Чорапи

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Каков чарап поштувате?

Ја многу поштуем бел чарап.. средно дугачок, со кратки онака дигнат малце.. порано носеф онакви ниски.. ама коа увидов колку се педерски, ги отфрлиф..

Исто у зимо поштуем вунен чарап, кој ги грее моите стапалца..

Исто поштуем и црн чарап кариран од ползела.. и нормално чарап со цртичи..

Сеа најнова желба ми е да си купам чарап со прстенца, да го осетам филингот.

Вие? Шо како? Каков чарап поштуете?
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
sekogas nosam corapi do gluzd
i vo leto i vo zima
vo sekakvi boi :icon_lol: :icon_lol:
inace nosam i nad gluzd,do koleno,ama najvise ovie malite:icon_lol:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Зависи што носам, глупо ми е на кратки панталони да носам чорапи до колена, а во зима носам нормални чорапи.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Секакви освен оние тенките 3(5) за 100, и бела чарапа:pos:
Спортски чорапчиња ми се најубави, оние ниските и оние до колена дебелките :wink:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Да не морав да ги носам најарно ќе беше ама пошто во дадени прилики морам тогаш одбирам брутално црн : ем на се стои ем најмалце се валка и не се гледа кога е валкано. Иначе носам чарап 17 саати максимум и го фрлам за прање. Затоа ги имам околу 50 пара редовно.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Macedalien напиша:
Да не морав да ги носам најарно ќе беше ама пошто во дадени прилики морам тогаш одбирам брутално црн : ем на се стои ем најмалце се валка и не се гледа кога е валкано. Иначе носам чарап 17 саати максимум и го фрлам за прање. Затоа ги имам околу 50 пара редовно.
Да, да и тоа. Повеќе од едно облекување, не. :cuc:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
И јас имам миљарда пара чорапи. Со 50 пара идам во охрид јас, дома немам поим колку имам. На скијање идам со 10 пара дебели, за во чизма и уште 30 пара обични
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Е ја не сакам за џабе фиоки да ми се полнат и кога купувам купувам од Челио (Celio) и искрено најдобри се во поглед на квалитет на кројот и на маеријалот. ”Кожа од астрахан” (Peau d'Astrachan) и ниту потење ниту ништо бре - синтетика т.е. најлон бљак!
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Носам бел чорап со патики, црн или шарен со кондури.
На работа (едино место кај што носам штикли) хулахопки што ја стегаат ногата уствари специјални за тие што се постојано во движење.
А волнен на спиење.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom