Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
Не е навреда барем ја така него сметам педер или да речам дека ми е гнасно или да прашам каков вазелин користат, темава е 110 страни кој има многу навредливи содржини, иначе е темава за хомосексуалност и општо што значи дека ке можам да поставам прашање и да ми одговорат пошто видов дека не ми одговариа и се повлеков немав намера нити да врегам некого нити па да се препукувам тука со нив :)
Навреда е некој да го нарекуваш гнасен и ненормален, а прашањата се крајно невкусни.
Да не ја тупиме...
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Навреда е некој да го нарекуваш гнасен и ненормален, а прашањата се крајно невкусни.
правете разлика меѓу навреда и клевета (лага)
ако е некој стварно гнасен и му речеш јавно дека е гнасен - го вреѓаш
ако не е гнасен или не е ненормален, а го наречеш јавно ненормален, то е клевета и лага.
така да немојте да ги вреѓате хомосексуалците.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Навреда е некој да го нарекуваш гнасен и ненормален, а прашањата се крајно невкусни.
Ја нигде не никого не го навредив лично да му речам гнасен си и слично и на никој не сум му рекол ненормален :D, не сум тип да врега така да ова ти пага во вода :) да не одиме веќе офтопик :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Може. Ама, збориме за конкретен случај. Агда не може да знае како завршило. Таа само ги опишува реакциите на полициските службеници, што се слагам, се неприфатливи
Се согласувам. Работата е дека Агда даде само пример, и истиот не е изолиран случај, туку дел од масовна епидемија.

Тоа е поентата што сакаше да ја пренесе.

Во право си дека не е во ред дете да види , али се случува да се види и тоа почесто било каде,секој ден сум излезен со жената и детето и секој ден гледам по клупите парови како се лапаат, е сеа за нормален пар има објаснување а за вас нема објаснување тоа е разликата
Објаснението треба да се држи до актот, а не кој го прави. Чинот ко што реков, е центарот на проблемот, не комбинацијата на полови. За тебе е проблем затоа што си растен со одреден ментален склоп. За други не е, децата не се раѓаат со инстинктивно гадење кон истополови двојки (освен ако претерано искажуваат љубов јавно, што е сосем иста реакција и за хетеро парови). Реакцијата се должи на чинот, не половите на учесниците.

Тоа што ти немаш објаснување е твој проблем како родител. Поголема вина твоите родители носат што те израснале да имаш одредена слика за одредена популација. Во зависност од тоа што му објаснуваш и како, шансите се дека така ќе го гледа светот кога ќе порасне. Нема да е негов заклучок, туку твој, посвоен, од мали нозе. Пошто гледам не гледаш ништо лошо во таква едукација од најрани години.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Поголема вина твоите родители носат што те израснале да имаш одредена слика за одредена популација. Во зависност од тоа што му објаснуваш и како, шансите се дека така ќе го гледа светот кога ќе порасне. Нема да е негов заклучок, туку твој, посвоен, од мали нозе. Пошто гледам не гледаш ништо лошо во таква едукација од најрани години.
То нешто како педер ко ќе мисли дека во Македонија убиваат прогонуваат палат затвараат и угнетуваат буљаши а у ствари не е така?
Кој е виновен за такво едно сфаќање на просечен педер а кое нема врска со реалноста? Родителите или педерите со кои се дружи?
 

MikioBo

Учител на машини
Член од
22 ноември 2009
Мислења
256
Поени од реакции
174
То нешто како педер ко ќе мисли дека во Македонија убиваат прогонуваат палат затвараат и угнетуваат буљаши а у ствари не е така?
Кој е виновен за такво едно сфаќање на просечен педер а кое нема врска со реалноста? Родителите или педерите со кои се дружи?
Дали најсериозно мислиш дека ако машко дете во средно училиште се декларира како хомосексуалец и се однесува женствено нема да има никакви последици? (овде зборувам за Македонија)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Дали најсериозно мислиш дека ако машко дете во средно училиште се декларира како хомосексуалец и се однесува женствено нема да има никакви последици? (овде зборувам за Македонија)
нема да помини ништо полошо од колку средношколец во Битола кое ќе навива за Вардар и ќе носи маици и ознаки на Комити
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Се согласувам. Работата е дека Агда даде само пример, и истиот не е изолиран случај, туку дел од масовна епидемија.

Тоа е поентата што сакаше да ја пренесе.
Агда даде еден пример на НН лице за кое нема никакви податоци и кое можеби било овакво или онакво и кузнај како завршило.
Отвори весници, секој ден ќе видиш десетици прикаски и случаеви каде хетеросексуални особи страдаат на некаков начин, така да еден случај на некакво малтретирање на педер, наспроти стотици случаеви на малтретирање на нормални луѓе е знак дека педераната во Македонија е привелигирана
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас исто познавам педери кои биле нападнати на улица, претежно вербално, иако имало и физички напади....и дури не помислуваат да одат во полиција, зошто знаат дека таму ќе станат објект на повторна виктимизација.
Јас знам педери кои се дружат со амбасадори на странски држави, кои гостуваат по ТВ емисии кои контактираат со политички партии, кои даваат јавно изјави на ТВ и во весници, кои слободно како припадници на педерскиот еснаф излегуваат се дружат патуваат и никогаш ништо не им се случило
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.987
Поени од реакции
35.972
Јас имам видено како трансексуалец пријави напад и полицијата само го исмеваше човекот и не превзема ништо.
Јас пак кога ме ограбија викнав полиција, утисоците со голо око се гледаа кај што се потпрел идиотот додека крадел, зедоа примероци и после година дена уште чекам да ги најдат во базата, ниту сум педер ниту трансексуалец ;)

Ептен ја тупите работата со хомосексуалците во државава, колку што гледам ниту некој трча да ги брка/тепа, си го тераат својот филм и ич не ги боли таквото.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Моето барања и посакувања се далеку пореални од посакувањата и барањата на одредена група на граѓани.
Таа одредена група на граѓани е уствари безмалку целата нормална популација на планетата, така да не ќе да се работи баш за одредена група на граѓани. Од друга страна вие сте процентуално минорна група, незнам ни дали спаѓате во категорија на група гледано во светски рамки. Поверојатно е да има повеќе ловџии отколку педери во светот.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.231
Поени од реакции
16.767
може тоа е добар знак дека заедно, хетеро и хомо, треба да се бориме за едно подобро утре....
Хах, како си го подели граѓанството, на хетеро и на хомо:)

Може ова треба и во преамбулата да го вметнат, нели?

Ѕвер си :zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom