Што ако партнерот/партнерката оди на кафе со личност од спротивниот пол?

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.561
Добро, ја разбирам се и свашта - ама ме интересира зашо го зела поклонот па го блокнала :D Нема логика ? (не, не била љубезна ако го блокне после саат време ничим изазвана) :D
Дечко и видел дека некој рандом и пуштил поклон по пошта, ваљда неговата љубомора е тоа шо го натерало да и рече да го блокне "другарчево"
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Не знаеме дали дечко и го видел поклонот па ја натерал да го блокне... Не, некако не ми иде ова... Можеби го крие поклонот од дечкото, може да каже дека не е од другарчево, што ви е?
Инаку што сакав да кажам.. пореално ми е дека девојчето помислила дека @Misteriozna Licnost има скриени намери со нејзе, сакал да и ја расипе врската и најлесно и било да го блокне без никакво објаснување а имало подобра опција. Да му каже да не се надева на ништо и се што можат да бидат е да бидат пријатели... Ама секогаш е најлесно да се бега на кукавички начин :rolleyes:
 
Член од
2 декември 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Gledate site imate razlicno mislenje...devojcevo bese iznenadeno od poklonot...i potoa od ko i go cestitav ne mi vrati i po nekoj sat me blok.koga go dobi poklonot taa mi pisa prva...pred toa ne sum i iskazuval nis osven koga mozi da pojdine samona kafe... :p glupo e malce bez objasnuvanje blok...neli? Opsto prijatelaki neka mi kazese deckoto ne saka da mi pisuvas ili samo neka recese ima moj pass od fb...sho i da recese ke ja razberev...nz no coment
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Gledate site imate razlicno mislenje...devojcevo bese iznenadeno od poklonot...i potoa od ko i go cestitav ne mi vrati i po nekoj sat me blok.koga go dobi poklonot taa mi pisa prva...pred toa ne sum i iskazuval nis osven koga mozi da pojdine samona kafe... :p glupo e malce bez objasnuvanje blok...neli? Opsto prijatelaki neka mi kazese deckoto ne saka da mi pisuvas ili samo neka recese ima moj pass od fb...sho i da recese ke ja razberev...nz no coment
Со кој памет каниш девојче на кафе,а тaа има дечко?Ја незнам како тоа поклони си и праќал,си се глупирал.Заедно со дечко се смеат сега за ова,додека ја ебава.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Gledate site imate razlicno mislenje...devojcevo bese iznenadeno od poklonot...i potoa od ko i go cestitav ne mi vrati i po nekoj sat me blok.koga go dobi poklonot taa mi pisa prva...pred toa ne sum i iskazuval nis osven koga mozi da pojdine samona kafe... :p glupo e malce bez objasnuvanje blok...neli? Opsto prijatelaki neka mi kazese deckoto ne saka da mi pisuvas ili samo neka recese ima moj pass od fb...sho i da recese ke ja razberev...nz no coment
Epa site sme razlichni, nekoj kje ti kazhe u faca se, nekoj nema sila za toa. Ja mislam da ne se trudish, ako ti e sudeno kje bide :)
 
D

devojcence

Гостин
misteriozna licnost detska rabota. isto ti se fakja dali ke ti kaze ne ili ke te blokira. nego rabotata e sto ako te odblokira? ke ja prifatish ili ke ja otkacis? brkaj druga devojka.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Зашто нели, девојчињата шо имаат дечковци у кафез треба да живеат.
Ни девојките ни дечковците не треба да живеат у кафез. Али не треба ни да идат на кафе со сингл луѓе од спротивниот пол. Не е црно-бело.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.561
Ни девојките ни дечковците не треба да живеат у кафез. Али не треба ни да идат на кафе со сингл луѓе од спротивниот пол. Не е црно-бело.
Како да не, мене ќе ми забрани некоја или јас некого ќе забранам да иде на кафе со некој шо е сингл. Ко речи ако сака она нешо да направи, таа моја забрана ќе ја одврати.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Како да не, мене ќе ми забрани некоја или јас некого ќе забранам да иде на кафе со некој шо е сингл. Ко речи ако сака она нешо да направи, таа моја забрана ќе ја одврати.
Не е забрана :facepalm: Повеќе е морално нешто, никад не би сакал да бидам у ситуација кај што ја седам дома дур девојка ми е искочен со некој типац што ја мерка. Тоа океј е? Исто и обратно. Ако таа со која сум мисли спротивно, тогаш неам што да барам со неа.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.561
Не е забрана :facepalm: Повеќе е морално нешто, никад не би сакал да бидам у ситуација кај што ја седам дома дур девојка ми е искочен со некој типац што ја мерка. Тоа океј е? Исто и обратно. Ако таа со која сум мисли спротивно, тогаш неам што да барам со неа.
А од кај знаеш дека ја мерка?
Она пред тебе немала ли сингл другари со кои си излегувала по кафиња? И сега ти улетуваш у нејзин живот и викаш, нема излегување више со него.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ни девојките ни дечковците не треба да живеат у кафез. Али не треба ни да идат на кафе со сингл луѓе од спротивниот пол. Не е црно-бело.
Брат - дај бе сеа, не требало да идат на кафе :)) Ако иам другарка што има дечко и сум сингл - по дефалт не смеам да се глеам со неа сам на кафе? :)

Многу погрешно се протумачува ова *ај да идеме на кафе* - ДА - 90% од кафињата се договараат за нешто поише, ама има и луѓе кои што идат на кафиња а притоа немаат намери да ќарат нечива девојка :3
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
А од кај знаеш дека ја мерка?
Она пред тебе немала ли сингл другари со кои си излегувала по кафиња? И сега ти улетуваш у нејзин живот и викаш, нема излегување више со него.
Тоа е друго, ако веќе имала другар. Пак не е сеедно, али поминува. Али еве у ситуацијава јасно е дека овие не се другари. Не знам, може вас ви е океј, али ко што реков, мене не ми било сеедно у ситуација кај што ја си седам дома навечер, а девојка ми искочила со некој тип што скоро го упознала. Би се јадел цела вечер што праат, како праат. Истото не би и го напраил ни јас на некоја. Затоа викам, ако некоја смета дека е океј да се излага на само на кафе со новозапознат тип, ја тоа го гледам како негативна работа и сфаќам дека немам што јас да барам со девојката. Дури и ако толку ми се свиѓа, би и укажал дека не ми е сеедно што тоа го прави, без притоа да и "забранувам" ко што викаш. Ако разбере супер, ако не се слага, чао. Си барам некоја што разбира и размислува исто како мене, тоа е тоа. Ако тебе ти одговараат такви, good for you, сите бараат различни особини кај партнерот, претпоставувам ова е една од нив :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.363
Поени од реакции
16.561
Рики, со среќа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom