Цртани серии

Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Od crtanive mnogu me nerviralo toa so poslabiot uvek pobeduva.
Pa neka napraat edna serija za merak koga poslabiot ke bide krs i da si znaat decava deka nee se taka rozovo vo zivotot.

Tipicen primer ti se crtanive so kojotot i brzata ptica itrica... poise ne treba da dodadam!!!
 

DJD

Член од
15 февруари 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Финатата е главниот лик секад има АС у ракавот иначе нема да биде филм мора да има фикција за да се продаде
Иначе тоа што најмногу нервира е шо ставаат поуки за дечињата и отупуваат со тоа секоја втора реценица им е нишо друго
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
BuSaV напиша:
Od crtanive mnogu me nerviralo toa so poslabiot uvek pobeduva.
Pa neka napraat edna serija za merak koga poslabiot ke bide krs i da si znaat decava deka nee se taka rozovo vo zivotot.

Tipicen primer ti se crtanive so kojotot i brzata ptica itrica... poise ne treba da dodadam!!!
vo vrska so ova skoro vidov nekoj klip samo neznam tocno kade, kojotot ja brka pticata niz nekoi cefki koi od pogolemo fi odat kon pomalo i stanuva minijaturen, pticata se vraka nazad od pomaloto kon pogolemoto i taka se vraka vo normala so rastot no kojotot ne. Kojotot konecno doaga do pticata megutoa nejzinite noze se ogromni te pticata e dzin i kojotov vadi edna tabla na koja pisuva " ova go sakavte e sea kazuvajte sto da pravam pametnjakovichi" SE SKRSHIV OD SMEENJE.ako mi tekne kaj go vidov ke vi staam link


inaku od tipot na crtani za deca ima mnogu koi gi sakav i bi sakala pak da gi gledam, a sega gi obozavam South Park , Family guy, Aqua Teen Hunger Force
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
E toa ti se desava vo site epizodi na ovie crtani...
A iam citano odamna ne znam tocno kade deka mu e nudena milionska suma na dolari na reziserot na brzata ptica i kojotot da napravi samo edna serija vo koja pticata ke ja fatat i toj ludiot ne prifatil :(
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
BuSaV напиша:
E toa ti se desava vo site epizodi na ovie crtani...
A iam citano odamna ne znam tocno kade deka mu e nudena milionska suma na dolari na reziserot na brzata ptica i kojotot da napravi samo edna serija vo koja pticata ke ja fatat i toj ludiot ne prifatil :(
Michael Jackson им нудел 10 000 000 долари на тие да напраат еден цртан, и тоа само за него (значи да не го пуштаат на TV) каде што којотот ќе ја надитри птицата и ќе ја изеде (незнам зашто сите викаат дека ќе ја изеде, ја викам дека ќе ја ебе, а тоа е логично од многу аспекти)

А инаце BuSaV глеј ги SOUTH-PARK (ако ги немаш, ја ги имам сите сезони, ќе ти ги дадам) цртаните се ЗАКОН, го јадат американциве на поштен начин, и не се такви детски и многу се добри, да се згазиш од смеење, мора да се гледа тоа за да се доживее моментот!

P.S. Образложение зашто којотот ќе ја ебе а не да ја јаде птицата:
1) Никогаш на ниедна епизода, којотот не јаде ништо, значи е најаден;
2) Има рзни глупости и изуми да му биде интересно, ама нема SEX;
3) Послатко е тоа што потешко можеш да го ќариш (птицата)
4) Птицата е ЖЕНСКО!!!
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe dali ste gi videle ovie transformeri na A1, pa prevodon e za nikade, bolje da bila serijata na original angliski ( valjda e originalot na angliski- aj ce proveram sega ) pa odozdola da imalo prevod
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
dungeon master напиша:
Abe dali ste gi videle ovie transformeri na A1, pa prevodon e za nikade, bolje da bila serijata na original angliski ( valjda e originalot na angliski- aj ce proveram sega ) pa odozdola da imalo prevod

a ne pomisluvas deka decata koi gi gledaat se malku mali za da citaat sami i toa tolku brzo za da postignat? zatoa tie crtani se nadsinhroniziraat! za postarite te onie od 2ro 3to odd ne e vazno ke im bega samo po nekoe ili nikoe zborce i tolku :)
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Michael Jackson им нудел 10 000 000 долари на тие да напраат еден цртан, и тоа само за него (значи да не го пуштаат на TV) каде што којотот ќе ја надитри птицата и ќе ја изеде (незнам зашто сите викаат дека ќе ја изеде, ја викам дека ќе ја ебе, а тоа е логично од многу аспекти)

А инаце BuSaV глеј ги SOUTH-PARK (ако ги немаш, ја ги имам сите сезони, ќе ти ги дадам) цртаните се ЗАКОН, го јадат американциве на поштен начин, и не се такви детски и многу се добри, да се згазиш од смеење, мора да се гледа тоа за да се доживее моментот!

P.S. Образложение зашто којотот ќе ја ебе а не да ја јаде птицата:
1) Никогаш на ниедна епизода, којотот не јаде ништо, значи е најаден;
2) Има рзни глупости и изуми да му биде интересно, ама нема SEX;
3) Послатко е тоа што потешко можеш да го ќариш (птицата)
4) Птицата е ЖЕНСКО!!!
Haha dobro obrazlozenie.
Inace gi imam gleano South Park (nekolku epizodi) i ja imam igrano igricata za na PC :) kraj e igrata.
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
South park e закон цртан, особено долгометражниот. А има ли некој гледано Happy Tree Friends? Гледам никој не ги спомна...
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
OK, edna informacija za fanovite na DUNGEONS & DRAGONS crtanata serija, ja ima na DVD, sto znaci kaj da e ce ja ima za download, ja ima na demonoid za download ama snemalo seederi i sega knap e rabotava. Zatoa gi zamoluvam site fanovi na serijava ako slucajno nacekaat nekade deka ja ima za siminjanje slobodno neka me izvestat so poraka, falaaaaaaaaaa :)
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe temava kolku mi e posetena toa cudo :tapp: , ama aj da si se pofalam, Dungeons & Dragons gi ima za simnuvanje, pa videte koj saka neka si gi simne, ja si gi simnav, a si gi simnav i Centurions ( dobro de uste ne mi se simnati skros ) i Capetain N the game master. Me fati nostalgija za crtanive pa si gi simnav :helou: :salut:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Порано гледав многу поредовно, сега само south park ако се важи тоа!
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Цртани - филмови, мои омилени цртани, кои скоро секој ден ги следам се : Ед, Едд и Едди ( лудница цртан ), Џони Браво, Пауер Пап Грлс, Декстер ( супер е ), Том и Џери ( не го пропуштам овој цртан, со него пораснав) ... има и други не можам да се сетам сега :) Не значи ако сум блиску до полнолетноста дека не гледам цртани - филмови, едноставно супер се :tv: :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom