Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Па некако одамна се одлучивме тука да ги тераме и тие муабети.
Немаше тема, никој не отвори, или пак има некаде длабоко закопана.
Абе разбирливо ако е јавно прифатено да се пиши и за нив, пошто во моја гла се многу башка.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.788
Поени од реакции
8.365
Абе разбирливо ако е јавно прифатено да се пиши и за нив, пошто во моја гла се многу башка.
Можеби затоа што мал број на гласни психопати кои се транс го преземаа ЛГБТ движењето, барем на запад.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
А што се дешава?
Зошто протестираат? Не разбрав
Не е ни важно, што има да разбереш. Ретардирани католици застанале и бранат некаква си „фамилија“, сигурно бранат некој ретардирано закоравен закон кој требал да се промени и од кој се чувствуваат „загрозени“. Или LGBT си протестирале прописно за нешто поради кое се чувствуваат дискриминирани.
LGBT како сто пати поумни и пообразовани луѓе од простиве верници, пробале да дебатираат со закоравениве а оние стоеле само ко утки како што стојат на видеото. Па LGBT малку на шала пробале да им лаат, ама џабе и тоа. И сега некоја утка закоравена го стаила видеово демек глеј какви се LGBT лаат ко кучиња блабла.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Lele kako si izmisli cela prikazna deka ovie sho laat se ustvari 200 iq lol.
Kako mali dzokica zamishljava svet :ROFLMAO:
Мора да претерувам со ист стил како пораката што сака да ја пренесе креаторот на видеото за да дојде до баланс.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.788
Поени од реакции
8.365

Children under the age of 16 considering gender reassignment are unlikely to be mature enough to give informed consent to be prescribed puberty-blocking drugs, the high court has ruled.

Even in cases involving teenagers under 18 doctors may need to consult the courts for authorisation for medical intervention, three senior judges have ruled in an action brought against the Tavistock and Portman NHS trust, which runs the UK’s main gender identity development service for children.

Конечно малку здрав разум.
Или поточно страв од масовни тужби. Додуше очекувам во наредните 10 - 15 години тон тужби на незадоволни транс мажи и жени кои “транзиционирале“ во детството.

Која им била логиката и кај им бил паметот, не може да даде согласност за секс но може да даде согласност да го напумпаат со хормони.

Мал чекор но сепак во права насока.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Сега е храброст маж да се слика во фустан! Но разбирам дека немаат алтернатива, од една страна се досадни, а од друга глупави. Само со глупости можат да стигнат до насловните страни. Сега Елен Пејџ, нејзиното ново име е Елиот. :pos:
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.788
Поени од реакции
8.365
Ма помодарство. Видила жаба да коње поткивају.......

Барем не злоставува деца ко Шарлиз Тејлор или Анџелина Џоли. Транс деца еееееј, сироти експерименти на пореметени родители.

ЕДИТ:
Пошто е сега бел маж, дали тоа значи дека е дел од патријархатот?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Не е ни важно, што има да разбереш. Ретардирани католици застанале и бранат некаква си „фамилија“, сигурно бранат некој ретардирано закоравен закон кој требал да се промени и од кој се чувствуваат „загрозени“. Или LGBT си протестирале прописно за нешто поради кое се чувствуваат дискриминирани.
LGBT како сто пати поумни и пообразовани луѓе од простиве верници, пробале да дебатираат со закоравениве а оние стоеле само ко утки како што стојат на видеото. Па LGBT малку на шала пробале да им лаат, ама џабе и тоа. И сега некоја утка закоравена го стаила видеово демек глеј какви се LGBT лаат ко кучиња блабла.
Glup i retardiran komentar do nemajkade. laete kako kuchinja...gospod da chuva i da brani.
 
K

Kitsune

Гостин
Немам ништо против хомосексуалците, ни против бисексуалците. Никогаш не сум ни имал иако дома покушаваа да ми ја убутаат хомофобијата. Не знам зашто би мразел некој што никогаш во животот не ми напраил ништо само затоа што е геј/лезбејка/би. И да ми згрешил нешто сигурно нема да го мразам ради сексуалната ориентација.

Она што ми смета е сите оние глупости со парадирање по улици, нешто што им смета и на дел од самата геј популација како на мој другар, пример.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Немам ништо против хомосексуалците, ни против бисексуалците. Никогаш не сум ни имал иако дома покушаваа да ми ја убутаат хомофобијата. Не знам зашто би мразел некој што никогаш во животот не ми напраил ништо само затоа што е геј/лезбејка/би. И да ми згрешил нешто сигурно нема да го мразам ради сексуалната ориентација.

Она што ми смета е сите оние глупости со парадирање по улици, нешто што им смета и на дел од самата геј популација како на мој другар, пример.
кој те праша за мислење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom