Чистење на 35мм негативи

Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Пред некое време земав флетбед филм скенер и сакам сите негативи што ги имам да ги дигитализирам. Арно ама еден дел од нив не биле складирани како што треба и имаат прашина и дамки, така да морам прво да ги исчистам пред да ги работам. Дали некој од вас има искуство со чистење на негативи, знам дека е многу пипава работа и не сакам да ги оштетам. Секаков совет е добредојден!
Фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom