Црвена застава - ново Jуго!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Чек, во застава ќе се произведува или ќе носи ознака застава?
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Па добро не бева баш такви. Последните години вакви беа Југовците внатре.






Како и да е и ова е слабо и чиста глупост е да проуваш со пластики да подобриш 30 години стар модел. Од друга страна нов модел Застава никогаш нема да може да развие бидејќи за тоа се потребни стотици милиони евра.

Едниствено би требало да се фокусираат на масовно производство на Пунтото Класик или уште поубаво да земат некој нов едноставен модел како на пример Гранде Пунто или Линеа на кој би му ја спуштиле цената на 7-8 000 евра, слично како што работат Турците.

Ако ништо не успеат да направат според мене најдобро е да ја затворат фабриката еднаш за секогаш и да станат кооперанти на Фиат за производство на резервни делови. :toe:
200 км/час :nesvest:
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Fiat Uno ќе носи ознака. Умре ZASTAVA брендот.

Пунтото моментално што се продава 7200 евра е произведено во Zastava :)

--- надополнето ---

200 км/час :nesvest:
Во Ј.Кореа е правено.
Имаше една лимитирана серија со 1.6 Peugeot мотор.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Стандард шасија со појачана предница со "санки" и спуштена за некој цм алу-фелни и такви некои ситници. Флоридата со тој мотор оди 175к/х и забрзува до 100 за 11 секунди. Кај Југото треба да се подобри перформансите
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
пежо моторот мислам беше со 3 цилиндри, поправете ме ако грешам
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ова е 1,1 на сликата не е 1,6 :)



The Koral In GTi, a sub-900kg, ~100hp pocket rocket powered by a 1.6-liter PSA/ Peugeot-Citroën engine The Koral In GTi's chassis has been stiffened in several spots, notably, at the front subframe; strut towers, and B-pillar, its body subsequently lowered for stability at a top speed of 180 km/h. Larger, ventilated disc brakes feature all-around. 100 km/h flashes by from rest in under 10 seconds.

Истото со изменет кокпит.

 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
...Како и да е...замина во историјата :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom