Шпиц или не?

Кои чизми повеќе ви се допаѓаат?


  • Вкупно гласачи
    156

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Поубави ми се дефинитивно заоблените..Некако шпиц за special ама very very special occasions.:wink:
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Neznam zosto ama spic cevlite mi se totalen out- me potsetuvaat na kafana, evtina obleka i cocek, mozebi zosto ne se moj stil...znaci defenitivno sum za zaobleni i na visoki potpetici
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
ШПИТЗ из форбиден! :ne:..Никогаш не купувам штикли со шпиц, ми асоцираат на дрољи и евтини теткици. Едино ако шпицот е малку заоблен, тогаш се прифаќа.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Шпиц --- :ija::pov:

Ми се гади од нивв .... омг
Јес да мајка ми ги обича ... и има милион пара ... мене ми се крева косата од нив :nesvest::nesvest:

Значи заклучок .... мојот избор се ЗАОБЛЕНИ =)
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Шпиц --- :ija::pov:

Ми се гади од нивв .... омг
Јес да мајка ми ги обича ... и има милион пара ... мене ми се крева косата од нив :nesvest::nesvest:

Значи заклучок .... мојот избор се ЗАОБЛЕНИ =)
Јеботе, ист случај...
Мајка ми коса корне за шпиц ја никад у живот не би стаила на нога такво нешто, за било каква пригода, па шо и да се деси...
Така да, заоблени е мојот избор.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јеботе, ист случај...
Мајка ми коса корне за шпиц ја никад у живот не би стаила на нога такво нешто, за било каква пригода, па шо и да се деси...
Така да, заоблени е мојот избор.

И јас така мислев, дека шпиц нема да ставам ама баш никогаш на нога, се додека не ги најдов совршените штикли со шпиц:) Не се од најшпицастите, ама се добри за почеток:))

Вака некако изгледаат, ама малку подебела е штиклата.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
И јас така мислев, дека шпиц нема да ставам ама баш никогаш на нога, се додека не ги најдов совршените штикли со шпиц:) Не се од најшпицастите, ама се добри за почеток:))

Вака некако изгледаат, ама малку подебела е штиклата.
Ова не е ни приближно шпицесто ко штиклите на мајка ми.:icon_lol:
Иначе немам ништо против ваквиот шпиц, можам да кажам дека стои елегантно, и шо е најбитно не боди в очи :)
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
шпиц никад, се ежам кога ќе видам бљак...сакам заоблени и само заоблени!!!
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Какви шпиц бе..:ija:
Незнам што е толку убаво во тоа?
Мислам дека е најгрдото нешто што можеле да го измислат и никогаш,ама баш никогаш не би облекла иако некои викаат дека било по свечено...жити мајка:tapp:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Mrazam spic, kupiv edni takvi pred 2 gi oblekov 2-3 pati, se mrazev koa se gledav vo niv i veke ne gi oblekov. Zaoblenite poveke gi sakam i poelegantno mi izgledaat. Spicastite mi se nekako bezveze.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Никогаш не сум носела шпиц а нема ни да носам.Воопшто не ми се допагаат,груби ми се на изглед:kesa:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Шпиц само коа ке врши нужда у природа да се држи да не се преврти наназад.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Дефинитивно заоблено...Ама морам да признаам дека ќе се онесвестев по еден многу елегантен шпиц(нешто како сандала со 12 штикла)-во ГТЦ некаде го видов и беше 4400 ако не се лажам,а во моментот не можев да си го дозволам :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom