Часовници

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас и за мене гледам Армани часовник, но како што барав само во Рамстор најдов Армани часовници, така да провери си таму.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Јас и за мене гледам Армани часовник, но како што барав само во Рамстор најдов Армани часовници, така да провери си таму.
Ќе проверам фала на одговорот.
Го гледав на нет овој ама изгледа не праќаат во Македонија:place:
па да се надеваме во рамстор дека го има :)
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
мераклија сум ама изгледа не доволно штом не сум започнал да штедам одредена сум на пари ( оти ако веќе купуваш да купуваш а не..) . Исто зглобот на раката не ми е многу дебел и мислам дека глупо би ми стоело часовник на рака.
Ако некогаш се нафатам да купам , најверојатно би избрал модел од Tissot или Swatch.
засега овој ми стои доста погоден
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Продавам два часовника:

Првиот е Jacques LeMans F5018 - цена 5000 денари.
Вториот е Fossil со три каишки - цена 2500 денари.




И двата часовника се очувани како нови и ги продавам бидејки слабо
ги носам, а воедно и сакам да земам некој друг.

Контакт по ПП.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Ајде да му помогнеме на брат ми да го доби G-shockot што го сака, денес е последен ден за гласање па ајде да му помогнеме.

www.facebook.com/mytimewatchshop/app_403653166317893?app_data=pic_1066


Отвори го линкот, go to application, лајк на страната и глас за овој часовник, G-Shock црн со златно. !! И доколку не ви е тешко споделете и на некој друг брат ми да го добие часовникот што го посакува. Благодарам
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Јас и за мене гледам Армани часовник, но како што барав само во Рамстор најдов Армани часовници, така да провери си таму.
Има избор во Рамстор или само неколку од армани....и што цена се двжат ако може да ми кажиш ?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Има избор во Рамстор или само неколку од армани....и што цена се двжат ако може да ми кажиш ?
Искрено, не знам што гледате во тие Armani часовници, ништо посебно, плаќаш само за името. Мое мислење, никогаш не би купил часовник кој потекнува од колекција на моден креатор. Има доста добри во вистинска смисла на зборот часовници кај нас како Longines, Citizen, Seico, Casio/Edifice, Sector, Skagen итн. Е сега ако се купува часовник само за да се каже дека е Armani и ако тоа ви значи, тоа е друга работа. :)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Која марка на часовници би ја препорачале за цена во рамки од 10 000 до 12 000 денари?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.334
Поени од реакции
7.346
Која марка на часовници би ја препорачале за цена во рамки од 10 000 до 12 000 денари?
Casio/Edifice Нема да погрешиш, за тие пари ќе го земеш најдоброто од Касио, кои се барем оригинал за марката, квалитетни се , друга варијанта е да земеш некоја бледа копија на ултра скапите марки ( кои се по 10 000 долара) кои се сомнителни по квалитет.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Има избор во Рамстор или само неколку од армани....и што цена се двжат ако може да ми кажиш ?
Јас тој модел што го гледав во Рамстор Армани Керамика 1400 таму есента беше 50.000 негде, пред 1 недела го видов во Рим беше 500 евра.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Скапи се тие во Рамстор што продаваат освен часовници и накит и наочари. Женски часовник DKNY кај нив беше 20000 и демек со попуст од 20% 16000денари. Истиот во Америка од Амазон беше купен за 4800 денари.
--- надополнето: 27 април 2012 во 14:55 ---

Намалување!!!

Продавам два часовника:

Првиот е Jacques LeMans F5018 - цена 4000 денари.
Вториот е Fossil со три каишки - цена 2000 денари.

Контакт по ПП.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.086
Искрено, не знам што гледате во тие Armani часовници, ништо посебно, плаќаш само за името. Мое мислење, никогаш не би купил часовник кој потекнува од колекција на моден креатор. Има доста добри во вистинска смисла на зборот часовници кај нас како Longines, Citizen, Seico, Casio/Edifice, Sector, Skagen итн. Е сега ако се купува часовник само за да се каже дека е Armani и ако тоа ви значи, тоа е друга работа. :)
Каде има Citizen кај нас во Мк или Скопје?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom