Шоуата на MTV

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Има подолго време како забележувам на MTV дека емитуваат се поглупави и поглупави шоуа. Нешто гледам во последно време има некаква емисија во која што неколкумина треба да поминат низ некакви ОДВРАТНИ тестови за да биделе во некаков си Зен или што ти јас знам!

Па има некаква емисија каде лезбејки се во една куќа со стрејт-машки и сега овие треба некако да им остават впечаток па тој што ќе победи ќе се фали дека успеал да ќари лезбејка.

Па други “интересни“ шоуа од типот на Jackass, Bam Margera и некакви безвезни цртани филмови. А да, ќе заборавев и еден “сериски филм“ со едно детенце кое што се глупира нешто со јадењето...

Добро, го гледа ли некој ова? Што сакаат со ова да кажат? И што е финтата со Music Television кога има се освен music?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу ме нервирам MTV во последниве 2- 3 години и баш поради тие шоу-а.
Ме иритираат,глупави ми се и дебилни.
Во последно време не гледам воопшто телевизија,но знам дека кога и да пуштев ТВ,секогаш има некои глупости.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Има на периоди некои занимливи, како Room Raiders или NEXT, ама сега веќе претераа! MTV Adria се занесеееее!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Има на периоди некои занимливи, како Room Raiders или NEXT, ама сега веќе претераа! MTV Adria се занесеееее!
Не е само до МТВ адриа.
И на останатите МТВ е така.
Барем колку што се сеќавам,на германското МТВ не беше ништо подобро.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
МТV Hits UK и MTV Hits Italia и некои други MTV кои не се прикажувани кај нас, имаат доста интересна програма т.е минимални емисии коишто сепак се сврзани со музика (топ-листи, интервјуа и слично), само што ептен си ја форсираат својата музика (UK британската а Italia италијанската). Инаку имам загледано и MTV Base, MTV New и слично, и се доста поинтересни од овие што ги пласираат по нашите кабелски!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.317
Поени од реакции
46.158
Абе на светов му се смешни и интересни све подебилни и подебилни работи се ложат ко ментиши на Џекес и таму некои вива ла бам и такви некои одвратни емисии па тaму Озборнс тие по цел ден се пцујат само,па Хулк Хоган сака да ја спастри ќерка му абе си ебало мамата све..
Ми се свиѓаа Панкд,Pimp my ride а се трпеа Room raiders и Cribs
и има едно емисија со едно дебело дете не знам као се викаше ама копиљот народот од шарка го вадеше и беше така чат-пат интересен
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
претеруваат со тие шоуа на MTV, а баш нив ги гледа младината и се ослонува на нив. Дефинитивно што помалку шоуа толку подобро ќе се живее. А не вака преку нив најчесто се доѓаѓа до дрога, секс, недолично однесување, пиење, правење најголеми глупости за да си фраер.....
е да убаво кажа итар пејо и јас го сакам Pimp my ride
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
И што е најтрагично, немам забележано некакви петиции или слични бунења против емисииве. Штом постоеја и емисии од типот на Parental Control, се е можно (ако посакуваш толку долго) :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
има интересни, ама воглавно се америкодебилокретенизирани.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Многу се глупи и дебилни ццц катастрофа. не ни гледам више.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom