Хип хоп културата во Македонија

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.815
Поени од реакции
2.677
Каков бит има од Кртот ,,2 милиона сарми,, партали !!
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.185
Поени од реакции
20.794

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.185
Поени од реакции
20.794
Ова е аудио снимката. На почетокот е со малку проблеми со подесувањата на миксетата, но понатаму се средува. Ќе има и видео материјали.

Ја имам цела емисија, ја снимав и јас. Сакав да ти ја пратам, да ја ставиш кај тебе на канал, ама еве колегава ја ставил кај него на канал.

Монструозен е инструменталот, спотот е безвезе, без идеја.. али темава на Кртот му е излитена до даска, има 10 претходни траки со иста тематика само метафорите ги мења.
You can't feel that hardcore!
Таков му е стилот, гризач, што очекуваш друго јас незнам. Текстови со поука, паметни мисли од големи умови, солење памет... или што би рекол Миста, патетики!? :)
Стилот е тој, правен за да има ваков фидбек од публиката: http://www.youtube.com/watch?v=KksD8HG7aMU

И не го мешај Јантар, жити се, не е исто.

Инаку, спотот и мене не ми се свиѓа, лоша сихронизација има, и плус ми крши филм малку тоа сармите и туршијата кога ќе ги видам на почеток од видеото.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Dardan-ia или puno ако не ви е тешко и имате време може да преведете албанскиот дел? :D
flm...:LOL:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.748
Поени од реакции
80.132
Dardan-ia или puno ако не ви е тешко и имате време може да преведете албанскиот дел? :D
flm...:LOL:
Ја колку што разбирам албански, вика нешто као да ви ебам матер у пичка каурска или нешто слично.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Нови / млади изведувачи и нивните траки на Кајгана Радио

Во план е да се организира посебни емисии посветени на македонските автори, затоа што тие го заслужуваат тоа. Ако имате идеи или знаете некој форумџија кој би сакал да ја сподели својата музика со слушателите на нашето интернет радио, слободно тагирајте го или дајте му го линкот до темава: http://0.mk/kgnrd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom