Шах

Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
НЕ ГО САКАМ ШАКОТ СО ТОЛКУ УБАВА ИГРА КАКО PSE OD KONAMI
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Интересен спорт. Не бара физичка способност, туку бара памет и снаодливост. И мене, како и повеќето, дедо ми ме научи да играм кога бев помал. И памтам секогаш ми ги местеше фигурите да ги земам и мене радости ме јадеа :kesa:
И мене исто.
Порано играв многу шах, идев и на шаховска секција у школо, еднаш бев на натпревар во шаховски проблеми во Гамбит и си освоив 3 сокчиња.
Ама сега не играм више. Одамна немам играно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја обожавам играва. Уште од мала играв често со татко ми, со роднините, т.е. со кого стигнам. Само што порано само мрдав со тоа фигурите, чак чак чак и ајде, заврши партијата.
Сега ми е поинтересно да играм со мислење, замки, стапици и слично. Беља работа, кај ја видов темава, сега ќе барам низ дома кој е слободен за една партија.
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
sakam da igram dada...ama da igram so nekoj koj znae kolku mene ( odnosno ne mnogu dobro huh) za da zavrsime pobrzo zatoa sto mrazam doolgi igri..hh
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Играм шах еднашгодишно, ама по 7 саати. И тоа на 1 и 2 мај.:salut:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
ЗОТЕ

Играње шах on-line си има свои предности и мани како во секоја работа не идат две добра заедно. Предноста е во тоа што нема враќање потег назад, што кога играш во живо често се случува и доаѓа до карање. Нема крадење на фигури зашто каде си ја поставил таму ќе си стои. И на крај ако губиш ќе го немаш тоа задоволство да ги срушиш сите фигури на таблата :icon_lol:.

Иначе Дани би сакал да играм шах со тебе од проста причина што до сега во животот не сум играл со женска особа. Па кажи некој термин по македонско време кога ќе бидеш слободна да видиме дали може жена да победи маж.

Колку научни ти се објаснувањава како да објаснуваш на идиоти(со извињење) али ок е повеќето од нас ги знаат правилата на шахот така да убаво напиша во првиот пост кој сака нека повели. нејкам да те навредам,само ти кажувам дека претеруваш со обајснувањата.
Ај коа ке бидам расположен за шах ке ти пишам пп и ако си слободен и ако можеш ке изиграме некоја партија. позз:salut:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
НЕ ГО САКАМ ШАКОТ СО ТОЛКУ УБАВА ИГРА КАКО PSE OD KONAMI
епа затоа младината во мк затупува по нет,игри и слични глупости. Кажи ми една работа кај ПСЕ која е подобра од шахот??
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.048
Поени од реакции
2.053
Може сеа некако да изиграме некоја партија online шах? Ја сум за, таму накај вечерните часови.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
не играм многу шах, не сум добра, а и немам трпение, ми здосадува по некое време.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Многу интересна игра, гимнастика за мозокот.

Од мала научив како одат движењата на фигурите па уште од основно си ги собирав другарите и другарките и си организиравме натпревари. Сега во живо немам играно многу одамна, понекогаш после полноќ кога ми е досадно ако има некој заинтересиран играм online ама не е исто кога не го гледаш противникот до себе.
Како само еден погрешен потег може да ти урне се` што си замислил.
Кралска игра. :)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.048
Поени од реакции
2.053
Многу интересна игра, гимнастика за мозокот.

Од мала научив како одат движењата на фигурите па уште од основно си ги собирав другарите и другарките и си организиравме натпревари. Сега во живо немам играно многу одамна, понекогаш после полноќ кога ми е досадно ако има некој заинтересиран играм online ама не е исто кога не го гледаш противникот до себе.
Како само еден погрешен потег може да ти урне се` што си замислил.
Кралска игра. :)
Каде да се регистрирам??? Па може и некоја партија да изиграме. :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Порано со дедо играв многу шах и тој ме научи иначе игравне по 100 денари и стално ми попушташе демек изгубил,иначе кога бев на одмор направивне турнир бевне околу 10 души и игравне на сок и јас победив а имаше поголеми од мене едно 2-3 години.
Иначе ако има негде да се регистираме на Интернет за играње онлајн дајте линк па ке ја направиме.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Интересно ми е да играм шах.Само треба многу слободно време.Играм можда 1-2 партии годишно.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Каде да се регистрирам??? Па може и некоја партија да изиграме. :)
Јас играм на skype, ми го пишува никот во профил ако си за игра. :)

Инаку во првиот пост има сајт за online играње, а еве има и тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom