Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Како тоа, еден пар педери и еден пар лезбејки ќе одгледуваат едно исто дете?
Значи ќе се договорат со еден од педерите да им донира семе па шприцот директ во јајце клетка. Многу комплицирано ова бе за да биде "нормално".
Ќе биде нормално бидејќи сите други луѓе истото ќе го прават. Тебе денешното семејство ти личи нормално само зашто има милијарди такви семејства.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Како тоа, еден пар педери и еден пар лезбејки ќе одгледуваат едно исто дете?
Значи ќе се договорат со еден од педерите да им донира семе па шприцот директ во јајце клетка. Многу комплицирано ова бе за да биде "нормално".
Далеку е од нормално.
Имам прочитано негде, дека истополовите заедници посвојуваат деца, не од што имаат желба да бидат родители, туку мислат дека детето ќе им делува како лек против болеста, настраноста.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Ќе биде нормално бидејќи сите други луѓе истото ќе го прават. Тебе денешното семејство ти личи нормално само зашто има милијарди такви семејства.
Никогаш нема да биде нормално. Нема сите да го прават тоа. Зошто би го правеле тоа воопшто?! Традиционалниот начин на зачнување останува најдобар начин. Освен тоа е задоволство :) Убаво е.
Раскречена лезбејка на гинекоголшки стол на која со шрпиц и вметнуваат сперма е повеќе нешто како од хорор филмови. Но секој со својата перспектива.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Далеку е од нормално.
Имам прочитано негде, дека истополовите заедници посвојуваат деца, не од што имаат желба да бидат родители, туку мислат дека детето ќе им делува како лек против болеста, настраноста.
Се разбира дека хомофобична пропаганда тоа би го пишала...
Автоматски споено мислење:

Никогаш нема да биде нормално. Нема сите да го прават тоа. Зошто би го правеле тоа воопшто?! Традиционалниот начин на зачнување останува најдобар начин. Освен тоа е задоволство :) Убаво е.
Раскречена лезбејка на гинекоголшки стол на која со шрпиц и вметнуваат сперма е повеќе нешто како од хорор филмови. Но секој со својата перспектива.
Од кај ти е оваа идеја дека на луѓето страв им е од вештачко оплодување. Жените денес се плашат и од породување, што повеќе личи на хорор приказна, но сепак се прават деца.
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Се разбира дека хомофобична пропаганда тоа би го пишала...
Автоматски споено мислење:


Од кај ти е оваа идеја дека на луѓето страв им е од вештачко оплодување. Токму спротивно, жените денес се плашат и од породување, што повеже личи на хорор приказна, но сепак се прават деца.
Не постои жена која ако нема здравствени причини би преферирала вештачко оплодување вс. традиционално. Некако мизогинистична изјава ти е тоа. Настрана што тоа чини многу пари, чекање, па дали ќе "фати" спојувањето, неизвесност...

Или како кај Хаксли во Храбриот нов свет, ќе се делат на фабрички родени и "живородни" во резервати :)
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Настрана што тоа чини многу пари, чекање, па дали ќе "фати" спојувањето, неизвесност...
Не претставува проблем ова ако побараат од некој другар. И ова би било во општество што го охрабрува ваквиот вид на оплодување, па дури и со анонимен донор би било побрзо и поефтино. Supply and demand 101.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Не претставува проблем ова ако побараат од некој другар. И ова би било во општество што го охрабрува ваквиот вид на оплодување, па дури и со анонимен донор би било побрзо и поефтино. Supply and demand 101.
Зошто едно општество би го охрабрувало таквиот вид на оплодување? Некако звучи дистописки...
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.180
п.с. Извинете што Телема поддржува секој да биде што му е волја :) Останете вие на своето, го имате тоа право.
Со таа разлика што јас "моето" не идам да ти го пикам во фаца на секоја можна тема на форумот туку ако имам нешто да ти кажам за религијата или сектата која ја пропагирам ќе го направам тоа во соодветната тема (за религија).
Јес да е темата за хомосексуалност ама немојте со вака педерски финти. ;)


Ако треба ќе се запали ова општество ако не оди како што треба... тоа е лесно... се трудиме да го менуваме постепено и тоа оди добро, бидејќи свесниот човек разбира дека и секој друг е човек, не само тој.
Кој е тој што тврди дека треба да се запали ова општество и хетеро семејството како негов основен нуклеус, ти?

Зошто прајд месец, геј паради и слично, зошто не хетеро месец или од што некој нешто Ви забранува дури ЦЕЛ еден месец имате да разговарате за било што во Вашите глави ќе Ви се сврти дека е забрането?

Како сте ускратени за права кога еве слободно говорите на јавен форум и на задња врата пропагирате религиски движења, хомосексуалност, педофилија и слично?
Изнесувате ставови, како што гледам и никој ништо не Ви забранил или ограничил, напротив дрско бутате под нос и сервирате се' што ќе Ви падне на памет.

По што заклучи дека треба нешто да менуваш, што точно не ти одговара, нечиј туѓ светоглед и разноликоста од твојот?

На крај, КАКО тоа пропагирате љубов и слобода секој да прави што сака, а истовремено зборувајќи за некои пранги и угнетеност сами запаѓате во својата дуална замка и експлицитно ја експонирате Вашата дволичност и фашистичко едноумие завиткано во обланда?

Не мора да ми одговараш, всушност НЕ - одговори, ти дадов само поле уште еднаш да шириш пропаганда и да го потврдиш токму тоа што ти го напишав погоре.
Лицемерие парекселанс.

... и децата заедно ќе ги одгледуваат.
Ајде машала, ти се чини ова цвеќе е па тури му вода еднаш неделата и ОП одгледуваш нешто.
Многу добри одгледување застапувате гледам, браво, браво, аферим.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Јас сум постојано на лизгав терен, тоа е нормално за мене... ништо страшно :)
Nisto strasno ama kolku sto citam salam se zalizga. Ne ti e ova tema za religija pa da citame bajki i kako mali djokica zamislja svet. Malce kako da imas zalutano tuka, ne ti vrvi ovaj muabet ovde.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
Ако треба... ако треба... не да се запали туку така :)
И пак истото: хомосексуалност и потоа следува педофилија и останато.. не така, не добро така. Целиот текст ти оди и тебе во вода заради вакви подли работи.
Да слобода треба, но да не се ограничува другиот. Толерантност немате, сакате да ја добивате.

Не сум за прајд месец, посебно не во онаа чудна форма со фетиши и останато...тоа некако дава многу погрешна слика... но можеби такви уфрлуваат оние кои се против хомосексуалноста, за да покажат лоша слика, знаеш како на наши протести кога спротивната партија праќа луѓе во маски да направат нереди за да се активира полицијата и да испадне целиот процес ужасен и непотребен...
Се бидува... не знам.

Како инфо за разбивање на стигмата дека хомосексуалноста е болест и тие луѓе дека се помалку вредни од хетеро, е ок да се има прајд месец или не знам како го нарекуваат, и тоа е полезно за да не се создава омраза бесцелно.
И треба да има и хетеро месец, со укажување на тоа што е семејството, дека не е само да затрудни девојката да ја омажиш за да „не се смее комшилук“... дека семејството значи љубов, разбирање, постојано растење... итн итн

Така мислам и дека ќе е подобро и за двата табора... бидејќи постојано основата е семејство и тоа се препишува како да го наследуваат хетеро, без разлика какви се и колку се способни за да офорумуваат и бидат семејство тие луѓе! Тоа е многу битно...
Автоматски споено мислење:

Аман, та не сме на испит, нека не врви муабетов, и со дискусии тука учиме по нешто ново... дискутираме...
можеби преку дискусијата јас ќе сменам став, можеби ти ќе смениш...
Не е страшно тоа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Глупости пишување.
Хомосексуалците се свесни за природата и како оди и размножување и се останато..............
Jas na prilicno lesno razbirliv nacin i toa so fakti i primeri objasniv duri i polupismen homoseksualec da sfati zosto nema nisto normalno vo negovata seksualna orientacija i deka ne e nisto poseben od drugite seksualni devijacii.
Ti na toa mi vrakjas so eden kup gluposti, bajki i prikazni za mali deca. Se toa sto smetas deka tie treba da go imaat ili im e skrateno, treba da go dobijat i site vasi kolegi po seksualna nastranost posto site ste isti. Ne ste vo nisto posebni od niv i ne gledam nikakva potreba da ve izdvojuvame. Ili za site, ili za nikoj.
Kako sto nemozat dvajca pederi da zacnat dete, nemozi ni nikoj od drugite na nacinot na koj tie go smetaat za normalen da zacnat. E sega ako odime po tvojata logika, zosto formalno ne se zemat dvajca zoofili i da posvojat dete. Ili nekrofili. Sto ste vie posebni. I vie ste svesni i tie se svesni deka edinstven nacin da se doberat do dete e toj.
Ili ajde vie ste navodno normalni so navodno normalna seksualna orientacija. Tie drugite sto se? Bolni? Nenormalni? Treba da se lecat, treba da se zatvorat? Sto ste vie tolku posebni od niv?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
Jas na prilicno lesno razbirliv nacin i toa so fakti i primeri objasniv duri i polupismen homoseksualec da sfati zosto nema nisto normalno vo negovata seksualna orientacija i deka ne e nisto poseben od drugite seksualni devijacii.
Кога пишуваш глупости, морам со бајки. Ама ми се потрошија и бајки и се останато... а не сакам повторување на муабети.

Хомосексуалноста не е девијација. Затоа и има прајд месеци и години и се останато што вам ви смета и мислите дека сте бомбардирани со инфо - бидејќи никако не може да прифатите дека хомосексуалноста не е девијација.
Постојано што ти или било кој друг ќе додавате после хомосексуалност се останато - не ја прави да е дел од другото.
Пак со деца зачнување, па природата, па немаат потомство... нека немаат бре луѓе, нивни избор. Тоа се и не можат поинаку. Сакаат ист пол, го сакаат човекот, не полот, органот...

Да, сега е многу послободно, може да се шетаат низ град геј луѓе, а да не им биде расцепена главата од хетеро или конзервативни момци во тренерки!
Или пак ќе им биде расцепена главата ако шетаат две девојки или ете двајца мажи за рака фатени бидејќи се сакаат? :)

Прашувам, заради слободата за која ми кажувате која ја имаат геј луѓето вака на форуми...
Би било ок да ја имаат таа слобода...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Последно уредено:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Зошто едно општество би го охрабрувало таквиот вид на оплодување? Некако звучи дистописки...
Ова како да не ја следиш воопшто дискусијава. Поентава е како би изгледало општество со 90% хомосексуалци. Ќе биде охрабрено таков вид на оплодување бидејќи целта е да се поттикне размножување на луѓето. Дури не е ни можеби толку потребно ова. Можеби луѓето пак би имале просто функционален секс со спротивниот пол еднаш-двапати колку само најбрзо да се оплодат.
Автоматски споено мислење:

Како сте ускратени за права кога еве слободно говорите на јавен форум и на задња врата пропагирате религиски движења, хомосексуалност, педофилија и слично?
Дали геј паровите имаат право на брак или право на посвојување во државава? Ете тоа се тие ускратени права што ги немаат. Никој не пропагира педофилија тука.
Автоматски споено мислење:

Ајде машала, ти се чини ова цвеќе е па тури му вода еднаш неделата и ОП одгледуваш нешто.
Многу добри одгледување застапувате гледам, браво, браво, аферим.
4 глави се подобри од 2. Плус ќе има и повеќе пари за детето.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Не може да се слепа гранка ако можат да се размножуваат.
Ako ste dosledni na vasata seksualna orientacija koja ja smetate za normalna togas ne mozete da se razmnozuvate i zatoa ste slepa granka vo evolucijata. Pomirete se so toa :toe:
Автоматски споено мислење:

...Нема сами тоа да го направат. Ќе си најдат донор на сперма.
A ova samo za homoseksualcite da vazi ili i za site ostanati. Ete edna zoofilka oti da ne smee da si najde donor? Ili nekrofilka? Ili tie bolni se, nenormalni, za niv ne mozi. Tie ne se arni vo glavata, za niv dete nikako?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom