Шеќеринска даде оставка! Кој е следен?

Кој е следниот?

  • Игор Ивановски

    Гласови: 18 20,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 19 21,3%
  • Јани Макрадули

    Гласови: 26 29,2%
  • Некој друг (наведи кој)

    Гласови: 26 29,2%

  • Вкупно гласачи
    89
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
``- Не можам сега да одговорам на тоа прашање. Допрва треба да се размислува. Можноста за вонреден конгрес е отворена, но од денешно гледиште, воопшто не ми паѓа на памет да се кандидирам за претседателско место. Јас лично стојам зад Шеќеринска – ни изјави Заев.``

`` Резултатите што ги постигнавме на изборите јасно покажаа дека јас не треба да бидам пратеник и дека моето вистинско место е во струмичката општина - истакна Заев.``

------------------------------------------------------------------------

ova jas go tolkuvam posebno vtorovo kako nemanje na hrabrost, ili pak nemanje amin od nekogo za da izjavi nesto pokonkretno
Ова се коментира само со фактот ако се повлеќе од градоначалник, СДСМ ќе ја изгуби Струмица!!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Gledam i se cudam na forumot, vmrovcite ja kreiraat politikata na SDSM, pa ako bide po vase koj znae so ke bidne od esdes. Vie ste posledni koi bi bile prasani koj da bide lider na opozicijata!

Cestitki za Radmila Sekerinska, koja mislam deka gi izgubi izborite, ne zaradi nejzinata nesposobnost, tuku zaradi deseticite milioni evra vlozeni na vmro vo kampanjite koi gi teraat vekje dve godini.

Kako sto bese receno na miting na PEI, VMRO ti zema SLON za da ti dade mravka, i trosi dva SLONA za da ti kaze deka ti dal mravka. Tragicno, no bi rekol prost narod - silna drzava
јас пак би рекол кој губи има право да се лути:baeh:
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
Gledam i se cudam na forumot, vmrovcite ja kreiraat politikata na SDSM, pa ako bide po vase koj znae so ke bidne od esdes. Vie ste posledni koi bi bile prasani koj da bide lider na opozicijata!

Cestitki za Radmila Sekerinska, koja mislam deka gi izgubi izborite, ne zaradi nejzinata nesposobnost, tuku zaradi deseticite milioni evra vlozeni na vmro vo kampanjite koi gi teraat vekje dve godini.

Kako sto bese receno na miting na PEI, VMRO ti zema SLON za da ti dade mravka, i trosi dva SLONA za da ti kaze deka ti dal mravka. Tragicno, no bi rekol prost narod - silna drzava
Џабе тресчи другар..народот знае и ви кажа на изборите со половина милион гласа за ВМРО...па ти тропај колку сакаш...имаш право на тоа, само погледни од тоа ваше тропање и само тропање до каде ве донесе!!!
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Џабе тресчи другар..народот знае и ви кажа на изборите со половина милион гласа за ВМРО...па ти тропај колку сакаш...имаш право на тоа, само погледни од тоа ваше тропање и само тропање до каде ве донесе!!!
народот знае. и вие знаете.. играјте си држава уште два три месеци! Мене мило ми е што СДСМ нема никаква можност "повторно да кочи" во парламентот во одлуките на Владата, само во тој случај ќе се види вистината на виделина. А тоа дека ова е почеток на крајот на Македонија - за ова секојден сум се посигурен.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
народот знае. и вие знаете.. играјте си држава уште два три месеци! Мене мило ми е што СДСМ нема никаква можност "повторно да кочи" во парламентот во одлуките на Владата, само во тој случај ќе се види вистината на виделина. А тоа дека ова е почеток на крајот на Македонија - за ова секојден сум се посигурен.
Test..Brbljas?Narodot znae?Pa narodot na VMRO - DPMNE mu dade 64 pratenici, znaci taka misli..A ako e pocetok na krajot na Makedonija, sto ne si izvadis bugarski pasos, i zamini si, ostaj ne nas, ke si gnijame i ke si umrime na nasata grutka...Za boldiranoto, mi e gnas da go citam, a kamoli da ti repliciram..Ni vo najtemniot kosmar, i vo najgolemoto ropstvo, nikogas nema da si pomislam deka e pocetokot na krajot na mojata tatkovina, a kamoli deneska..Lugeto vo tursko,bugarsko,srbsko,grcko izdrzale, ke izdrzime i sega (raka na srce, polesna zadaca imame nego Goce Delcev,Pitu..)..I posle ke mi reces ja sakas drzavata
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
народот знае. и вие знаете.. играјте си држава уште два три месеци! Мене мило ми е што СДСМ нема никаква можност "повторно да кочи" во парламентот во одлуките на Владата, само во тој случај ќе се види вистината на виделина. А тоа дека ова е почеток на крајот на Македонија - за ова секојден сум се посигурен.
aj te razbiram do nekade sto si ogorcen i sto fino ni objasnuvas deka 480 000 se slepi sto vo isto vreme intelektualno se vozdignuvas i ironiziras deka ti e milo so sdsm e pregazena za da ne moze da ima odgovornost. samo ne mozam da razberam na koj mu se obrakjas so ``igrajte si drzava``? dali pod zaklucok ``igrajte si drzava`` od tebe izvira onoj prosvetluvaci potsvesen krik za dominacija nad nas ``slepive``.
dokolku ti e kriv izborniov rezultat nemoj da si ja kolnes i drzavata Makedonija , nemoj tolku teski zborovi samo poradi frustracija od debakalot na sdsm. ovaa zemja ne ja pravis ti ili jas ili gruevski ili rada kako edinki, ovaa zemja prijatele se koskite na nasite predci, nasata segasnost i idninata na nasite deca koi rastat
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
aj te razbiram do nekade sto si ogorcen i sto fino ni objasnuvas deka 480 000 se slepi sto vo isto vreme intelektualno se vozdignuvas i ironiziras deka ti e milo so sdsm e pregazena za da ne moze da ima odgovornost. samo ne mozam da razberam na koj mu se obrakjas so ``igrajte si drzava``? dali pod zaklucok ``igrajte si drzava`` od tebe izvira onoj prosvetluvaci potsvesen krik za dominacija nad nas ``slepive``.
dokolku ti e kriv izborniov rezultat nemoj da si ja kolnes i drzavata Makedonija , nemoj tolku teski zborovi samo poradi frustracija od debakalot na sdsm. ovaa zemja ne ja pravis ti ili jas ili gruevski ili rada kako edinki, ovaa zemja prijatele se koskite na nasite predci, nasata segasnost i idninata na nasite deca koi rastat
Abe,se razocarav vecerva...Iskreno, test, ovoj komentarov tvoj, tesko ke mi dade da spijam vecerva..Kako mozes da si ja kolnes zemjata, da go ismejuvas Grujo so toa da si igra drzava?Ubavo napomena ogledalo, ovaa zemja ne e samo na Gruevski..kolku sto e negova, tolku e i moja, tvoja, na ogledalo..Na site Makedonci koi ziveat i tvorat na ova malo parce zemja.. ne e ubavo, da si ja kolnes zemjata, za svoi partiski potrebi, dali vrabotuvanje ili hranenje na ego nema vrska..Tuka, za ovaa zemja tvojot dedo se borel, tvojot pradedo zaginal...
 

Ivajlo

Sexual Harassment Panda
Член од
21 септември 2007
Мислења
127
Поени од реакции
18
Следниот ќе биде Б.Ц., in flesh and blood. Ако не верувате само прашајте го Латас, нели десна рака на Грујо, кој ќе ви каже дека Црвенковски е искусен државник кој не реагира како недораснатата Шеќеринска.
ПС Откаде бе толку галама за Никола Поповски. Заради него сме немале инфлација:pos2: Па како ќе имаш инфлација со народ на кој не му даваш пари и кој едвај леб си купува.:pos2: Па и многу способен бил плус и по европски калап бил, ајде де, затоа ги изопцу новинарите откако изгубија 2006.
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Следен претседател на СДСМ?

Хм, гледајте кој е марионетка на Бранко Црвенковски. Сигурно ќе биде некој од потесниот круг на Шеќеринска. Токму горе наведените.

Игор Ивановски - не знае политички да се постави, нема доволно политичко искуство да води партија, ниту пак доволно знаење.

Зоран Заев - совршен за марионетка на Бранко, сепак водењето партија ќе му биде преголем залак.

Јани Макрадули - Останува единствен логичен избор. Сепак, нема план/програма/тим кој ќе го извади СДСМ од калта во која што е.
Останува само тој како логичен наследник на Шеќеринска. Не знам точно какви му се односните со Бранко Црвенковски, сепак Макрадули се јави во времето на Шеќеринска (т.е за време на Бучковски) и нејзната „фракција“ (про-Црвенковска) во СДСМ , а со тоа би значело дека е следниот претседател на СДСМ.

Зошто вака мислам?

Бидејки СДСМ прилично пропадна како партија откако за претседател ставија човек (Бучко) кој се противеше на Црвенковски. Со тоа се гледа дека Бранко ги држи конците на партијата, а и не гледам зошто да не, опасно копиле е Бане!
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Јас би гласал мулти.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.365
Поени од реакции
520
Ја сум за баба Рада Шеќерова од СДПМ :pos2:
Нека направат трансфер , можеби бабава ќе се покаже во подобро светло во однос на нејзината имењачка :pos2:
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Posle ovie rezultati se dokaza deka vo sdsm treba reformi, mislam deka luge od tipot na Sema, Jani, Kondarko, emilijan, Bucko i dr. treba da se povlecat, i da dojdat novi postabilni kadri.
Sto se odnesuva za pretsedatel, ja bi biral ili Rada da ostane ili Zaev da bide, mislam deka se mladi i bez crna damka vo svoeto rabotenje.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Рада даје оставку

Ех рада рада моја чоколада
да нема оног гада ја би те љубио
Ех рада рада оставку си дала
А беше тако млада и химну си певала
Отиде рада у кумровац града

и долази шема со голата брада
ех шема шема немаш ти дилема
ставаш само масти на твојата егзема
и додека на тв пева лепа брена
на нашиот шема одма му се крена
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Напишано од saso82

Раскрстување со приврзоците на Лицето и негова контрола, без кумовски пријателски врска на Минчо и остали и тотална контрола, без вакви политички преусмерувања нема напред.




Ajde be cekam. Mislese na Minco ili na Mincev.
Не бе железниов.
Sase82

Kazi be za Minco i za kumovite sto begas od odgovor ko picica.


Zosto SASE82 bega od odgovor ?????
Zatoa sto mu tekna deka Minco bese vicepremier kaj Bucko .....i ? koi se kumovite ? Bocevski i Trenkoski.
Nesto nejasno ?
Bocesvski bese sef na kabinet na Minco , Trenkovski direktor na Remedika (inaku kumovi se) leva i desna raka na Mico.
Sega se portparol na vlada i direktor na fond za zdravstvo.
Pa aj sega sase preispitaj se koj kade e ili kade bil instaliran. Komunjarite vo Dpmne ili Dpmnovci vo SDSM...ili mozebi e nesto treto a?
Kolku ste naivni i slepi vie partiskite vojnicinja, pa toa e cudo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom