Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Можеби за да има поголема веродостојност, но незнам никој што е интелектуалец и верува во хороскопот...
П.С.
Прегледај го приврзокот 115056
Сите религии и филозофски системи се основани на дванаесетте куќи на Зодијакот и на четирите елементи на Природата и на Месечевите мени.На сите нив се гледало на мистичен начин.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Сите религии и филозофски системи се основани на дванаесетте куќи на Зодијакот и на четирите елементи на Природата и на Месечевите мени.На сите нив се гледало на мистичен начин.
Самиот зодијак е криптограм, езотериска симболика за природата на универзумот. Сонцето, планетите, месечината....се само алегориска алатка.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Јас сум вага со подзнак стрелец.
Нема да ја тупам многу,само ќе речам:Пазете се од шкорпии.Лично сум искусил многу работи со овој знак,а и со други луѓе имам правено муабет и сите биле сложни во тоа дека шкорпиите се подмолни и одмаздољубиви суштества.Ги мава филмот дека некој прави заговори против нив и знаат да се одмаздат без причина.
Нормално,не важи овоа за сите шкорпии,има и душа луѓе меѓу нив.[DOUBLEPOST=1427561663][/DOUBLEPOST]Јас сум вага со подзнак стрелец.
Нема да ја тупам многу,само ќе речам:Пазете се од шкорпии.Лично сум искусил многу работи со овој знак,а и со други луѓе имам правено муабет и сите биле сложни во тоа дека шкорпиите се подмолни и одмаздољубиви суштества.Ги мава филмот дека некој прави заговори против нив и знаат да се одмаздат без причина.
Нормално,не важи овоа за сите шкорпии,има и душа луѓе меѓу нив.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас сум вага со подзнак стрелец.
Нема да ја тупам многу,само ќе речам:Пазете се од шкорпии.Лично сум искусил многу работи со овој знак,а и со други луѓе имам правено муабет и сите биле сложни во тоа дека шкорпиите се подмолни и одмаздољубиви суштества.Ги мава филмот дека некој прави заговори против нив и знаат да се одмаздат без причина.
Нормално,не важи овоа за сите шкорпии,има и душа луѓе меѓу нив.[DOUBLEPOST=1427561663][/DOUBLEPOST]Јас сум вага со подзнак стрелец.
Нема да ја тупам многу,само ќе речам:Пазете се од шкорпии.Лично сум искусил многу работи со овој знак,а и со други луѓе имам правено муабет и сите биле сложни во тоа дека шкорпиите се подмолни и одмаздољубиви суштества.Ги мава филмот дека некој прави заговори против нив и знаат да се одмаздат без причина.
Нормално,не важи овоа за сите шкорпии,има и душа луѓе меѓу нив.
Број ги деновиве на форум....
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Јас сум вага со подзнак стрелец.
Нема да ја тупам многу,само ќе речам:Пазете се од шкорпии.Лично сум искусил многу работи со овој знак,а и со други луѓе имам правено муабет и сите биле сложни во тоа дека шкорпиите се подмолни и одмаздољубиви суштества.Ги мава филмот дека некој прави заговори против нив и знаат да се одмаздат без причина.
Нормално,не важи овоа за сите шкорпии,има и душа луѓе меѓу нив.
moni_moja е шкорпивче ама мало
има осилче, ама го користи ако ме нервира некој мене, со неа си има работа
така мене нејзиното осилче ми одговара

јас сум близнаци со стрелец... не ми значи ништо тоа
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Број ги деновиве на форум....
Леандра,ако сум згрешил некаде посочи ми каде?Ако се работи за навреда,мислам дека ја ублажив работава со последната реченица.Не сфаќам...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Леандра,ако сум згрешил некаде посочи ми каде?Ако се работи за навреда,мислам дека ја ублажив работава со последната реченица.Не сфаќам...
Чисто да ти доловам дупла шкорпија де не се плаши :D
 
Член од
1 ноември 2012
Мислења
100
Поени од реакции
103
Шкорпија е доста моќен знак кој лесно може да засени било кој друг знак бар ја така мислам. Едноставно поинаку размислуваш, поинаку постапуваш, поинаку пиеш, поинаку водиш љубов се е поинаку ако имаш шкорпија во твојот зодијак.
Ја сум во знак лав во подзнак шкорпија и толку многу ми влијае шкорпијата што дали 1-2 луѓе од 10 ми рекле дека сум лав во хороскоп и тоа што ме знаат со години.
Ама има и лоша страна, вечно си у борба со сам себе :))
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Октомври – страсни

Многу се страсни, а на моменти и диви. Сакаат да си играат чувајќи ја својата таинственост. Покажуваат само малку од себе, навестувајќи голема внатрешна убавина како што располагаат и со голема привлечност благодарение на нивниот изглед. Оние кои започнуваат врска со некој роден во октомври треба да го/ја чуваат затоа такви личности тешко се наоѓаат. Бестрашни и независни, тие секогаш знаат добро да се грижат за себе.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Ај што се осетливи ама па и што се мазохисти... :D имам дома книга со хороскоп - подзнак ќе проверам и ќе ти пратам :)[DOUBLEPOST=1423377973][/DOUBLEPOST]
Ако ти кажат дека со подзнак крава - бик ке поверуваш? Ај прати ми по пп точна дата на раѓањето, час, град. Јас ке проверам и ке ти пратам 101% што си.

Скајче ме заборај :anco:
 
Член од
16 март 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Шкорпија сум и некогаш се плашам и од самиот себеси :(:( Со ептен-смисла за црн хумор. А душа човек сум за пријателите кои што вредат и ме поштуваат. И да мислам дека шкорпииве памтат лоши работи со ГОДИНИ, ја еве на пример памтам една случка од пред 12години, сеа се мислам кога ќе ми се вкрсти патот со личноста што треба да и наплатам долг :вонзем::вонзем:
П.с. ако ме снема ме удрил камион или воз
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom