Цртежи за проблемите во општеството

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Отворам ваква тема од причина што е многу кул да се цртаат цртежи и карикатури за проблемите во општеството со кои се среќаваме секојдневно. Чекам од вас многу споделени слики... Еве од мене неколку добри. :) social_problems_depicted_in_cool_cartoon_art_640_07.jpg social_problems_depicted_in_cool_cartoon_art_640_28.jpg social_problems_depicted_in_cool_cartoon_art_640_49.jpg
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Отворам ваква тема од причина што е многу кул да се цртаат цртежи и карикатури за проблемите во општеството со кои се среќаваме секојдневно. Чекам од вас многу споделени слики... Еве од мене неколку добри. :) Прегледај го приврзокот 101826
Шт означи ова Kant на книгата?
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Kul tema bratche....im go otvarash umcheto na chlenovive na forumov. Taa akcija ja pochituvam i beskrajno ja podrzhuvam. :)
Shteta shto nemam nekoi crtezhi da prikazham, ali toa e shto e... vazhno e dobra temata i kje trae. ;)
 

Josef K

трагач
Член од
4 јануари 2014
Мислења
193
Поени од реакции
690
Огист Кант дечки (или пак сум грешка?:cautious:).
Не се вика Огист Кант туку Конт. А горе станува збор за Имануел Кант.

(у случај да тролате, се извинувам што улетувам во муабет)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Не се вика Огист Кант туку Конт. А горе станува збор за Имануел Кант.

(у случај да тролате, се извинувам што улетувам во муабет)
Епа тоа е, кога малку филоЗофи учевме во 4та, а и таа даскалицата што беше малку забегана, депресивна и ниту малку интересна... Фала за поправката, сега ќе се исправам...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Kul tema bratche....im go otvarash umcheto na chlenovive na forumov. Taa akcija ja pochituvam i beskrajno ja podrzhuvam. :)
Shteta shto nemam nekoi crtezhi da prikazham, ali toa e shto e... vazhno e dobra temata i kje trae. ;)
Umot i svesta ni se dadeni da se koristat. So decenii vo opstestvovo nase ne e moderno da se koristi otvoreno umot taka sme vospitani od vodacite da bideme samo kjutlivi slugi so navien pamet... Zalno e toa umot moze da sozdava do beskraj. Ali ete preku kreativnosta se otvara najubavo umot. Pozdrav brat. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom