Хорда или Алианса

Алианса или Хорда


  • Вкупно гласачи
    220
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
во новиот патч ке има префрлање на од хорда во алијанса и обратно :) ! на пример си бил ундеад роуг.. сеа можеш хуман или најт елф или гном и слично :)
Да, и ја гледав нешто околу тоа.

Прашањето ми беше, колку пати ќе може да се направи тоа? xD
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ваљда ќе биде + опција од character recustimisation.
 
Г

Господ

Гостин
мислам дека ке биде со плаќање.. :)
Pa normalno deka ke bide posle TBC Blizzard se poveke i poveke se vlaznat za pari
iskreno prekinav da igram so Wotlk mi se gadi vise od WoW
go snema stariot smek od vanilla
sve se izmeni i mesto da balansiraat oni tersene
a za "preteskive" raids da ne praam muabet
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Ја играм хорда али аллу мн ми се приглупи.... едино дварф е добро.. ја незнам шо е толку интересно гноме? или најт елф,дранеи,хјуман..аллу ми згадија уше поише по клипов
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
И ја поише поштуем Хорда, али морав да се стаам Алијанса зашто ептен сакав паладин да играм.
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
horde4life
хорди закон.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...Алиансе.Најдобри са.Најубаи са.Поинтересни са и + поубај са на изглед.Најт Елфите ми са омилени.:pipi:

Зарем некој клип на ЈуТуб да ми смени мислење за мојот карактер? Аман де.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
И ја поише поштуем Хорда, али морав да се стаам Алијанса зашто ептен сакав паладин да играм.
Па што не си почнал хорда,б-елф ти е најдобар паладин досега т.е. анти кастер класа.Така да со Драенеи или Хуман или Дворф нема ниеден кастер да отепаш без racial од б-елф.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Па што не си почнал хорда,б-елф ти е најдобар паладин досега т.е. анти кастер класа.Така да со Драенеи или Хуман или Дворф нема ниеден кастер да отепаш без racial од б-елф.
Сигурно дечкото го креирал и играл карактерот во времето на ванила вов. Ги немаше тогаш блод елфојте, како шо ги немаше ни дранеите кај алијансата. Фактички хордата немаше Паладини, а алијансата немаше Шамани.

Во врска со racial-ите премногу си пристрасен:smir:
Хјуманот моментално е убедливо најдобра раса за играње. Има +3 expetise на Sword и Mace, добива +10% репутација, +3% спирит, пасивен Stealth detection и најважното Every Man for Himself : Removes all movement impairing effects and all effects which cause loss of control of your character.
Наспроти ова Блод Елфот има 2 секунди сајленс, кој исто така има една мана, 8 yard radius. После имаш +10 енчантинг скил шо е буквално бескорисно во пвп и 2% Magic Resistance.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Дали си свесен дека со тој скил од б-елф имаш време да окркаш 4-5к крит од ретри пала?Исто дали си свесен дека со хуман паладин нема ниеден кастер да отепаш или ќе се помачиш,или уште помалку прист ќе отепаш и дали знаеш дека со добра игра го оставаш приест без мана токму поради тој расиалот на б-елф паладините.Дивине Плеа и Аркане Торент ти се 2те најмоќни оружја против кастер класите па и помага претерано многу против прист.Ова ти го кажувам од мое искуство,се тепав со приест во танарис го оставив без мана и на крај краева ми искористи пристот мана напивка и така загинав инаку готов беше.Значи сакам да кажам дека освен со Џаџменти полниш мана со Дивине плеа и расиалот на б-елфот и плус расиалот ти доагја како 3т стун.Па ај сеа ти види.А за се друго како успорување и слично имаш cleanse и hands of freedom.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Суициден ... ти се пријателе само за Моб или некое Нпц да те стаат у играта :toe: :tv::tv:
 

NeutroN-MkD-

HealthlesS^
Член од
28 април 2009
Мислења
257
Поени од реакции
6
lol exlexmk =))))) btw zavisi so igras ako igrash horda pvp kaster ili rog treba da idesh undead i tako dalje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom