Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Искрено и јас не знам некој хомосексуалец да е среќен, тие секој ден имаат промена на расположење што укажува дека психички не се баш ок
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
таков и е стилот на Бисера, со мене учеше во средно. Не знам дали и е портфолиото некаде аплоадирано, сите постери и се ваков сличен дизајн.
Ја разгледав сега, да. Фонтот го држи ама искривениве линии/рецептов/позадинава...
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Хомосексуалците се најнормална појава, исто како и хетеросексуалците и бисексуалците и трансексуалците и трансџендерите итн итн.

Целосно ги поддржувам во нивната борба за еднакви права со хетеросексуалците. И со душа го чекам Скопје Прајд Викенд
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Хомосексуалците се најнормална појава, исто како и хетеросексуалците и бисексуалците и трансексуалците и трансџендерите итн итн.

Целосно ги поддржувам во нивната борба за еднакви права со хетеросексуалците. И со душа го чекам Скопје Прајд Викенд
but but ми требаа 10 години да ја излечам депресијата.
И таа исто така е нормална појава.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
but but ми требаа 10 години да ја излечам депресијата.
И таа исто така е нормална појава.
Како инспектор си... следиш се ништо не проаѓа без ти да забележиш :D
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
but but ми требаа 10 години да ја излечам депресијата.
И таа исто така е нормална појава.
Само што депресијата е болест, а хомосексуалноста не е.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
И педерлукот е болест,хормонално нарушување кое води до тоа машкото да мисли дека е женско и да се пали на курови,ако бил нормално ова и газот ќе се подмачкувал сам,ебави тоа неолибералите,не било болест,мало морген
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
И педерлукот е болест,хормонално нарушување кое води до тоа машкото да мисли дека е женско и да се пали на курови,ако бил нормално ова и газот ќе се подмачкувал сам,ебави тоа неолибералите,не било болест,мало морген
Не е хормонално нарушување. Барем хормони се проверуваат лесно, дури и кај нас. Ако беше до хормоните, до сега мал милион научни студии ќе имаше за тоа, бидејќи, како што напоменав, многу лесно се проверува.

Не се чувствуваат како жени мажите хомосексуалци... туку само сексуално ги привлекуваат мажи. Иначе, аналниот секс може да биде задоволство. Прво, доволно е да видиш колку луѓе го практикуваат во хетеросексуални парови, второ, кај мажите аналната стимулација носи дури и поголемо задоволство отколку кај жените, затоа што преку аналниот отвор може да се стигне до вашата Г-точка, односно, простата.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Не е хормонално нарушување. Барем хормони се проверуваат лесно, дури и кај нас. Ако беше до хормоните, до сега мал милион научни студии ќе имаше за тоа, бидејќи, како што напоменав, многу лесно се проверува.

Не се чувствуваат како жени мажите хомосексуалци... туку само сексуално ги привлекуваат мажи. Иначе, аналниот секс може да биде задоволство. Прво, доволно е да видиш колку луѓе го практикуваат во хетеросексуални парови, второ, кај мажите аналната стимулација носи дури и поголемо задоволство отколку кај жените, затоа што преку аналниот отвор може да се стигне до вашата Г-точка, односно, простата.
Знаеш ли која е мојата г-точка? Кога во доги стајл ќе го фатам ритамот позади мојата напупена сопруга а курот ми станува тврд како кај 25-годишник и личи на захуктана локомотива,хехе,и жената ужива а и јас во исто време,а оние кои се палат на влакнести машки задници не ми личат баш на нормални,затоа реков дека можеби педерлукот е болест од некој вид!
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Знаеш ли која е мојата г-точка? Кога ќе го фатам ритамот позади мојата напупена сопруга а курот ми станува тврд како кај 25-годишник и личи на захултана локомотива,хехе,и жената ужива а и јас во исто време,а оние кои се палаг на влакнести машки задници не ми личат баш на нормални,затоа реков дека можеби педерлукот е болест од некој вид!
Не е болсет. Тоа се разчисти уште во 70тите на светско ниво.
Не знаеш како изгледа стимулација на простата? Само еден прст е доволен да те донесе до нирвана :)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Не е болсет. Тоа се разчисти уште во 70тите на светско ниво.
Не знаеш како изгледа стимулација на простата? Само еден прст е доволен да те донесе до нирвана :)
Да да,секако,го расчистија доктори и "стручњаци" со сомнителна сексуална ориентација,а сето тоа беше потпомогнато од левичарски нео-либерални геј политичари
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Да да,секако,го расчистија доктори и "стручњаци" со сомнителна сексуална ориентација,а сето тоа беше потпомогнато од левичарски нео-либерални геј политичари
Ти кажувам, речи и на жена ти нека прочита како се стимулира простата и нека го примени на тебе. Верувам, ќе имаш друго мислење после тоа.

А, да, заборавив. И жените имаат влакна на задниците, само што ги депилираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom