Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.106
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.938
Поени од реакции
33.483
Ricky-Martin-Jwan-Yosef.jpg

... ќе речеме фраер, пеач, симпатичен, ама неговото мрдање со газето на познатата денс песна “Livin’ la Vida Loca” не’ разочара отривајќи ја неговата ментална страна, бил верен со „маж“ Jwan Yosef и среќно живееле како брачен пар :pov:


...барем да беше оригинален и со песната, па да му играат мажи и тој како им се врти со предница, а не ваму станува познат со песна каде не само неговиот шарм и ритам, туку и самата кореографија придонесе со згодни женски, а тој хомосексуалец, за кого бе бате пееш „за живеење луд живот?“ за тебе ли? :boksix:
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.054
Поени од реакции
5.262
Прегледај го приврзокот 384208

... ќе речеме фраер, пеач, симпатичен, ама неговото мрдање со газето на познатата денс песна “Livin’ la Vida Loca” не’ разочара отривајќи ја неговата ментална страна, бил верен со „маж“ Jwan Yosef и среќно живееле како брачен пар :pov:


...барем да беше оригинален и со песната, па да му играат мажи и тој како им се врти со предница, а не ваму станува познат со песна каде не само неговиот шарм и ритам, туку и самата кореографија придонесе со згодни женски, а тој хомосексуалец, за кого бе бате пееш „за живеење луд живот?“ за тебе ли? :boksix:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.938
Поени од реакции
33.483
Neil Patrick Harris & David Burtka скришум биле верени 5 години, во 2014 година, тие двајца излегле јавни и постанале „маж и човек“ или „маж и маж како жена“ или „маж со маж“, а во 2010 година „дочекале “ близнаци како зачнати треба да ги прашаме тие кои ова го гледаат како природна појава! :brlav:

Neil-Patrick-Harris-David-Burtka.jpg


...инаку сега бргу го гледав филмот „ The Smurfs“ (Штрумфови), да знаев ич немаше да го гледам. :tapp:


AAAABZ4_Zex9IHNl6ygoY7SsZdWnH4V_f-cjpIenEpH9TCCBusAe9stZMp_xXxQ6OX1J2wCie47V2GTvgYTzXZ_s_0QRj0...jpg
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.047
Поени од реакции
3.253
jim-parsons-2000-2d2737f914364477944eea43fe90fead.jpg

Sheldon Cooper

...нашиот добро познат Шелдон од легендарната серија Big Bang Theory.
Најпрво сите мислевме дека нема никаква привлечност кон ниеден пол. Мислевме дека единствена негова љубов е науката.

maxresdefault.jpg

...потоа сите не изненади кога си фати женска и се ожени со неа...

...искрено беше мој омилен лик се додека не ја дознав шокантната вест дека актерот во живо всушност имал ментална сексуалност и сопруг...

parons-spiewak-file-gty-jef-200930_1601474198950_hpMain_16x9_608.jpg

...зошто бе пеер глумиш стрејт научник, оди таму у некој геј порнич кај што ќе те гледаат само тие твоите...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.158
Поени од реакции
14.824


Педери напред Остали СТОЈ :cool:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.897
Поени од реакции
43.193
Оваа тупаницава е иста со тупаницата на шарената револуција и на сдс
Да, тоа е интернационалниот знак за генетски отпад и џабе фрлена сперма.
Иако, во конкретниов случај може и фистинг да значи.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.647
Поени од реакции
33.716
Ништо чудно и од фистинг да им има дојдено идејата за логото. 90тите беа мрачни на секое поле, плус додај и млад Црвенковски во цутот на експерименталноста ...
 

Византиецот

Бета маж, со темнорубин вкус на Алфа.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.473
Поени од реакции
5.788
нели во 90ти имаа ружа за симбол? од секош даваја тежок вајб на секта, со ружата беа поморничави
Бране биинг фистед од партиски член е копф-кино на кое сакам сместа да му стиснам делете.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.938
Поени од реакции
33.483

16839352946662.jpg

... го гледав филмот „Џуно“ , денес пак „Whip it“ каде главната актерка убава ситна згодна девојка си го одглуми филмот како што може најдобро, но таа после не се чувствувала удобно низ разни филмски фестивали за успонот на нејзин успех со различни фустани и фризури, едноставно таа увидела дека требала да биде „машко“,

ice_screenshot_20230716-161659.jpeg ice_screenshot_20230716-162528.jpeg

па ете Елиот Пејџ, си ги оперирал градите, се нафукал машки хормони да си го измени женскиот став што тешко може да се добие изглед на машко, зашто природно ја има таа женственост и нежност како девојка.

NINTCHDBPICT000623280091-1.jpg ice_screenshot_20230716-162942.jpeg

...упорно го тераат како нормална работа, од убава девојка со природна сезуалност и нежност, да се добие ваква креатура на жгољаво „момче“ греота спрема креаторот Бог што создаде женска убавина со раѓање, а после да се трансформира во транс машко.

ice_screenshot_20230716-164152.jpeg

... но, во период на бифор и афтер на таа трансформација од женско во транс машко имало период кога се чуствувала како женско, но во фаза и улога на мушко ама како лезбејка или хомосексуалка, па се венчала и била во брак со Ема Портер цели три години, па се развеле.

ice_screenshot_20230716-164102.jpeg 441DA4DC00000578-4877262-image-m-49_1505235947240.jpg

...гревчиња, ќе речат „што сакаат нека праваат“, ете го менталниот редослед на случувањата, секој нека резонира колку е нормално или колку е природно сето ова, јас нема да искоментирам.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
566
Поени од реакции
609
Денес живееме во време на сексуална слобода и високо ниво на различност и затоа секој има човечко право за слободна сексуална ориентација во која тој се чувствува пријатно за својот сексуален интерес.
Нека се лечат на психијатар, тоа се психички нарушувања и ова можат да ти го докажат врвни доктори и професори на медицински факултети. Не е само сексуалниот интерес, тука се вбројува и ментално нарушено здравје на поединецот и потребно е со тек на време доколку во текот на пубертетот не се определил дека може да сака некој од спротивниот пол да побара помош од психолог што на некој ќе му изгледа смешно.
Парите за паради на гордоста подобро е да бидат донирани за болни дечиња, за оние кои што имаат потреба од лекување, да се направат засолништа со простории каде што ќе бидат згрижени питачите и оние кои што се погодени од природна катастрофа или војна. ЕУ и САД фактички сакаат во светот да ја направат хомосексуалноста и војните нормални работи, а сега и сиромаштијата. Отворете си побргу очи и гледајте што се случува околу нас, а сега имаат и кампањи некои како да сте имале едно дете помалку за да не се загадувала живтоната средина и да се спречело глобалното затоплување!!! АЛО, да дава господ здравје на секого, да нема никаква војна особено кај нас, да се зборува отворено на оваа тема дека не треба да се плаши детево да им кажи на родителите и да побара медицинска помош и да почнеме пополека реформи во корист на нас и на следните генерации!
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.024
Поени од реакции
1.703
тоа се психички нарушувања и ова можат да ти го докажат врвни доктори и професори на медицински факултети.
1695413774222.png
Врвните доктори и професори на медицински факултети не би биле примени таму ако веруваат во лажни теории на заговор за хомосексуалноста.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.273
Поени од реакции
4.093
Врвните доктори и професори на медицински факултети не би биле примени таму ако веруваат во лажни теории на заговор за хомосексуалноста.
Глорифициран сексуален фетиш. Заблудата е во тоа што го правите во цела религија и животен пат: однесување, здружување, бракови, пропаганда, паради.... Тоа секој со 2 грама мозок може да го увиди. Сето тоа имагиранрите родови, лезбијанстовото, асексуалноста се глорифицирани фетиши, се целата религија е нивно валидизирање. Тоа и контракултура на незрели.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.024
Поени од реакции
1.703
Глорифициран сексуален фетиш. Заблудата е во тоа што го правите во цела религија и животен пат: однесување, здружување, бракови, пропаганда, паради.... Тоа секој со 2 грама мозок може да го увиди. Сето тоа имагиранрите родови, лезбијанстовото, асексуалноста се глорифицирани фетиши, се целата религија е нивно валидизирање. Тоа и контракултура на незрели.
Паметните се на страна на хомосексуалноста. Вие глупавите бес 2 грама мозок се тешите дека сте паметни иако само повраќате омраза кон луѓе што само сакаат мирно да си го живеат животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom