Што ве иритира кај луѓето?

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ме иритираат луѓе кои:
- прават лице(тука спаѓаат и дудлачите)
- се прават дека знаат се, препотентни створења
- со сила сакаат да веруваат дека постои нешто што не постои
- се дигнати, што не слушаат што им се збори и битно им е само они да си се искажат
- се неинтелегентни а + не се ни трудат да ги разберат стварите
- се прават најинтересни во друштво и изиграваат кловнови

Имам да набројувам уште многу, ама ај да не испаднам после мизантроп...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Me iritiraat lazgovci,koristoljubivi luge,licemeri,prepotentni i uste kakvi ne...:pipi:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
ме иритираат лицемерни луѓе,искористувачи,дволични,лажговци,премногу љубоморни,хистерични,самобендисани(нарциси)...
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Ме иритираат луѓе што не ги почитуваат границите кои што сами си ги поставиле.
Патетик. :retard:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Епа сега ме иритираат многу работи на овој свет!!Прво ме иритира, студенилото на луѓето низ државава..Не знам дали тоа се должи на бедотијата и сиромаштијата која владее низ државава, ама може да биде подобро!!Ме иритира исто така што секој сака да те заебе, секој сака од тебе да ќари, да земе што е можно повеќе!!Ме иритира колку далеку може да одлета човечката злоба, во се завидлук, па дури и најдобрите ''другари'' ти вртат грб и те оставаат сам на себе!!Многу помалку другарство, љубов, поддршка,почит и другарство има!!Многу повеќе ЛИЦЕМЕРИЕ, ДВОЛИЧНОСТ!!Порано беше многу убаво!!Денеска децата од цуцла на млекце, на цуцла на коњак се префрлаат!!Го гледаш дете од 13години со џоинтот во уста бе!!А јас ко имав 13 г што се вели ништо не знаев!!!Исто така и мојата генерација..Сега по нашите дискотеки,кафичи, пабови барови можеш со автобус да идиш да правиш рација, така да..денешната младина нема ДЕТСТВО , го нема оној филинг да дојди викенд па ќе ни дадат 30ден. ќе одиме цел ден ќе седиме на улица, ќе јадиме леб и ајвар!!Ќе играме фудбал,миженка, и што не!!Сега децата во кафичи, со кока, момчињата со алкохол, девојчињата уште не опулени со 10души имаат излезено!!Мобилни имаат од 7 години!!Се е во ред..И мобилен, и кафичи (кока не:smir:), ама се во свое време да биди!!!!Некако младава генерација ми го скока периодот детство,она чисто детство!!Кога,се радуваш на Нова Година, дека ќе ти донесат пакетче за новата, па ќе се тепаш со братот/сестрата за кого ќе биде големиот балон, па после ќе ви купат уште еден, па ќе се чепкате кој бил поубав, па после ќе се смириме, ќе си играме со двата!!Фали периодот во недела да се искапеш, и да го гледаш Ушко,Були,Грашковците на Прва во 7 сатот!!Денеска младината во недела се шминка и се чуди во кој бар да оди.ТОА ФАЛИ!!!!!:smir:Каде води сево ова???
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Повеќе работи се, ама ова се најважните и тоа:
1. лажењето
2. неправдата
3. озборувањата и не гледање на својата работа
4. дволични
е ова го мразамммм :nerv:
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
mnogu me iritira koga lazat, a be neznam sto zamisluvaat togas deka drugite se maloumni pa vo se im veruvaat:nerv: :angry3:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Слаткоречиви и лицемерни луѓе.
Материјалисти и скржавци.
Лажговци.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Единствени нешта кои не можам органски да ги поднесам и „сварам„ и никогаш да ги простам кај луѓето се дволичност т.е. лицемерие (Ти се прават другарки/другари а всушност свашта мислат за тебе), оговарање (оние што ти зборат зад грб зашто немаат храброст тоа во фаца да ти го кажат), лажење (не знам само кого прават будала, мене или себе?) и љубомора (зашто не си го гледаат својот живот правејќи го подобрар, туку умираат љубоморејќи на некој без некоја посебна причина)! Исто така не можам да поднесам мамини и татини мази што животот го поминуваат излежавајќи се!
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Самобендисаност. :pov:

Пресметливост. :angry3:

Себичност. :nerv:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Коишто сакаат да дознаат работи за мене што не треба да ги интересира и коишто ми солат памет со “добронамерни“ совети!
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
ме нервираат лицемерни,дволични,гњаватори,луге кои незнаат шо сакаат,досадни и лигајчари.
посебно лицемерните ме нервираат!:nerv:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Во принцип не дозволувам да ме нервираат такво привилегија имаат само блиските.Најискрено многу ме нервира кога некој што не си го средил животот ми дава мене совети,кога некој е неодлучен,кога е некој дволичен и оговарана секоја страна.А најмногу ме нервира кога мене не ме прашуваат за мојот живот(не смеат)а ги прашуваат моите блиски.Тоа страшно ме нервира.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Подлоста!
Може во некој момент да ме изнервира некоја друга особина (пр. лажење, дволичност и сл.), но човековата подлост ме вади од кожа - секогаш и секаде.
Од навидум фини, љубезни човечиња кон околината (во состојба се да им ги излижат нозете на сите од кои зависат), а во себе праат планови како подмолно и безболно да стигнат до целта и при тоа исто се во состојба да ги исплукаат истите оние на кои им ги лижеле нозете ми се повраќа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom