Што ви е битно во една игра?

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
На прво место ми е Гејмплејот, а после идат графиката и приказната.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Во последно време се размазив па барам и добра графика...

Но пред се,збориме за FPS игри,мора да има добар почеток,и да ме вовлече во приказната и самата игра.
Гејмплејот мора да е ниво,и да го задоволува новиот вкус.

На работи како звучни ефекти и музика,ако се тапа,ги занемарувам...

Најбитно е,коа ќе ја исклучам,да сакам пак да ја играм.
Е тоа чуство ако успее да го креира,значи е добра :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Добра приказна и гејмплеј.Графика второстепено ми е.А звук само на акциони и хорор.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Во последно време се размазив па барам и добра графика...

Но пред се,збориме за FPS игри,мора да има добар почеток,и да ме вовлече во приказната и самата игра.
Гејмплејот мора да е ниво,и да го задоволува новиот вкус.

На работи како звучни ефекти и музика,ако се тапа,ги занемарувам...

Најбитно е,коа ќе ја исклучам,да сакам пак да ја играм.
Е тоа чуство ако успее да го креира,значи е добра :)


Potpolno se slozuvam so tebe :helou::helou:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе за игра да е добра треба се да има :) ама пресудно за да биде играна играта треба да биде гејмплеј, сторилајн и звук да има добар (немора изнамување на орекстри за праење игра ама бар ако пукаш со пиштол да вад звук на пиштол или се тркаш и слушаш кола а не миксер пуштен да работи) Графиката е само нешо плус шо придонесува зашо ако не е играта игрива и ако нема интересна приказна шо ке те тера да идеш понатаму џабе е брат... не те тера па да кликнеш на иконата... ако сакате да глеате убава графика земете си 3Д анимирани филмови :) За доста игри е потребен добар мултиплеер мод за да останат играни и одкако ке ги свртиме по 30-40 пати :) А ако збориме онлајн игри ондак 24 часа админ support и анти cheat програмчиња (секако ке бидат хакнати ама јбг затоа има ГМ и админи) добра сторилајн (шо ко за чудо нема никако да заврши, само надоградби со експанзии ке има) и мала хардверска побарувачка за да има поише играчи... а поише играчи значи поише забава :) И многу битно за онлајн игри е добар PvP и PvE да има играта :) ај :salut: да не го тупам поише :)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Тоа што го нуди Half Life 2 (а и Warcraft 3)... Само Episode Two (другите не, оти немат achievements, ама зимата пак ке ги извртам уште по еднаш) веке 4-5 пати ја вртам... ич не ми досадува.. Ми остана само уште еден achievement да земам, си слегнав гајд од интернет за да ми каже каде се тие проклети 2 црви (од 333 вкупно) кои ги промашувам.. Што да видам, во еден регал биле ставени (е ај нека ти текне да го отвориш да погледнаш внатре)...

А многу голем плус во игрите ми се коментарите на развивачите, моментално само Valve ова го прават. Ти објаснуват како некои работи функционират, како ги направиле... Супер нешто, многу разјаснува како ги создават игрите (главно објаснуват проблеми со кои се соочиле).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom