Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
S

staycalm

Гостин
ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ вршат блокада на законот против дискриминација, за да можат да вршат хомофобични кампањи без да им може никој ништо. Гнаси смрдливи.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ вршат блокада на законот против дискриминација, за да можат да вршат хомофобични кампањи без да им може никој ништо. Гнаси смрдливи.
Не се секирај, Супер Павле е тука, ќе го реши проблемот за брзо.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Па после сите работи кои им ги дадоа црпкиве редно е да примат еден ваков закон, Албанските партии немале повисок рејтинг откако постојат, можат да го послушаат Вујче Сем без да се бунат за оваа работа.[DOUBLEPOST=1548444236][/DOUBLEPOST]
Ко шо реши било каков проблем до сеа поврзан со ЛГБТ популацијата така и овај. Битно активист беше на времето
За себе си има решено ваљда, го сретнав пред 2 недели на кеј, во газот е направен 2 хектари, калапи париња за да го прчи додека е жив. Не дека некогаш нешто корисно има придонесено за општеството, цел живот е како пијавица, ама сега се надмина себеси.
 
Член од
28 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Две чисти да имаш у главата ќе знаеш зошто heterosexual pride е пресмешно. Работава е шо никој од вас што се противите на прајд и било што друго поддржано со ЛГБТ, немате појма за што е создадено.

Мене ме учеа дека не сите зборови имаат буквално значење. Не знам. Можеби грешка ме учеле. Дали постои хетерофобија? Па.. најверојатно постои, ама бројката е премала, скоро непостоечка. Не постојат хетерофобни напади, не постои ништо поврзано со дискриминација на хетеро луѓе. И после ние сме глумеле жртви. Оооо....
 
S

staycalm

Гостин
Две чисти да имаш у главата ќе знаеш зошто heterosexual pride е пресмешно. Работава е шо никој од вас што се противите на прајд и било што друго поддржано со ЛГБТ, немате појма за што е создадено.

Мене ме учеа дека не сите зборови имаат буквално значење. Не знам. Можеби грешка ме учеле. Дали постои хетерофобија? Па.. најверојатно постои, ама бројката е премала, скоро непостоечка. Не постојат хетерофобни напади, не постои ништо поврзано со дискриминација на хетеро луѓе. И после ние сме глумеле жртви. Оооо....
Оти вака си ми копирал мислење? :))
 
S

staycalm

Гостин
види овде ако има нешто повеќе.
Можеби. Јас од сигурни извори дознав дека Наталија Ивчева е генерален и „одговорен“ уредник на срањево од сајт. Инаку, Ивчева може да се пофали со богата партиска кариера. Била член на младинската организација на СДСМ, па член на ДА, па член на ВМРО ДПМНЕ, па потпретседател на ДРУМ, па повторно член на ВМРО ДПМНЕ, па член на ОМ, па од 2012 повторно во ВМРО-ДПМНЕ.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.090
Ја па мислев стварно имало забава :D
Инаку, оваа страна не ја ни отворам. Секоја втора информација му е дезинформација, лошо влијае врз некој кој не ги проверува информациите.
 
S

staycalm

Гостин
Ја па мислев стварно имало забава :D
Инаку, оваа страна не ја ни отворам. Секоја втора информација му е дезинформација, лошо влијае врз некој кој не ги проверува информациите.
200 angry reacts има на сторијава на фб бе. Нормално ќе ставаат шо поише вакви кромид срања коа се пали простото македонче
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.090
200 angry reacts има на сторијава на фб бе. Нормално ќе ставаат шо поише вакви кромид срања коа се пали простото македонче
се шалев малце :). Неам ФБ, ниту знам што се дискутира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom