Шпиц или не?

Кои чизми повеќе ви се допаѓаат?


  • Вкупно гласачи
    156

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Какви штикли (не мора да се штикли,мислам воопшто на обувки) преферирате?
Со шпиц или заоблени?

Јас повеќе сакам нешто помеѓу,но кога би морала да бирам,тоа би биле заоблените штикли.Естетски поубаво ми делуваат,а и ми се поудобни.

Ваше мислење?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
НЕЕЕЕЕ шпиц...вака кај женско многу ме нервира тоа...
А посебно оние шпиц и свртени нагоре...

Дворски шутеви?!
Најубаво е онака...како сандалче со врзување околу глужд (заоблени)...мх мх ...на височка штикла или...онака високи
I adore that kinda of a woman!:)
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
моментално фејворит ми се оние во каубојски фазон. инаку заоблените се по кежуал, а шпицот некако се поелегантни
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Заоблени, дефинитивно. Шпицот ми е незгоден, се прават плускавци и не ми изгледа убаво на некоја под 25,30 години:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не носам штикли.
Прво, не ми е таков стилот, а второ, и вака сум доволно висока. :)
А шпиц воопшто не ми е убаво естетски.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
За поелегантна гардероба шпицот подобро изгледа, за посекојдневна заоблените подобро изгледаат, ма да има и од едните и од другите обувки што одговараат на се .. носам и такви и такви но кога ќе размислам подобро повеќето чевли ми се шпиц :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Сеедно... Само да се на добра женска.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Zavisi. Polegantni mi se spic i da najcesto nosam takvi.Imam i zaobleni megutoa gi nosam obicno za preku den.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Преферирам заоблени, ниски или со мала штикла, ама не значит дека не носам шпиц, најчесто на нешто поелегантно облекувам иначе не. :devojce:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Обични обувки или за преку ден - заоблени, но за навечер често носам шпиц, меѓутоа си имам и заоблени и шпиц, па во зависност од комбинацијата такви носам...
п.с Сега ни јас не сакам шпиц онака претеризам...
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
кај мене иде следново: патики,патики,патики,и само ПАТИКИ!!!
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Леле ич не ми се свиѓаат оние штикли со шпиц(па и ниски кондури да се). Не ги носам и не верувам дека во брзо време ќе облечам такви. Кај некои поозрасни жени по ОК ми изгледаат ама кога ќе видам некое девојче 15, 16 со штикли шпиц 5 мин пред нејзе е тоа не ми се свиѓа ама баш ич. А и во последно време малце потешко е да најдеш заоблени.

п.с. сабајлево си купив штиклички, на мала штикла, црни ЗАОБЛЕНИ. Многу ми се засвиѓаа.:jee:
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Колку мрзам штикли, шпицови и такви ствари...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Лично преферирам заоблени,иако не можам да одречам дека со одредени работи поинтересно стои шпицот,арно ама додава и неколку години плус :)
Така да се фокусирам главно на заоблени и ниски,ради удобност,али се случува да ставам и повисоки така. Од шпиц само каубојките ми се и некои чевли на мајка ми,бидјќи и таа слабо носи шпиц.
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Зависно од стилот во кој сум облечена ,носам и шпиц(класика),нешто каубојски стил,а имам и заоблени кои исто така често ги носам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom