Чкарт или оригинал патика?

Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
za trening na treva nosam Nike Mercurial Vapor IV(najniovite zeleni florascentni od Svajcarija mi gi donsese tatko mi) za vo saala isto taka i imam najki so lepenki taka za nosenje. Only Nike nothing else moze i Adidas:)
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Само оригинал патика, Еднаш со чкарт патики АДИБАС замав да играм фудбал. Додека играв, ми се скина еден дел од патиката, незгодно паднав и си го шинав зглобот на ногата.
Од тогаш само оригинални земам. Од поефтините секако....
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Зависи за која пригода. За спортување навистина треба оригинал бидејќи во спротивно големи се шансите да добиете некоја повреда, не дека со оригиналот сте 100 % заштитени, ама сепак ќе си купиш патики во зависност од потребата кои се специјално направени за таа намена. Додека пак за шетање и онака денски за излегување не е толку битно каква е патиката. Битно е да ти лежи на нога. Во последно време купувам исклучиво оригинали што не значи дека не би купил патики кои не се оригинал а кои навистина ми се свиѓаат.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Само оргинал, се знае што е квалитет и стил.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
140
Поени од реакции
8
Jas nosam uvek, adidas...a za toa dal se original ili chkar, malce ima poishe filozofija...ali eve se sho e nad 300 dolara da kazeme deka e uslovno kazano original:helou:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Оргинал... ако не е оргинал преферирам да земам некоја понепозната марка наместо АДИБАС.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.086
Ова може важи за блузи, фармерки и не знам уште што...ама за обувка - тешко. Стапалото е тоа што те држи цел ден и доколку го деформираш уште од мал, после оправање нема. Поборник сум за добра обувка. Не за секој дел од гардеробата, ама за обувка не жалам пари.
Се е кажано тука:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom