Храна за кучиња

R

Runner

Гостин
ОК до некаде се сложувам во тоа дека е Ројалот скапа храна, и дека според составот не е ништо посебно, ама ете веќе подолг период ги хранам но неа (едното од што морам па на ветеринарна храна е, другото почнав од она ајде малку да сменам да видам што ќе биде). Е од тоа што ќе биде еве ме уште на таа храна веќе 7-8 месеци и до сега имам одлични резултати. Нешто што претходно го немав со CarniLove, Brit, Trainer, Farmina i Naxos. Барем на овие се сеќавам дека ги давав на милениците.
И на крај доаѓаме на она што @SaltNPepa со години го труби на форумот остави што пишува на вреќата од храната гледај како истата таа храна се одразува на твојот миленик.
Па тоа велам цело време дека џабе ти е и Оријен пошто може и да не му се погоди а ројал ветеринарната е супер. И јас пробував се па еве стасав и до ветеринарна ултра хипо формула. Една нишка во храната да му шкоди џабе ти е.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Па тоа велам цело време дека џабе ти е и Оријен пошто може и да не му се погоди а ројал ветеринарната е супер. И јас пробував се па еве стасав и до ветеринарна ултра хипо формула. Една нишка во храната да му шкоди џабе ти е.
Разбрав де, само кај тебе во постот беше ЌројалотЌ ме мрзеше да барам назад. Иначе едното куче ми е на ветеринарната другото ми е на медиум формулата и да не ги урочам одлични се и храната супер им се покажа.
 
R

Runner

Гостин
Знам знам дека имаш мака со едното, си ми кажал. Мене ројалот хипоалергена ми е скап пошто немам од каде да го зимам како другиве па користам друго. За жал сеуште имам мака и најверојатно не ми е алергичен на ништо од храна пошто уште не мѕ делува. Е сега се надевам дека е рано и дека ке има ефект после 30тина дена. По нет пишува дури и дека барем 12 недели треба да прима ултра хипо дур да се врати во нормала па ке видиме
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
јас оваа ја користам засега, пошо ми ја препорачаа

не знам дали е добра за амстаф куче. ако има некој предлог соодветен баш за таа раса на куче, ќе ценам ако предложи нешто.

фала дечки
Trainer natural koga bese vo rast so taa go hranev moeto kuce
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имам 2 кучиња стари се 1-2 месеци,Мих се од Хаска и Вучијак.Ме интересира каква храна да и давам,размислувам да и купам и кучешка храна-која храна би највеке одговарала а да не е премногу скапа некоја со среден квалитет ама прифатлив...Ги читав постовите од 2011 па наваму ми фати око Натурал Траинер и Apollo.Па да видам што ке ми препорачате и некој совет...Фала однапред:чда:
 
K

Kacar

Гостин
Имам 2 кучиња стари се 1-2 месеци,Мих се од Хаска и Вучијак.Ме интересира каква храна да и давам,размислувам да и купам и кучешка храна-која храна би највеке одговарала а да не е премногу скапа некоја со среден квалитет ама прифатлив...Ги читав постовите од 2011 па наваму ми фати око Натурал Траинер и Apollo.Па да видам што ке ми препорачате и некој совет...Фала однапред:чда:
Natural trainer.
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
каде ја има, колку е, дали си задоволен од храната?
колку има сега амстаффот?
Задоволен сум од храната ама јас му давав на моето 1 дневно а другиот пат варено месо или телешка коска со леб ориз тестенини и зеленчук.
Кучето сега има 1година и 6 месеци
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Помош! Едно од кучињата изгуби апетит и пие многу вода...проверив на нет и можно е да има воспаление на матката,пред еден ден го носевме на ветеринар(повракјаше)му даде две витамински инекции и пола апче за глисти,испадна дека има глисти сега проверив нема...дали е од тоа или е некоја болест?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.408
Помош! Едно од кучињата изгуби апетит и пие многу вода...проверив на нет и можно е да има воспаление на матката,пред еден ден го носевме на ветеринар(повракјаше)му даде две витамински инекции и пола апче за глисти,испадна дека има глисти сега проверив нема...дали е од тоа или е некоја болест?
Мене ветеринарот ми кажа ако пие многу вода, а нема апетит значи има температура. Провери му го носот дали му е топол и сув, ако е значи има температура.
 
Член од
25 јуни 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Еве и јас да споделам искуство со храна. Имам 6 годишен механец, мајка златен ретривер а таткото one night stand...
40 кила има, мини крава е. Јадеше Ројал без проблем до пред 3 месеци, одеднаш прекина.
Му сменив чинии, купив целосно нови пошто мислев да не му мирисаат на нешто. Ја проверив храната да не ми паднало нешто во вреќата па да му мириса и на крај се консултирав со ветеринар.
Ми рекоа да пробам со друга и влегов во Фауна во Дебар Маало да ми препорачаат храна.
Ептен фини луѓе и огромен избор на храна.
Земав кило Cibai и кило Natural Trainer и ниту едната не ја сакаше. Ги мириса и врти глава.
Се вратив земав Natural Trainer Adult Maxi и супер се покажа. Ете го ја јаде без проблем.
А и добри рецензии читав по форуми за храната...
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
дали има некој искуство со бугарската храна Љубимец [Ljubimetz]?
позитивно/негативно ?

исто сакам да прашам и за фармина храната ваши искуства
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Дојде едно кученце кај мене во викендица. Му купив една храна од 70 ден кг ама некако извољева, не му се јаде таа. Земав од веро 3 кг храна darling ама и со неа не е воодушевен. Скапа храна не ми се купува. Чаре? Да ја мешам со нешто?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Дојде едно кученце кај мене во викендица. Му купив една храна од 70 ден кг ама некако извољева, не му се јаде таа. Земав од веро 3 кг храна darling ама и со неа не е воодушевен. Скапа храна не ми се купува. Чаре? Да ја мешам со нешто?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Не е навикнато на таква храна и од 100 евра ако сакаш купи му џабе е, дај му домашна храна да видиш дали нема да ја јаде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom