Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Колку активисти јадеа ќотек, колку беа и дома напаѓани, а МВР само примаше пријавите и ништо не превземаше за наоѓање на напаѓачите. Затоа ЛГБТ личностите не пријавуваат повеќе напади зошто и немаат доверба во овие институции на државата и другите. Исто и јас немам доверба. Јасно?
Да си фатам работа со полиција/суд ради некоја си педерчина? Па само смотан човек може да постапи така. А и плус не се крева рака на девојки.

Едит, заборајв да кажам - Безразлика дали е геј или не, сите знаеме како функционира нашава полиција, така да...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
Гнасно е, се што е не е природно и нормално не е во ред бар за мене.
Сега видов дури за што ме праша ја од нотификација го прочитав мислев дека ме праша дали сум погледнувал по девојки :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
За природно, природно е, а колку е нормално зависи од твојата перцепција.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
За природно, природно е, а колку е нормално зависи од твојата перцепција.
Природно е маж со жена тоа е законот на природата, ако немало потреба од тоа природата ке створела само еден пол.машки или женски и така ке сме живееле...
Уште пред милјарди милјарди години постоеле два пола,дали биле птици,диносауруси,бактерии итн... :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
Во ред не е али што правиме што на 99% од машкиве ни се дига на лејзбејки :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Тогаш немаш право да ги нарекуваш педерите болни, затоа што и ти си болен, онанираш на нешто гнасно и неприродно.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Тогаш немаш право да ги нарекуваш педерите болни, затоа што и ти си болен, онанираш на нешто гнасно и неприродно.
По грешка ми сум го избришал постот, па незнам зошто е така али ете на женски се палиме скоро 90 % од мажите дали оти гледаме жени појма неам али ете, додека на маж со маж јок :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
525
Поени од реакции
279
Природно е маж со жена тоа е законот на природата, ако немало потреба од тоа природата ке створела само еден пол.машки или женски и така ке сме живееле...
Уште пред милјарди милјарди години постоеле два пола,дали биле птици,диносауруси,бактерии итн... :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
И што ако не може да се размножуваат хомосексуалциите? Има стрејт парови па не сакаат да имаат деца. Се вртите околу размножувањето. И дали тие бактерии, животни тоа го прават свесно или не? Јас знам и мислам дека е нагон. Не секој човек што се е.е го прави тоа за да му искочаат деца, него 99% за задоволство. Ти сеа немој да ја е.еш женска ти за задоволство зошто нели за размножување е сексот.
Да си фатам работа со полиција/суд ради некоја си педерчина? Па само смотан човек може да постапи така. А и плус не се крева рака на девојки.

Едит, заборајв да кажам - Безразлика дали е геј или не, сите знаеме како функционира нашава полиција, така да...
Значи хомосесуалец за вас е машко со женски манири ама вашето непознавање иде до таму што само тропате без да знаете дека има повеќе категории на хомосексуалци и не секое машко е феминизирано. Што ако налеташ на "muscle bear"?
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
И што ако не може да се размножуваат хомосексуалциите? Има стрејт парови па не сакаат да имаат деца. Се вртите околу размножувањето. И дали тие бактерии, животни тоа го прават свесно или не? Јас знам и мислам дека е нагон. Не секој човек што се е.е го прави тоа за да му искочаат деца, него 99% за задоволство. Ти сеа немој да ја е.еш женска ти за задоволство зошто нели за размножување е сексот.

Значи хомосесуалец за вас е машко со женски манири ама вашето непознавање иде до таму што само тропате без да знаете дека има повеќе категории на хомосексуалци и не секое машко е феминизирано. Што ако налеташ на "muscle bear"?
Аха, видиш и категории имало. Ти во која категорија спаѓаш?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Да не користиме поим “болни“
Тие не се болни, тие се неприродни и ненормални во сексуална орјентација.
Сексот не го измислил човекот и нема авторско право над него. Сексот го разви природата како начин за размножување на организмите и продолжување на видот. За тоа природата разви машки и женски полни (сексуални) органи ги прилагоди еден кон друг, разви и цел низ на механизми за да машкото го привлекува женското и обратно а се со цел да шансите за зачнување на нов живот бидат шо поголеми. Тоа е природно и нормално. Врска меѓу две особи од различен пол е природна и за природата нормална. Иако и таму има упражњање на секс кој не може да доведе до зачнување, (Анал, Орал, па разни егзебиции и игри) сепак има шанса и за однос кој ќе доведе до зачнување на нов живот. Тоа му е на природата битно, нормално и тоа е природно. Дури и случајно или нежелно - има шанси за продолжување на видот кога има секс меѓу две единки од спротивен пол.
Кај гејојте тоа не може да се случи ни случајно ни на неќење. Можат да си пазат на плодни денови, можат да после секс си чуваат семето во себе со денови, можат да пробаат сите можни пози, можат семето да го внесуваат на сите можни начини и во сите можни облици и низ сите можни отвори... шансите да зачнат и родат нов живот се еднакви на нула, затоа што сексот не беше измисле или развиен да му служи на човек само за оргазам на поединец туку да се размножуваат машки со женски организми.
Затоа тој секс и таква сексуална врска за природата НЕ е Нормална и НЕ е природна, или како што се вели, ненормална и неприродна.
Овде сакам да спомнам дека под тоа ненормални не мислам за состојба на нивен ум или духовно здравље (шо е друга тема за психичко здравје кај гјојте) туку по ненормални и непиродни само укажувам на нивната сексуална врска
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
По грешка ми сум го избришал постот, па незнам зошто е така али ете на женски се палиме скоро 90 % од мажите дали оти гледаме жени појма неам али ете, додека на маж со маж јок :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
И јас не знам зошто е така, ама се надевам дека следниот пат кога ќе сакаш да упатиш навреда до некој педер, ќе ти текне на муабетов, ќе се самоанализираш и ќе размислиш два пати дали ќе му кажеш такво нешто. Да си перфектен ќе разберам зошто осудуваш, но никој од нас не е и затоа никој од нас нема право да осудува. Во секој од нас лежи по нешто „фрики“. ;)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
И јас не знам зошто е така, ама се надевам дека следниот пат кога ќе сакаш да упатиш навреда до некој педер, ќе ти текне на муабетов, ќе се самоанализираш и ќе размислиш два пати дали ќе му кажеш такво нешто. Да си перфектен ќе разберам зошто осудуваш, но никој од нас не е и затоа никој од нас нема право да осудува. Во секој од нас лежи по нешто „фрики“. ;)
Каде упатив ја навреда ? дај ми да видам што сум тропал
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.832
Поени од реакции
24.920
А кој е невестата ти или дечкоти :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Па темава е педерлана и општо, што значи дека може да прашам со каков вазелин те мачкаат

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Не сум ја педерчина па да пробувам, јас сум нормално човече

Вашите барања ке ги барате и наредните 200-300 години. До тогаш може ке има и начин и целосно да ве лекуваат и да станете нормални, да ви се дига на моми а не на билдери

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Па нормално дека ке јадат ќотек ако се лапаат сред јавни места, никој не е должен да гледа гнасотилаци

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
... и да не вртам уште назад. Многу невкусни и дрски коментари. Замисли сега некој лик да ја прашува жена ти со каков вазелин ја мачкаш и да ја нарекува ненормална само затоа што одлучила да се ебе со тебе.
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Природно е маж со жена тоа е законот на природата, ако немало потреба од тоа природата ке створела само еден пол.машки или женски и така ке сме живееле...
Уште пред милјарди милјарди години постоеле два пола,дали биле птици,диносауруси,бактерии итн... :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ти го имаат пушено некад?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
... и да не вртам уште назад. Многу невкусни и дрски коментари. Замисли сега некој лик да ја прашува жена ти со каков вазелин ја мачкаш и да ја нарекува ненормална, само затоа што одлучила да се ебе со тебе.
Не е навреда барем ја така него сметам педер или да речам дека ми е гнасно или да прашам каков вазелин користат, темава е 110 страни кој има многу навредливи содржини, иначе е темава за хомосексуалност и општо што значи дека ке можам да поставам прашање и да ми одговорат пошто видов дека не ми одговариа и се повлеков немав намера нити да врегам некого нити па да се препукувам тука со нив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom