Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески (05.10.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
купено,се гледаме на градски!:pipi:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ок, искрено да не претеруваме со тоа дека тој ќе биде таму и ќе се смее и ќе ни испее нешто. Оставете го човекот на мира да си почива.
другар бе, не мислев во вистинската смисла на зборот.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
200 ден. карти у југотон......60000 ке има ...да да... сите да отидеме ќе биде добро!
И кај ќе се пикаат сите 60 000 луѓе?Може стадионот заедно со трибините да собере толку луѓе?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
И кај ќе се пикаат сите 60 000 луѓе?Може стадионот заедно со трибините да собере толку луѓе?
па со оглед на тоа што го реновираат...и што не ја местат сцената како што јас би ја поставил (зад едниот гол, а насекаде пред неа луѓе) нема шанси да собере толку.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
па со оглед на тоа што го реновираат...и што не ја местат сцената како што јас би ја поставил (зад едниот гол, а насекаде пред неа луѓе) нема шанси да собере толку.
Убава идеја.Нешто како на Вембли што имаше еден концерт, не се сеќавам кој беше.Трибините полни, плус и тревникот долу.Ама така на пример, ќе се изгуби публиката од исток или запад на Градски, а тоа е голема загуба.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
:) Dobra Ideja Za Koncerot ..ali nekoi od lugeto izgleda ke slusaat od nadvor:)
isto kako so bese Makedonija - Andora(vo cest na tose).. Prepolno Bese..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Ги свртив сите страници во обид да најдам дали некој има некаква информација за дали концертот ке може да се гледа на интернет преку некоја од нашиве страни? Но никој ништо не кажал, знам ке има на ТВ и сателитска, но тука немам сателитска :(. A навистина сакам да го гледам, па ако некој добие каква било информација за директен пренос на интернет нека постира тука! :smir:
Да бев мк ке одев, немаше шанса да пропуштам. Премогу ми е криво што нема да можам да присуствувам и да му одадам почит на нашиот ангел. Не бев ни на последниот, најубавиот концерт на гратски, но не го пропуштив концертот тука во мелбурн..беше прекрасно зашто беше Тоше, а се што е поврзано со него започнува, трае и завршува прекрасно..
Луѓе, бидете таму, во што е можно поголем број. Ке биде тажно но нашиот ангел заслужува да слушне колку ние сите го сакаме!
А јас ке гледам да се снајдам некако на интернет или да најдам некој шо има сателитска па да го гледам, зашто ова навистина не се пропушта!
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Не слушнав каде ќе одат парите може некој пишал погоре ама тешко е да се прочита се.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Јас мислам дека некој и од ова ќе си направи добар бизнис- македонска работа, нормално.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Да на сител потврдија дека ке има директен пренос (јас слушнав на вести), а и македонска телевизија ке давала колку што прочитав погоре во постовите...ама барем на нет да го има супер ке биде
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Ангелче во Македонија живееш интернет пренос за неколку години или ако се претплатиш на интернет страница за да го гледаш сител на нет.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
ренг
livestream
беспари
веќе поддржуваме некои емисии
ќе видам шо можи да се напрај вечер да оди концертот
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Епа види па информирај ја ангелче на време за да гледа ако не го поминала деновиве лимитот на интернетот трансферот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom