Хитови кои никогаш нема да умрат

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
Дарио - Дупла Вотка

Ах кога ќе се сетам на старите добри времиња.... :smir:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
земјо македонска
и ние деца сме на македонија
послушајте патриоти
проклети да се предавнциите

аца лукас - дијаболик
цеца - лепотан

и останатите кој не ми текнуват во моментот
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.905
Поени од реакции
5.925
не знам дали ја има тука, не проверив ама и оваа не умира

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.464
Поени од реакции
53.266
Уф... Саладин ме потсети дека имав направено избор, Volume 1. Ама како да избереш само неколку песни од целово ова богатство што го имаме на располагање.

Одиме, Volume 2:

Radiohead: Karma Police


Oasis: Dont Look Back In Anger


Coldplay: Scientist


Rolling Stones:
Angie


John Lennon: Jealous Guy


Red Hot Chili Peppers: Under The Bridge


Cat Stevens: Father and Son


Simon & Garfunkel: The Boxer


The Beatles: Here Comes The Sun


Europe: Carrie
To be Continued...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.413
Поени од реакции
12.829
Greatest hits vol. 2

Coldplay - Scientist
Evanescence - Good Enough
Moby - Extreme ways
Cranberries - Dreams
Maroon 5 - She will be loved
The beatles - In my life
Coldplay - Viva la vida
Queen - Somebody to love
Sting - Shape of my heart
Evanescence - My immortal
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534

т.е сите песни на Zdravko Colic никогаш нема да умрат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom