Шпански серии

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
неможам да гледам такви сапуници...секоја серија иста приказна, исти актерки, друга локација.....
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
можеби во моментов и нема некоја ТОП шпанска серија, иако јас тие серии ги викам ЛАТИНО, зашто доаѓаат од Јужна Америка, а не шпански затоа што единствено со Шпанија им е јазикот !!!!!
моментално следам СТРАСТ и секако АНГЕЛИ, кога како и МАРИНА, иако гледам дека скоро ке ја оставам, станува мн досадна....али АНГЕЛИ како тин серија е премија......не знам кога последен пат сме имале ХИТ и ТОП латино серија, али јас се надевам дека во скоро време ќе имаме можност да следиме нешто ТОП како порано.......јас ги обожавам мексиканските, аргентинските и колумбиските, иако знам дека БРЗИЛ и АРГЕНТИНА се квалитет и премија за Мексико во однос на се, продукција и се/........али јас си ги сакам сепак мексиканските поради содржината , која ме заразува
ова е македонскиот форум за серии, воопшто секакви:
http://seriimk.forumakers.com/forum.htm
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Poslednata sto ja gledav bese Marina, i sega fala bogu ne gledam ni edna. Ej porano se mnogu zamarav so tie serii sega porasnav:pos2:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.945
касандра,есмералда и неја знам другата како се вика тие сум ги гледал а дриги не
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Oд понеделник од 19 часот на сите локални телевизии во Македонија, освен во Скопје започнува шпанската Тв серија СЕМЕЕН ЛЕКАР во 119 епизоди

Социјални проблеми измешани со комични елементи како и семејните проблеми, се темите кои ги обработува оваа шпанска телевизиска серија а воедно ја раскажува и приказната за Начо Мартин, семеен доктор кој од неодамна е и вдовец, човек кој мора да научи како да се справи со неговото ново проширено семејство кое се состои од неговите три деца: Марна, Чечи и Анита., потоа неговиот внук, Алберто и неговиот татко Маноло, како и нивната секогаш присутна домаќинка Хуани. За среќа тој ја има помошта од неговиот долгогодишен пријател Хулито и сестрата на неговата покојна сопруга Алисија, која е тајно вљубена во него со години. Актерскиот ансамбл се состои од голем број познати шпански актери....
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Последната што целосно ја изгледав беше Есперанса или Фиорела не се сеќавам :vozbud:
 
Ј

јовица11

Гостин
Па и таа е единствена која во моментов се прикажува кај нас:smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
НАСКОРО на сител и сител 3 ќе почне телекомедијата Грдата Убавица (La fea mas bella)​
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
јас пак гледам
а највеке серанови и ангели
и немојте така
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Последната серија што ја гледав на шпански е Un Paso Adelante (шпанска серија, снимана во Мадрид, што ја даваа на МТВ пред година-две). А од Јужно-Американските Млади Бунтовници. Веќе две години ниту една не ја следам :).
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
haha i jas nauciv spanski od serijite site gi gledam ne mozam da prestanam zal mi e:nesvest: naj serija rubi mislam deka e
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
haha i jas nauciv spanski od serijite site gi gledam ne mozam da prestanam zal mi e:nesvest: naj serija rubi mislam deka e
Зошто сите мислите дека знаете шпански само затоа што сте гледале серии? Разбирате нешто, сфаќам, но да го знаеш некој јазик треба да знаеш и да зборуваш и да вратиш во конверзација.
Типичен пример: На екскурзија во Будимпешта еден Шпанец ги праша од моја генерација едни типки што мислеа дека знаат шпански исто. Како прво не го ни разбраа како што треба, па уште помалку да му вратат.

Едит: Не знам зошто шпанскиве серии зафаќаат место на серверот на форумов. Пензионерска работа, исто како лажи - пари квизовине.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom