Шокантно - анексите на сдс и грција

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ако имаа дпмне документи за било што ке ги ЗАКАЧЕА НА ПЛОШТАД ВО СКОПЈЕ
па во весници ееееее

хахахха онака по навика,,,,,,,,,,,,,
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
чушки, ти си сдс полтрон, јас сум од тие 40% неопределени, УБЕДИ МЕ заврши си ја работата


1...3
ДА ИЛИ НЕ..трето нема
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Све е само шпекулации и пред изборни маркетинг.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Можеби, времето ќе покаже, но јас сум убеден дека имало скриени договори помеѓу киро бранко и компанија. Сите нивни активности алудираат на тоа, така да ептен се надевам дека ова не е само маркетинг.
Све е само шпекулации и пред изборни маркетинг.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
чушки, ти си сдс полтрон, јас сум од тие 40% неопределени, УБЕДИ МЕ заврши си ја работата


1...3
ДА ИЛИ НЕ..трето нема
типично вмровче хахахах трето немало секогаш има трето

само што ти се залетуваш на ПРВА

ЗНАЕШ КОЈ СЕ УБЕДУВА.... САМО СИ ГО КАЖУВАМ своето МИСЛЕЊЕ

А секој паментен согледува најмалце 3 страни ...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
типично вмровче хахахах трето немало секогаш има трето

само што ти се залетуваш на ПРВА

ЗНАЕШ КОЈ СЕ УБЕДУВА.... САМО СИ ГО КАЖУВАМ своето МИСЛЕЊЕ

А секој паментен согледува најмалце 3 страни ...
ке ми одоговриш ли??? 1 до 3, лесни се прашањата.

ке ме убедиш ли ти како симпатизер, јас како гласач

зошто избегнуваш одговор?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Dejan];2274298 напиша:
Можеби, времето ќе покаже, но јас сум убеден дека имало скриени договори помеѓу киро бранко и компанија. Сите нивни активности алудираат на тоа, така да ептен се надевам дека ова не е само маркетинг.


Ок, ти така веруваш, јас ен верувам во никого и ништо додека не се докаже со цврсти докази. Живото ме научил дека е таак најсигурно бидејќи сум бил излажан безброј пати. Или секогаш живото ме учел да ја слушнам и другата страна па да проценам каде е вистината. Тоа ми е мене муабетот а веќе сите знаеме дека миленк е партиски војник на вмро и дека мирка од поодамна е против сдсм. и затоа за мене ова е маректинг пред избори.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Другата страна секогаш молчи, а молчењето е одобрување, потврдување така да... :)
Ок, ти така веруваш, јас ен верувам во никого и ништо додека не се докаже со цврсти докази. Живото ме научил дека е таак најсигурно бидејќи сум бил излажан безброј пати. Или секогаш живото ме учел да ја слушнам и другата страна па да проценам каде е вистината. Тоа ми е мене муабетот а веќе сите знаеме дека миленк е партиски војник на вмро и дека мирка од поодамна е против сдсм. и затоа за мене ова е маректинг пред избори.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Ок, ти така веруваш, јас ен верувам во никого и ништо додека не се докаже со цврсти докази. Живото ме научил дека е таак најсигурно бидејќи сум бил излажан безброј пати. Или секогаш живото ме учел да ја слушнам и другата страна па да проценам каде е вистината. Тоа ми е мене муабетот а веќе сите знаеме дека миленк е партиски војник на вмро и дека мирка од поодамна е против сдсм. и затоа за мене ова е маректинг пред избори.
што те учелк тебе живото освен вазелинче на грчка плажа да мачкаш...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
што те учелк тебе живото освен вазелинче на грчка плажа да мачкаш...

Болни сте вие денешниве македонци, новодојдени и не можете да не сватите на нас античките македонци. И затоа за вас одење на летовање е грев а на пример издигањето на врховизмот од страна на вмро тоа не е ништо па нели според тодор и ванчи михајлов ние сме бугари.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ако сето ова излезе дека е вистина ,жална Македонија какви ли луѓе имала за да ги штитат нејзините интереси,нажалост уште еднаш ќе се докаже правилото дека оваа земја страдала само од своите!

Но гледајќи го видеото ми паднаа во око три работи:
1.Мирка вика......јас тврдам дека имало договор,за потоа да се поправи ,уствари не тврдам туку мислам дека имало некој договор бидејќи сите пишувања наведуваат на тоа.
2.И пак, АКО сето ова е вистина ..зошто оваа истата Мирка до сега ќутеше?
3.Две спротивни влади до сега се сменија онаа Љубчовата и сегашнава ,зошто ли они тогаш ќутеа а и сега ќутат,сигурно имаат увид во сите документи кога се во прашање преговорите со Гејците?:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Dejan];2274298 напиша:
Можеби, времето ќе покаже, но јас сум убеден дека имало скриени договори помеѓу киро бранко и компанија. Сите нивни активности алудираат на тоа, така да ептен се надевам дека ова не е само маркетинг.
За доброто на сите нас надевај се дека е само шпекулација.....тоа е подобрата опција....

Dejan];2274323 напиша:
Другата страна секогаш молчи, а молчењето е одобрување, потврдување така да... :)
Ама ич не сакам да ги правдам СДСМ, ама само околу молчењето....
...молчењето некогаш (скоро секогаш) е знак дека не обрнуваме никакво внимание на глупости... како викаат пушти ја будалата нека си дрнда...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
За доброто на сите нас надевај се дека е само шпекулација.....тоа е подобрата опција....



Ама ич не сакам да ги правдам СДСМ, ама само околу молчењето....
...молчењето некогаш (скоро секогаш) е знак дека не обрнуваме никакво внимание на глупости... како викаат пушти ја будалата нека си дрнда...
Ако сето ова излезе дека е вистина ,жална Македонија какви ли луѓе имала за да ги штитат нејзините интереси,нажалост уште еднаш ќе се докаже правилото дека оваа земја страдала само од своите!

Но гледајќи го видеото ми паднаа во око три работи:
1.Мирка вика......јас тврдам дека имало договор,за потоа да се поправи ,уствари не тврдам туку мислам дека имало некој договор бидејќи сите пишувања наведуваат на тоа.
2.И пак, АКО сето ова е вистина ..зошто оваа истата Мирка до сега ќутеше?
3.Две спротивни влади до сега се сменија онаа Љубчовата и сегашнава ,зошто ли они тогаш ќутеа а и сега ќутат,сигурно имаат увид во сите документи кога се во прашање преговорите со Гејците?:toe:

Остајте ја Мирка не ви треба, таа само го посочи очигледното...

на куп стајте ги залагањата на нвото, колумнистите , па се до пресовите и јавните повици.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Остајте ја Мирка не ви треба, таа само го посочи очигледното...

на куп стајте ги залагањата на нвото, колумнистите , па се до пресовите и јавните повици.
Остај ти на страна што лаат како бесни кучиња тие квази интелектуалци по медиумите..
....овде збориме за званичен документ кој има своја тежина...каде е!!!!!!!!!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Dejan];2274323 напиша:
Другата страна секогаш молчи, а молчењето е одобрување, потврдување така да... :)

Можеби има вистина и во ова што го тврдиш некоја психологија за да се покаже вистината. Но ќе видиме деновиве дали некој ја гледал ил и им пренесол за емисјата и дали че одговарат на тоа. Но според мене бидејќи нема цврсти докази и се се спаѓа на реченицата јас мислам тогаш ќе остане шпекулација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom