Цртани серии

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Dali gledate crtani serii, jas porano mnogu gi gledav crtanite serii na televizija, retko propustav da gledam nekoja serija ama imase i sto da se vidi, amasega nekako seriive ne mi pravat ceif, japonskive ili kakvi se ne znam, sto ima interesno za decava u niv ne znam.

Sega na wikipedia prolistav da se potsetam na nekoi crtani sto gi davaa porano, osobeno za vreme na vikendot na cartoon network, nekoi duri sum gi zaboravil kako COPS, MASK itn. Omilena mi bese Centurions, dungeons and dragons, spiral zone i uste nekoi, bea i poucni, imase mnogu raboti da naucis od niv, a da ne spominjam deka uz niv i se uci i angliskiot jazik

Ako nekoj saka da se potseti na seriive moze da razgleda na http://en.wikipedia.org/wiki/Cartoon_series
 
Член од
22 август 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
Jas gledam samo Ninja Zelki i nisto drugo !!! :baeh: :vozbud::je: :pos2:
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Од мал ги гледам и сеуште гледам.највеќе гледам југи сеа за сеа а за после ке виам
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Гледам цртани серии од 1во одделение и најомилен ми е Dragon Ball
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
heh

Crtana serii osobeno gi obozavam manga crtanite od tipot na Naruto(najomilena), momentalno ja gledam Hellsing, Evangelion, Blue Submarine Six, Bleach, Gantz, a i od Cartoon Network Grim Adventures of Bily and Mandy, Evil Con Carne, Ben 10, Junniper Lee i Legendata Courage.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Порано сите ги гледав:) и [SIZE=-1]Мечето Ушко, [/SIZE] [SIZE=-1]Ну Заец погоди!,[/SIZE] [SIZE=-1]Том & Џери [/SIZE],[SIZE=-1]Козле Бозле, [/SIZE][SIZE=-1]Спиди гонзалес[/SIZE], [SIZE=-1]Балтазар, [/SIZE][SIZE=-1]Атомската Мравка,[/SIZE] [SIZE=-1]Душко Долгоушко, [/SIZE][SIZE=-1]Мики Маус, [/SIZE][SIZE=-1]Шиљо,[/SIZE] [SIZE=-1]Плутон,[/SIZE] [SIZE=-1]Мислам дека го видов мацолот, [/SIZE][SIZE=-1]Брзата птица и Којотот, [/SIZE] [SIZE=-1]Штрумпфови,[/SIZE] [SIZE=-1]Пожарникарот Сем,[/SIZE] [SIZE=-1]Калимеро, [/SIZE][SIZE=-1]Пинк Пантер,[/SIZE] [SIZE=-1]Ла Линеа, [/SIZE][SIZE=-1]Нинџа Желките,[/SIZE] [SIZE=-1]Шју Пипл, [/SIZE][SIZE=-1]Бети Буп,[/SIZE] [SIZE=-1]Попај, [/SIZE][SIZE=-1]Душко Долгоушко и Пиратот,[/SIZE] [SIZE=-1]Кенгурчето Опа-Опа[/SIZE], [SIZE=-1]Гарфилд,[/SIZE] [SIZE=-1]Снупи, [/SIZE][SIZE=-1]Скуби Ду, [/SIZE][SIZE=-1]Пчеличката Маја, [/SIZE][SIZE=-1]Були, [/SIZE][SIZE=-1]Симпсонс,[/SIZE] [SIZE=-1]Аладин,[/SIZE] [SIZE=-1]Таличниот Том,[/SIZE] [SIZE=-1]Душко Долгоушко[/SIZE], [SIZE=-1]Кукури Кокода,[/SIZE] [SIZE=-1]Грашковци,[/SIZE] [SIZE=-1]Дино Диносаурусот,[/SIZE] [SIZE=-1]Мапет Шоу, [/SIZE][SIZE=-1]Кире-Бананамен,[/SIZE] [SIZE=-1]Ракуните,[/SIZE] [SIZE=-1]Пипи долгиот чорап,[/SIZE] [SIZE=-1]Пајо Паторот,[/SIZE] [SIZE=-1]Клукајдрвецот,[/SIZE] [SIZE=-1]Фамилијата Адамс[/SIZE][SIZE=-1], [/SIZE][SIZE=-1]Тимон и Пумба,[/SIZE] [SIZE=-1]Летечките мечиња..................ама овие последниве најмногу ги сакав, а сега нигде ги нема :( [/SIZE]
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Sea u posledno vreme mi gi dadoa FUTURAMA i THE SIMPSONS pa tie si gi gledam! Inace SOUTH PARK si se zakon! A ovie sto gi nabroja tina89 tie si se standard, so niv se raste :D
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
curage the courdly dog mi e na prvo mesto
dexter na vtoro
ed edd and eddy na treto
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Da ne znae nekoj kade mozam da gi najdam Star Wars: Clone Wars?
 

DJD

Член од
15 февруари 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Има многу добри Anime серии на youtube.com што ги аплоадираат дечки одма штом ке искочат на телевизија у јапан или кај и да е како FullMetal Alchemist што е прилично кратка али добра приказна после Bleach што покрај смешното име е закон серија со духови и такви ствари има и со нинџи серија која е прилично добра Naruto и уште еден добар цртан е One Peice.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ed, Edd and Eddy дефинитивно најак цртан :je: :lud:
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
luge najdobra serija Naruto 200 epizodi se simnuvaat site ima nevideni tepacki
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
DEE DEE GET OUT OF MY LABORATORY
AT LAST MY GRATEST INVENTION IS COMPLETED
STUDI NOW PARTY LATER
PARTY NOW STUDY LATER
 

Kajgana Shop

На врв Bottom