Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Дали Миранд е борец за правата на ЛГБТ заедницата? Гледам дека доста е популарен на јутуб. Или ова му е само имиџ колку да биде интересен!? :)[DOUBLEPOST=1515959254][/DOUBLEPOST]
Во врска со посвојувањето, мислам дека најубаво би било детето да наполни 18 години па самото да одлучи дали сака да биде посвоено од геј пар.
Јас мислам дека немам прочитано ништо посмешно на форумов. И зошто воопшто да имаат право да посвојуваат!? 21 век не е аргумент. Што ако е 21 век!? И зборуваат за апсолутната демокатија во Атина, и како таму биле дозволени тие односи! Таму немало апсолутна демократија затоа што таму право за збор и глас имале само сите полнолетни слободни мажи, што и не значи дека сите го искористувале тоа право. А и тие што ги земаат во примерот биле повеќе би отколку хомо. Тогаш било многу несвојствено некој да не влезе во брак и да има деца. Тој аргумент секогаш се испушта.

И за инцесот се согласувам. Зошто секогаш инцесот се прерипува!? Потполно истите аргументи можат да ги користат и тие кои верувам дека ќе се борат за тие права под лепенката “21 век“! И гледај ги само ставовите на Мајло, Бој Џорџ и Брус Џенер. Тие се дел од конзервативната фракција и имаат многу поинакви ставови за правата за хомосексуалците.

Сега главното прашање, зошто правниот поредок да дозволи полиандрија или полиамонја и дали таа лошо ќе се одрази врз традиционалното семејство? Истамбулската конвенција ќе нанесе сериозен удар врз здравата перцепција. Тоа е само делче од лошите чекори и одлуки на новава влада, која страда од вртоглава безидејност. ;)
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
Дали Миранд е борец за правата на ЛГБТ заедницата? Гледам дека доста е популарен на јутуб. Или ова му е само имиџ колку да биде интересен!? :)[DOUBLEPOST=1515959254][/DOUBLEPOST]
Миранд? ХАХхаахахахахахахахХАХАХАХхахХхахХАХхахХА
 

Трипл Што?

#Протестирам
Член од
30 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
33
Ако продолжиш да постираш слики слични на претходните две, мислам дека ќе ја напуштам темава. Тоа ли ви е некој одбранбен механизам за да ги избркате сите хетеросексуалци од темава?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Миранда мене ми стана многу симпатична. Гласот и е интересен, директна е, спонтана... се навлеков на нејзините видеа, најискрено.

 
S

staycalm

Гостин
Ако продолжиш да постираш слики слични на претходните две, мислам дека ќе ја напуштам темава. Тоа ли ви е некој одбранбен механизам за да ги избркате сите хетеросексуалци од темава?
не сме ние тие амеби на кои им смета нечија сексуална ориентација па да сакаме да ве избркаме бејбе :*[DOUBLEPOST=1515961796][/DOUBLEPOST]
Миранда мене ми стана многу симпатична. Гласот и е интересен, директна е, спонтана... се навлеков на нејзините видеа, најискрено.
who is Miranda? Миранд слушам типот погоре рече.. Не знам која е Миранда[DOUBLEPOST=1515962029][/DOUBLEPOST]
 

Трипл Што?

#Протестирам
Член од
30 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
33
не сме ние тие амеби на кои им смета нечија сексуална ориентација па да сакаме да ве избркаме бејбе :*
Тоа дека ни смета нечија сексуална ориентација се твои зборови. Исто ко да кажеш дека ми смета мене лично ако некој има рак или хронична астма.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ах бре Миранд бре, до толку ли си па женско да нарекуваш машко еве не знам.
Миранда е лик.
Колин, што стои зад ликот секако дека поддржува еднаквост.
Па не личи на женско, но нека биде. Не ме интересираат глупостите на тинејџерите во денешно време, да бидам искрен, само го знам како лик.
Затоа и прашав дали вака се бори за права или само сака да биде интересен. Одговорот беше многу очигледен, а и веќе ми го даде. :)
 
S

staycalm

Гостин
Па не личи на женско, но нека биде. Не ме интересираат глупостите на тинејџерите во денешно време, да бидам искрен, само го знам како лик.
Затоа и прашав дали вака се бори за права или само сака да биде интересен. Одговорот беше многу очигледен, а и веќе ми го даде. :)
upload_2018-1-14_22-9-27.png
Тинејџерите ју сеј?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Како што реков, не ме интересираат глупостите на тинејџерите во денешно време. Намената е да биде интересен/интересна (што и да е и каква улога и да игра). За мене занимација е шоуто на Најџел Фараж, на пример, а не ова. :)
 
S

staycalm

Гостин
Како што реков, не ме интересираат глупостите на тинејџерите во денешно време. Намената е да биде интересен/интересна (што и да е и каква улога и да игра). За мене занимација е шоуто на Најџел Фараж, на пример, а не ова. :)
gospode zemime
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Сакаш по 3 пат да употребам множинска форма? Тоа што на модерните тинејџери им е интересно, мене воопшто не ми е интересно. А за каква улога игра Колин, и/или ликот Миранд, ти знаеш многу подобро од мене, па затоа и прашав. Ме интересираше повеќе за тоа дали е извор на пропаганда или е само обична забавна програма. Одговор ми даде, што за волја на вистината и не очекував. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom