Што ве држи на работа?

Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Мистичен напиша:
Кога ќе почнеш да си ја мрзиш работата и колегите, тури и пепел. Парите се битни, ама не се најбитни. Радо би работел за помала плата на место каде работата ќе ме исполнува и каде има добри меѓучовечки односи помеѓу вработените, отколку за повисока плата каде секој на секого му е волк.
super odgovor!!
no mislam i platata e bitna nekad a !!

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
Дивајн напиша:
За запослените, а и тие што некогаш работеле ... што успева да ве задржи на работа?
Јасно дека не секогаш ја работиме работата што ја сакаме, па што е тоа поради кое би останале на таквото работно место кое не ви е по ќеиф?
Јас моментално ја работам работава (а и зависен сум од неа) највеке за да стекнам работно искуство. Кога не ми се работи не идам на работа или пак идам ама не работам. :toe: - тоа зависи од расположението.
Јас и без работа и со работа ке земам на крај пари, само ако работам малце полесно ке ги земам. :pos2:
тоа болдираното: кога ке видам дека некој за 3-400 денари цел ден "р`мба" сепак си се задржувам на мојата работа... и си велам дека е најпрекрасната работа на светот. - и покрај тоа што последниве 2-3 години изгледам на мртовец.

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
22
ме држи тоа што мора да направам пари за да ги платам киријата и сметките. И на крај да поделиме со ортакот. А во меѓувреме интернетот ми ја уништува монотонијата.

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Помислата дека ако седам дома,ќе шизнам од досада.Вака,барем 20-25 саати во неделата се расправам со идиоти и после имам за што да пукам од смеење.

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Пред се затоа што ја работам работата која што ја сакам.....и добро ме плаќаат..........

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.533
Поени од реакции
838

Ништо не ме држи на работа...Најверојатно досадата...Не ми е дојдено до платата што ја имам пошто и без тоа материјално сум снабден машала...Отпрвин беше ок, се мешаш со луѓе, интересно е, добиваш обврски, а во последно време се осеќа некоја тензија, некои властољубиви говеда мислат дека го држат бога за муда...абе што да ти расправам...кај и да е ќе ми пукне филм и ќе си отидам...

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.049
Престижот!

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
so muzikata sto ja sakam mozam da rabotam i neso so ic ne mi e po kejf...ama bitno muzika...:helou:

Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
622

Ништо не ме држи на работа...Најверојатно досадата...Не ми е дојдено до платата што ја имам пошто и без тоа материјално сум снабден машала...Отпрвин беше ок, се мешаш со луѓе, интересно е, добиваш обврски, а во последно време се осеќа некоја тензија, некои властољубиви говеда мислат дека го држат бога за муда...абе што да ти расправам...кај и да е ќе ми пукне филм и ќе си отидам...
Се изнасмеав на карикатурата за Дилберт,каква вистина!

Kajgana Shop

На врв Bottom