Што ве иритира кај луѓето?

Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Не поднесувам прости и ограничени луѓе, кои се држат до некои принципи и животот им е досаден, та дури и се жалат поради тоа, а не се ни трудат да го сменат тоа.
Не можам да смислам луѓе кои ти се прават блиски само за да имаат друштво во средина каде што се сами (како една колешка од факс).
Ме иритира цинизам, ептен ме иритира и тоа. Лицемерие, озборување, лажење за банални работи...
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Лицемерие, цинизам
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Дволичност е нешто што најмногу ме нервира кај луѓето
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Ме иритираат луѓето што се толку многу глупави, што мислат дека се најпаметни. Ме иритираат сите што се претопуваат во масата, само зашто им е тоа најлесно. Исто, ме иритираат и тие што ги напаѓаат другите, а не се погледнуваат себе. Тие што глумат “морална вредност“ и некакви си утописти, од кукавичлук да бидат искрени. Тие што свесно грешат, а ги обвинуваат другите. Тие што сакаат да бидат сожалувани, и мислат дека ќе извлечат вистинска корист од тоа. Ме иритираат и улизувачи, колку поочигледни, толку поодвратни. Понатаму... има и други работи, ама овие највеќе.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
ме нервираат лицемрни и патетични луѓе!!!!!!!!!
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Sum podlegnuval na toj prvicen vpecatok sto go "serviraat" licemerite i lazgovcite, onoj kade sto ti se pravat friend, ali zatoa na covek ke mu se razvie osetot za detekcija na takvi шупливи karakteri i sea na vreme im davam kick od serverot :D, taka da ne me nerviraat vekje tie karakterni osobini... mene od takt me vadi BEZOBZIRNOST...koa nekoj ke go povozis so kola i na kraj na izleguvanje ke ti ja tresne vratata tolku silno so veter se stvara vnatre...toa nikako da prebolam :D:D
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Лицемерие, арогантност, простотилук, глупавост, идиотизам, лажење, турбофолкизам .. итн .. :pipi:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Нивниот неморал,изопаченост,простотилук,лажењето,дволичноста,луѓе кои се прават премногу паметни и сакаат да бидат во центарот на внимание:nerv:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Арогантноста, кога го пикаат носот кај што не треба и кога оговараат за другите (GET A LIFE IDIOTS!!!!!).
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Непринципиелност, од такт ме вади... па и лажење.
Друго ништо не ме иритира.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..дволичност...арогантност...безкарактерност...злоба...
 

Ann'

Jezebel's Daughter
Член од
9 јуни 2008
Мислења
210
Поени од реакции
9
Ме иритираат луѓето што се толку многу глупави, што мислат дека се најпаметни. Ме иритираат сите што се претопуваат во масата, само зашто им е тоа најлесно. Исто, ме иритираат и тие што ги напаѓаат другите, а не се погледнуваат себе. Тие што глумат “морална вредност“ и некакви си утописти, од кукавичлук да бидат искрени. Тие што свесно грешат, а ги обвинуваат другите. Тие што сакаат да бидат сожалувани, и мислат дека ќе извлечат вистинска корист од тоа. Ме иритираат и улизувачи, колку поочигледни, толку поодвратни. Понатаму... има и други работи, ама овие највеќе.
Да не се повторувам. Истото.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Само лагите, на другото сум навикнат а воедно и имун. :icon_cool
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Цигани луѓе. Такви стиснати, стипси, абе влакно од коса нема да ти дае на умирање да си. Чаша вода да му побараш ќе те колне. А ти кога треба да даваш први се цртаат.

Патолошки лажговци. Болни луѓе, дилужнл.

„Да му умре козата на комшијата“ синдромот што уште долго нема да се искорени на ова поднебје.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Дволичност, некултура, немање на бон-тон, глупост, склоност кон лажење, немање на почит кон другите....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom