Хомосексуални бракови во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
eпа не си лицемер... Еве на пример Ставрогин рипа тука жустро ги брани ...но ако го наречат педер го смета за огромна навреда...тоа ти е лицемерие...
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 17:52 ---


тоа дека има многу педери у душа тоа е вистина.... али јбг....геј/педер/лезбејка како сексуална оринција да наречеш некој све е исто тоа.... ако го наречам некој Геј и го наречам педер истото сум го мислел...не значи дека ако го кажам поразлично има друго значење...
Исто колку што нема разлика дали некому ќе му речеш ,,копиле,,. ;)
Или на инвалид да му речеш ,,сакат,,.
Или на бремена жена ,,напумпана,,.
Или на слеп човек ,,ќор,,.
Се е тоа култура на изразување :)
 
Член од
6 ноември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
3
Исто колку што нема разлика дали некому ќе му речеш ,,копиле,,. ;)
Или на инвалид да му речеш ,,сакат,,.
Или на бремена жена ,,напумпана,,.
Или на слеп човек ,,ќор,,.
Се е тоа култура на изразување :)
Има разлика од култура на изразување и лицемерие... Само ако кажам нешто на културен начин не значи дека го мислам така...само правам лице во тој случај... Тоа е ЛИЦЕМЕРИЕ....боље ќе си бидам искрен него ли да глумам ко 99% од луѓето што прават.....
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Има разлика од култура на изразување и лицемерие... Само ако кажам нешто на културен начин не значи дека го мислам така...само правам лице во тој случај... Тоа е ЛИЦЕМЕРИЕ....боље ќе си бидам искрен него ли да глумам ко 99% од луѓето што прават.....
Искреноста е добра, кога ја кажуваш убаво.
 
Член од
6 ноември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
3
Искреноста е добра, кога ја кажуваш убаво.
добро која ти е разликата ако те наречам неинтелегентна , а мислам дека си ептен глупа? ти мења нешо шо сум те нарекол така а у суштина нема голема разлика ако те наречам глупа? ( не е ова лична навреда кон тебе да не ме сфатиш погрешно)
*претпоставувам дека си девојче по сликава, User name, и потпис....
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
добро која ти е разликата ако те наречам неинтелегентна , а мислам дека си ептен глупа? ти мења нешо шо сум те нарекол така а у суштина нема голема разлика ако те наречам глупа? ( не е ова лична навреда кон тебе да не ме сфатиш погрешно)
*претпоставувам дека си девојче по сликава, User name, и потпис....
Не туку едноставно нема да ми речеш ништо.
Јас мислам дека многу членови се морони, па не им го кажувам тоа.
Оние што не ти одговараат, игнорирај ги. Толку е просто.
 
Член од
6 ноември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
3
Не туку едноставно нема да ми речеш ништо.
Јас мислам дека многу членови се морони, па не им го кажувам тоа.
Оние што не ти одговараат, игнорирај ги. Толку е просто.
Не зборам за форумов...него општо зборам и за во вистински живот....сакам ти кажам дека ако нешто кажам со други зборови не мења ништо тоа ако не го мислам на тој начин... Што има вредност ако кажеш нешто нешто на еден начин а не го мислиш така? ме сфаќаш сеа ? и зашто е лицемерие ако кажеш нешто на убав начин а не го мислиш така....
 
C

cige

Гостин
Ах бе Хебо, ах бе дете ... Да Хебо ќе му дадам дете да ми направи и после моето дете ќе им го дадам они да го чуваат, а јас за мене ново ќе си родам.... :facepalm:
Ете значи ти како мајка тоа не би го дозволила, значи се согласуваш со мене, и ти исто така не можеш да им се изначудиш на таа глупост.

Хебо, ти и да ја искршиш тастатурата од „филозофирање“ ништо нема да постигнеш, хомосексуални бракови ќе има, ќе им дозволат и деца да посвојуваат. Deal with it....
Веќе во наредната реченица одма контрадикција. Значи дека немаш јасен став :) . Дали тоа значи дека си лицемерна?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.823
Поени од реакции
29.448
,,, ka mi prostata adminite i modite ,,a i ostanaliot publikum kajganski,,,amaaaaaaaaaaa,,,,,,,,

,,,,,site ovie raboti [izdaim materina tamu neka im stojat ,,i kajnimi neka si gi sproveduvaat degenimentalisiidiotinsanesickidioti,,,samonas neka ne ne chepkaat,,,podobro bez vakvi gomnarii i ""nazadni"",,,,,,""nedemokratski"" ,,,otkolku so vaka umobolnonaprednoopshtestvo,,,,,:mad:,,,,,,e da samo poslednoto za smrtnta kazna neshto nalikuva na ,,normalno ,,,no i toa ne e sluchajno ,,z,sh ,,,istoto ke go upotrebat kako im odgovara za prethodnite izglasani raboti ,,,vo koga ke se najdat zortni situacii,,,,,
tamu neka imstoi,,,,U M O B O L N I,,,degenerici,,,,,,
,,,a koga malku ke se izanalizira poopstojno ,,,,si ibale mamata,,,,,pak nekoi krugovi ,,koi odluchuvaat sa sudbinat na milijardi lugje sepak nashle nekoja matematika ,,i nivna korist ,,,za neshto vakvo umobolno demokratski stavki vo pravniot sistem ,,,,i kako opshtoprifatlivi opshtestveni normi ,,,na nekavi si minorni grupi vo odnos na celoto choveshto ,,,,,a ubeden sum deka ,,ovie nivni shizofreni i naludnochavi zkonski odluki ke im go nametnuvaat ,,,onamu kadeshto seushte ima ,,zdravi umstveno nacii i narodi,,,,,
,,,,so vakvi raboti koj prv pochna pizda mu materina,,,,,:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:,,,,
 
C

cige

Гостин
Гледаш дека не е залуден твојот престој на кајгана. Се среди во главата малку, и почна логично да размислуваш. Не знаеш колку ти е темата благодарна за оваа одлука...
А ти како најисплашен хомосексуалец дали конечно се смири во себе? Не е ова крај :) . Има други што ќе продолжат да ви помагаат за да се излечите :P . Да си се стокмите со по една женичка, како што вика дедо ми.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
А ти како најисплашен хомосексуалец дали конечно се смири во себе? Не е ова крај :) . Има други што ќе продолжат да ви помагаат за да се излечите :P . Да си се стокмите со по една женичка, како што вика дедо ми.
Ако имаш некоја убава сестричка 20-25, да направиме работа. Само не гарантирам дека ќе ја земам, треба робата да се проба прво...
 
C

cige

Гостин
Ако имаш некоја убава сестричка 20-25, да направиме работа. Само не гарантирам дека ќе ја земам, треба робата да се проба прво...
Ќе ја дадам бе, без проблем. Па секако дека мора прво да се проба 2 месеца, 5 месеца, ако треба и година, 2 години.....не сме муслимани па да ја пазариме за пари како крава. Сега за сега 50% е готова работата значи, уште јас да имав сестра и 100% .
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.823
Поени од реакции
29.448
Има некој некоја вакцина против беснило за shutrak? Кутриот уште компјутерот што не го искрши од нервоза ...
,,, vakcina za tebe,,,,so posebni dodatoci ,vo shpricot,,,,go predvidele i toa ne se sekiraj ,,,,takvite kako tebe ,,,ovie shto gi nosat vakvite zakoni ne gi esapat ni kako brojka ,, vo chovechkata zaednica ,,,da beshe poinaku ,,nemashe da ima vakvi zakoni,,,,ebate budalata,,,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom