мал ветер и студ, машки кои имаат мали усни и по некој крив заб. Не ми се секси машки кои имаат големи веѓи - кои се толку големи што не можеш да му ги видиш очите на дечкото. Не ми се секси машки со прстени, разни ремчиња по рацете и обетки на ушите. Уште помалку ми се секси машки кои се уфилмани дека се рапери или металци. Мразам машки со крената и не дај боже шатирана коса. Не ми се секси премногу високи машки, пошо мразам да се качувам на скала или да се кревам на прсти за да ги бакнам. Не ми се секси машки што се фураат пред друштво за да ја “фасцинираат“ женската и на крај испаѓаат глупи. Не ми се секси машки што играат со пиво и воедно не се оделуваат од истото. Не ми се секси машки кои апла се пуштаат на девојка и машки на кои парфемот можеш да го осетиш кај секој втор. И за крај не ми се секси машки со предрасуди.
стварно ти да не` не си многу по машките...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Секси и ме пали високо машко , не мноху полно онака послабо.. добар стил на носење.. смакнати панталонки.. долга косичка.. мхм..
или пак после тренинг онака малце запотен ммм..
Несекси.. ко ке видам некој облекол шпиц..фармерки прилепени , и маичката у фармерките и некоја си залижена фризура..:kesa::kesa:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
seksi nasmevka
beli zabiiiiii
poluduvam togas!!!:toe:

 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
секси - длабок воскликнувачки поглед;
несекси - рамнодушност

можеш да ја почувствуваш до коска енергијата која го пали духот, за тоа не е најбитен физичкиот изглед:wink:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
SEKSI: smisla za humor :)
originalen stil
free spirit-
busava kosa
i kefska nasmevka :)

anti seksi heheeh:
da se perci vo drustvoto
ne razmisluva samo lupa
sekoj den nova zenska ......blajk
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Za mene pred se edno devojce da me privlece treba da ima zenstvenost.Toa go velam zatoa sto ima ubavi devojcinja koisto se odnesuvaat kako maski.Obemna slatka nasmevka sekako so beli zabi.A za obleka se palam na gol grb, umereno goli noze i sekako malku siroko dekolte (umereno)

Za razlika od toa go mrazam seto toa so go nabrojav pogore no da e ne umereno.Nekoja imala golemi gradi i gi rasposlala skros.Zamene toa e nevkusno na rabot od gnasno.Ili kusa suknja pa ako ti padne nesto da se gledaat gakite i sl
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Секси:убав глас, полна усна и прави бели заби(да има убава насмевка), убав машки парфем(ммм...обожавам), зелени очи(погледот), да има обравчиња за штипење, стегнато газе:wink:
Одбивно:чупани веѓи, долга коса, многу брада, секој муабет да му почнува со е оваа ми е бивша, набилдани (уште ако е некој низок... одвратно) не ми текнува друго:toe:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не ми се секси машки со голем нос и уши. Машки на кои образите им се зацрвенуваат на мал ветер и студ, машки кои имаат мали усни и по некој крив заб. Не ми се секси машки кои имаат големи веѓи - кои се толку големи што не можеш да му ги видиш очите на дечкото. Не ми се секси машки со прстени, разни ремчиња по рацете и обетки на ушите. Уште помалку ми се секси машки кои се уфилмани дека се рапери или металци. Мразам машки со крената и не дај боже шатирана коса. Не ми се секси премногу високи машки, пошо мразам да се качувам на скала или да се кревам на прсти за да ги бакнам. Не ми се секси машки што се фураат пред друштво за да ја “фасцинираат“ женската и на крај испаѓаат глупи. Не ми се секси машки што играат со пиво и воедно не се оделуваат од истото. Не ми се секси машки кои апла се пуштаат на девојка и машки на кои парфемот можеш да го осетиш кај секој втор. И за крај не ми се секси машки со предрасуди.
Зошто мрзиш машки??:)

Иначе секси ми е прво однесувањето и гласот , потоа погледот , нормално телото .
Не-секси ми се фејкерки и дрољи , без разлика на изгледот.
 
H

HCL

Гостин
Секси: Тајна

Не секси: Тоа одвратните ципели што денес скоро секое женско ги носи. Не е патика, не е штикла, не е папуча, туку е некој подметач за стапала за жените да можат да се пренесат од една локација до друга. Поготово кога ќе ги искомбинираат со фармерка.

SEKSI: smisla za humor :)
Таков типот ти кажува некој виц (најверојатно за Чак Норис) и ти во себе си викаш: Ммм, ама ме напали типов, гарант е добар во кревет, кузнај колку добри вицови кажува за "тоа време".
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Секси: Тајна

Не секси: Тоа одвратните ципели што денес скоро секое женско ги носи. Не е патика, не е штикла, не е папуча, туку е некој подметач за стапала за жените да можат да се пренесат од една локација до друга. Поготово кога ќе ги искомбинираат со фармерка.



Таков типот ти кажува некој виц (најверојатно за Чак Норис) и ти во себе си викаш: Ммм, ама ме напали типов, гарант е добар во кревет, кузнај колку добри вицови кажува за "тоа време".
Смисла за хумор ВРСКА СИ НЕМА со кажување вицови :smir:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.789
The`bItCh
Не ми се секси машки со голем нос и уши. Машки на кои образите им се зацрвенуваат на мал ветер и студ, машки кои имаат мали усни и по некој крив заб. Не ми се секси машки кои имаат големи веѓи - кои се толку големи што не можеш да му ги видиш очите на дечкото. Не ми се секси машки со прстени, разни ремчиња по рацете и обетки на ушите. Уште помалку ми се секси машки кои се уфилмани дека се рапери или металци. Мразам машки со крената и не дај боже шатирана коса. Не ми се секси премногу високи машки, пошо мразам да се качувам на скала или да се кревам на прсти за да ги бакнам. Не ми се секси машки што се фураат пред друштво за да ја “фасцинираат“ женската и на крај испаѓаат глупи. Не ми се секси машки што играат со пиво и воедно не се оделуваат од истото. Не ми се секси машки кои апла се пуштаат на девојка и машки на кои парфемот можеш да го осетиш кај секој втор. И за крај не ми се секси машки со предрасуди.
хехе и мене не ми се секси баш истиве типови само со исклучок на високите и со кривите заби неми смета тоа си постојат фиксни протези нели, а образите на ветер мора да зацрвенат така бар мислам, а веѓите па ќе му ги исчупам де:pos2:абе за се си најдов решение што се однесува до физичките недостатоци што ги опиша а за другото се согласувам целосно


 

Kajgana Shop

На врв Bottom