Челзи - Ливерпул | 29.12.2013 | 17:00 | Стемфорд Бриџ

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    115
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Апсолутно. Кога ќе им изгуби 20-тина бода ќе биде слаб. На тоа ниво е сведен Ливерпул. 4-6 бода да не значат ништо. :D
Добро ај, Де Геа и остала багра голмани лани 100 бода им скинаа на Манчестер и примија 80 гола и на крај се радуваа на титула.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Добро ај, Де Геа и остала багра голмани лани 100 бода им скинаа на Манчестер и примија 80 гола и на крај се радуваа на титула.
Ај да не се вреѓаме сега, ливерпул и Јунајтед се светлосни години разлика, вие имате 16 играчи и мал буџет ние 32 и неограничен буџет. Башка немате титула.... ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Добро ај, Де Геа и остала багра голмани лани 100 бода им скинаа на Манчестер и примија 80 гола и на крај се радуваа на титула.
Лани Јунајтед не изгуби ниту бод заради Де Геа. Пред 2 години, кога губеше, Јунајтед изгуби титула на гол разлика. Ете колку не е битен голманот за освојување титула.

Со таа разлика што Де Геа тогаш имаше 19, а најдобриов голман во Премиер лигата има 26.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ај да не се вреѓаме сега, ливерпул и Јунајтед се светлосни години разлика, вие имате 16 играчи и мал буџет ние 32 и неограничен буџет. Башка немате титула.... ;)
Kaо прво не ме мешај мене со ватрените фанови на Ливерпул. Не сум ја толку многу за нив, една од по симпатичните екипи ми се од Премиер лигата...
Уствари мене сите ми се симпатични освен Јунајтед и Астон Вила.

Као второ, нема врска тоа што Ливерпул има 16 играчи и мал буџет а вие имате неограничен буџет (и пак немате среден ред и Еванс ви игра у одбрана) Мињоле е квалитетен голман, еден од најдобрите у Премиер до сега. Факт.

И за крај, не не сте светлосни години разлика од Ливерпул.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600

Kajgana Shop

На врв Bottom