Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
ич не верувам во хороскоп......:)
инаку double водолија......
 

Veela

The One ;)
Член од
19 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
35
Во наталната карта, онаа која го кажува карактерот на ликот верувам, ама делумно.
Еве на пример јас сум девица во хороскоп, и во наталната карта за девица пишува тоа и тоа. И сега не може тоа и тоа да биде исто за сите девици во светов, неможе сите девици да се исти.
Друго - има нели подетални натални карти кои освен датумот на раѓање, влијаат и часот на раѓање, местото, геогравска широчиња и должина итн. Ај тие ми се пореални малку.
А оние дневни хороскопи, што ти кажуваат што ќе ти се случи тој ден... гола вода се. Неможе на сите Девици во светов да им се случи истото во ист ден... абе ајде...
 
С

сашенко

Гостин
Интересна работа е ова хороскопов.... :)
Луѓето родени под знакот ЛАВ не сакаат:
Луѓе кои се облекуваат подобро од нив.
Кога ги игнорира околината.
Кога е премногу ладно.
Кога треба да остане дома на сончев ден.
Кога ги опоменуваат да успорат.
Лав си бе?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Во наталната карта, онаа која го кажува карактерот на ликот верувам, ама делумно.
Еве на пример јас сум девица во хороскоп, и во наталната карта за девица пишува тоа и тоа. И сега не може тоа и тоа да биде исто за сите девици во светов, неможе сите девици да се исти.
Друго - има нели подетални натални карти кои освен датумот на раѓање, влијаат и часот на раѓање, местото, геогравска широчиња и должина итн. Ај тие ми се пореални малку.
А оние дневни хороскопи, што ти кажуваат што ќе ти се случи тој ден... гола вода се. Неможе на сите Девици во светов да им се случи истото во ист ден... абе ајде...
јас сум Шкорпија ај нешто околу овој знак ;)
инаку да девиците се супер знак сум имал девојка девица и одлично се слагавме како грнче и поклопче бевме
али никако не поднесувам лав шкорпија и овен на нерви ми одат
 

Veela

The One ;)
Член од
19 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
35
јас сум Шкорпија ај нешто околу овој знак ;)
инаку да девиците се супер знак сум имал девојка девица и одлично се слагавме како грнче и поклопче бевме
али никако не поднесувам лав шкорпија и овен на нерви ми одат
Тоа е зашто девиците не се команданти ;) не сакаат многу да командуваат како шкорпиите. А лавовите и овните се исти како шкорпиите, доминираат во врските и затоа не се сложуваш со нив. :) Шкорпијата, овнот и лавот сакаат да бидат единствени што доминираат во врската.
Инаку еве еден линк, да си впишеш податоци за да ти даде информации од натална карта :) http://horoskop.hr/natalna-karta/
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Тоа е зашто девиците не се команданти ;) не сакаат многу да командуваат како шкорпиите. А лавовите и овните се исти како шкорпиите, доминираат во врските и затоа не се сложуваш со нив. :) Шкорпијата, овнот и лавот сакаат да бидат единствени што доминираат во врската.
Инаку еве еден линк, да си впишеш податоци за да ти даде информации од натална карта :) http://horoskop.hr/natalna-karta/
доминатни да ама и заштитници на своето :), благ споразум и интересен факт е и следниот ретко многу ретко се расправавме едноставно како да кажам имаше пријатана атмосфера и хармонија што ретко која врска е таква :), ме слушаше како да не ја сакаш после ;) а со девојката шо беше овен шо секој ден рат војна зато и со неа не одев долго време само 2 месеца фала ти за картата :), поздрав (y)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
И горди нели? :)
Девица најдобро одговара со шкорпија, лав и водолија. :)
па за шкорпија да испробано е само девица ;), одговара и рак и мислам риби беше ако не се лажам али девица е закон ;)
немам ништо против лавовите ама некако дигнати се многу баш онака како лав ај женските итака, нормално е да се дигнати ама машките ептен забегвет мачо меној неминовен е после сукобот со нив :tapp:, водолијата е паметна брзо мисли и добар знак е гледа на сите да му угоди добар пријател е исто така
 
С

сашенко

Гостин
Да да....зошто? :)
Мислев дека знам да осетам лав по муабет, дека веќе ги научив.А ти не ми делуваше како лав никогаш ама добро е да се знае дека си лав-ица ;)....(а лавовите иако за многу работи им се восхитувам не ми се свиѓаат некои работи кај нив)

Иначе јас сум овен :D
--- надополнето: Jul 20, 2011 8:55 PM ---
јас сум Шкорпија ај нешто околу овој знак ;)
инаку да девиците се супер знак сум имал девојка девица и одлично се слагавме како грнче и поклопче бевме
али никако не поднесувам лав шкорпија и овен на нерви ми одат
Овен? Баш сме супер дај не зезај....
 

• Tαммι •

Гостин
Мислев дека знам да осетам лав по муабет, дека веќе ги научив.А ти не ми делуваше како лав никогаш ама добро е да се знае дека си лав-ица ;)....(а лавовите иако за многу работи им се восхитувам не ми се свиѓаат некои работи кај нив)

Иначе јас сум овен :D
--- надополнето: Jul 20, 2011 8:55 PM ---

Овен? Баш сме супер дај не зезај....
Хм има некои кои се многу дигнати и сакаат премногу да владеат....и да бидат центар пажња...ама влијае и доста карактерот.Инаку за своеглави...да сме. :)
Ама ми се свиѓа таа цврстина што ја поседува лавот. :)
 
С

сашенко

Гостин
Хм има некои кои се многу дигнати и сакаат премногу да владеат....и да бидат центар пажња...ама влијае и доста карактерот.Инаку за своеглави...да сме. :)
Ама ми се свиѓа таа цврстина што ја поседува лавот. :)
Женско лав само едно познавам и интересно е а посебно кога претходно си читал нешто за нив и знаеш и си ги препознаваш работите.Ама машките лавови не ми се свиѓаат ни малку.Ми идат на нерви со понашањето мада како овен имам доста заедничко со нив ама сепак...
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Мислев дека знам да осетам лав по муабет, дека веќе ги научив.А ти не ми делуваше како лав никогаш ама добро е да се знае дека си лав-ица ;)....(а лавовите иако за многу работи им се восхитувам не ми се свиѓаат некои работи кај нив)

Иначе јас сум овен :D
--- надополнето: Jul 20, 2011 8:55 PM ---

Овен? Баш сме супер дај не зезај....
абе тоа ти е исто доминатна планета Марс и за овен и за Шкорпија постои борба за доминација во средината и од едната и од другата страна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom