Храна за кучиња

Член од
27 мај 2013
Мислења
42
Поени од реакции
15
Поздрав на сите :) Се работи за доберман стар 5 месеци. Два месеци јадеше N&D Farmina puppy но изметот беше доста голем и решивме да ја смениме..Во моментов се храни со Trainer Natural неколку дена, ја ајде, се е океј. Би сакала да слушнам мислења за Husse Valp maxi puppy храната. Доколку некој ја користи хранава би ми значеле коментарите. Проблемот е што нема да се купи мало количество за проба. Составот е генерално океј, јас сакав да продолжиме со Farmina Team Breeder puppy maxi, но ја нема да се купи во Fauna, има само junior.
Благодарам однапред :)
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ако се вратиш неколку страни назад ќе прочиташ мислења за храната. Лично сум задоволна и ја препорачувам.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
42
Поени од реакции
15
Ако се вратиш неколку страни назад ќе прочиташ мислења за храната. Лично сум задоволна и ја препорачувам.
Благодарам на одговорот Дали јас немам сретнато по форуми, а прилично читам, ама некако имам чувство дека не е толку актуелна хранава. Добив гратис пакувања па наредниве денови ќе пробаме.
 
Член од
7 декември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo imam labrador retriver 4 meseci go hranam so brit puppy.ako moze nekoe mislejne iskustvo za brit
 
Член од
24 март 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Добра храна за мало кане корсо и од каде да ја набавувам поефтино.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Ја добив хранава на подарок... Меѓутоа видов дека пишува на едната extra small (puppy), а на другата extra small (adult), а моето куче е голема раса (Дого Аргентино), старо 40 дена... Хранава ја јаде ненормално, кога ќе му ставам да јаде полудува и ја снемува за секунда... дали ќе биде проблем доколку му давам од оваа храна додека ја потрошам, или одма да ја прекинам?
п.с. хранава е релативно скапа околу 450 ден - 800 грама пакување
 

Attachments

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ako jade i ako ima dobar izmet ne bi menuvala. Ponatamu ke menjas
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Ај ве молам предлог каква храна да му давам на бело 2 месечно куче дого аргентино? Од оваа што му ја давам моментално како да му пожолтуваат по малку влакната..
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Како се со цените Фауна и Луна пет шоп во Аеродром? Или кажете ми каде се најдобри со цените за храна, козметика и сл.?
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво, нов сум на форумов, но долго време читам по форуми рецензии за храни... Ме интересира дали некој имал искуство со брендот Premil ? (српски бренд). Гледам на форумов скоро никој ја нема спомнато, а читам по српски и хрватски форуми многу ја фалат и викаат дека е најдобра храна во однос цена-квалитет (цената и е многу поволна).
Поконкретно ме интересира дали е добра за 3 месечно кутре Кане Корсо ?
Читав по српско/хрватскиве форуми дека доста луѓе и одгледувачи ја користат за исхрана на големи раси.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Здраво, нов сум на форумов, но долго време читам по форуми рецензии за храни... Ме интересира дали некој имал искуство со брендот Premil ? (српски бренд). Гледам на форумов скоро никој ја нема спомнато, а читам по српски и хрватски форуми многу ја фалат и викаат дека е најдобра храна во однос цена-квалитет (цената и е многу поволна).
Поконкретно ме интересира дали е добра за 3 месечно кутре Кане Корсо ?
Читав по српско/хрватскиве форуми дека доста луѓе и одгледувачи ја користат за исхрана на големи раси.
скоро и да ја нема во мкд, тешко се наоѓа. има пристоен квалитет поготово суперпремиум линијата
ако можеш да ја најдеш добра е храни, ама не значи дека добро ќе се покаже на твоето милениче
И додека е во раст јас би давал некоја поквалитетна со повеќе витамини и калциум во неа, а од 1год нагоре би се префрлил на оваа
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
1
скоро и да ја нема во мкд, тешко се наоѓа. има пристоен квалитет поготово суперпремиум линијата
ако можеш да ја најдеш добра е храни, ама не значи дека добро ќе се покаже на твоето милениче
И додека е во раст јас би давал некоја поквалитетна со повеќе витамини и калциум во неа, а од 1год нагоре би се префрлил на оваа
Ја има, јас ја најдов на 2-3 места до сега...
Ако и давам калциум таблети и витамин д3 капки мислам дека не би било проблем ако ја хранам со оваа така? (секако ако се покаже добро на моето куче)
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Со Premil ako davas meso obavezno imas vo Danex kaj Makedonska Kukja kafanata govedski srca.Jas ne bi daval pak premil fala ne. Trainer, Brit, Farmina site se podobri a se so ok cena.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Дали може да ми кажете од каде најчесто купувате месо, коски, изнутрици..?
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Vo Danex na Ivo lola pozadi Makedonska kukja se naoga ima srca govedski 88 den kg , mislam deka pileski zeludci bea 55 den na paket, ima i drugi mesa ali ne se so pominat rok.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom